Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  UTMANAREN    Utskriftsdatum  10 maj 2015   
  Tävlingsort  Bromma    Utskriftstid  10:04   
  Arrangör  Kanaans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2015         
 
 
Gren 1, 100m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nora Segerström  2002  Kanaans Simsällskap            1:28.24   
Madicken Eriksson  2003  Kanaans Simsällskap            1:29.62   
Johanna Wrang  1998  Kanaans Simsällskap            1:29.65   
Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap            1:31.55   
Moa Welander  2000  Kanaans Simsällskap            1:33.76   
Ester Pettersson  2005  Kanaans Simsällskap            1:38.15   
Hilma Brunnberg  2003  Kanaans Simsällskap            1:38.91   
Clara Serse  2004  Kanaans Simsällskap            1:51.72   
Anna Sjöberg  2005  Kanaans Simsällskap            1:57.24   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Wrang  1998  Kanaans Simsällskap            19.72   
Madicken Eriksson  2003  Kanaans Simsällskap            19.73   
Nora Segerström  2002  Kanaans Simsällskap            19.85   
Ester Pettersson  2005  Kanaans Simsällskap            20.25   
Hanna Dolk  2002  Kanaans Simsällskap            22.36   
Jonatan Eriksson  2006  Kanaans Simsällskap            22.48   
Estrid Söder  2004  Kanaans Simsällskap            22.58   
Möja Flink  2005  Kanaans Simsällskap            23.26   
Lina Ahlquist  2000  Kanaans Simsällskap            23.49   
10  Leo Serse  2006  Kanaans Simsällskap            26.52   
10  Nadia Hussein  2005  Kanaans Simsällskap            26.52   
12  William Hedley Treiberg  2005  Kanaans Simsällskap            26.61   
13  Lee Tingvall  2004  Kanaans Simsällskap            27.17   
14  Linus Helgberg Dyfne  2006  Kanaans Simsällskap            27.85   
15  Abel Kibron  2005  Kanaans Simsällskap            27.99   
16  Tea Alexandrow  2004  Kanaans Simsällskap            28.25   
17  Joanna Stier  2004  Kanaans Simsällskap            28.36   
18  Matilda Anderzon  2005  Kanaans Simsällskap            28.62   
19  Johanna Elmqvist  2004  Kanaans Simsällskap            28.75   
20  Alba Lindberg  Kanaans Simsällskap            28.80   
21  Emma Wallmark  2005  Kanaans Simsällskap            29.00   
22  Maja Wallmark  Kanaans Simsällskap            29.22   
23  Peter Lozinski  2004  Kanaans Simsällskap            31.31   
24  Simon Kibron  2004  Kanaans Simsällskap            32.66   
25  Lydia Ghebremesker  2005  Kanaans Simsällskap            32.86   
26  Filip Tallin  2006  Kanaans Simsällskap            33.59   
27  Hanna Fuzum  2007  Kanaans Simsällskap            37.27   
28  Nike Anderzon  Kanaans Simsällskap            38.48   
29  Elvira Wennberg  Kanaans Simsällskap            39.31   
30  David Hällberg  Kanaans Simsällskap            43.76   
31  Amanda Stavfors  2008  Kanaans Simsällskap            46.43   
32  Flora Lindberg  Kanaans Simsällskap            50.14   
33  Nim Flink  2009  Kanaans Simsällskap            50.23   
Alice Gothenby  2006  Kanaans Simsällskap            DNS   
Angely Alfaro  2005  Kanaans Simsällskap            DNS   
Arsema Fuzum  2007  Kanaans Simsällskap            DNS   
Betty Teklemariam  Kanaans Simsällskap            DNS   
David Worede  2005  Kanaans Simsällskap            DNS   
Fredrika Nilsson  2004  Kanaans Simsällskap            DNS   
Johanna Grahl  2007  Kanaans Simsällskap            DNS   
Lisa Francke  2006  Kanaans Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Welander  2000  Kanaans Simsällskap            40.46   
Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap            42.24   
Yurdagul Kop  2002  Kanaans Simsällskap            45.25   
Madicken Eriksson  2003  Kanaans Simsällskap            45.51   
Hilma Brunnberg  2003  Kanaans Simsällskap            47.22   
Clara Serse  2004  Kanaans Simsällskap            49.59   
Anna Sjöberg  2005  Kanaans Simsällskap            53.46   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nora Segerström  2002  Kanaans Simsällskap            1:36.44   
Aida Zanpor  1999  Kanaans Simsällskap            1:56.20   
                     
 
Gren 5, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Madicken Eriksson  2003  Kanaans Simsällskap            21.08   
Ester Pettersson  2005  Kanaans Simsällskap            23.50   
Hanna Dolk  2002  Kanaans Simsällskap            25.49   
Lina Ahlquist  2000  Kanaans Simsällskap            25.66   
Jonatan Eriksson  2006  Kanaans Simsällskap            26.39   
William Hedley Treiberg  2005  Kanaans Simsällskap            26.95   
Leo Serse  2006  Kanaans Simsällskap            27.09   
Lee Tingvall  2004  Kanaans Simsällskap            27.15   
Johanna Elmqvist  2004  Kanaans Simsällskap            27.20   
10  Möja Flink  2005  Kanaans Simsällskap            27.35   
11  Linus Helgberg Dyfne  2006  Kanaans Simsällskap            28.41   
12  Märta Sjöberg  2006  Kanaans Simsällskap            29.12   
13  Estrid Söder  2004  Kanaans Simsällskap            29.41   
14  Tea Alexandrow  2004  Kanaans Simsällskap            29.88   
15  Joanna Stier  2004  Kanaans Simsällskap            31.46   
16  Peter Lozinski  2004  Kanaans Simsällskap            31.97   
17  Lydia Ghebremesker  2005  Kanaans Simsällskap            33.53   
18  Abel Kibron  2005  Kanaans Simsällskap            33.76   
19  Nadia Hussein  2005  Kanaans Simsällskap            34.15   
20  Matilda Anderzon  2005  Kanaans Simsällskap            34.28   
21  Alba Lindberg  Kanaans Simsällskap            36.00   
22  Amanda Stavfors  2008  Kanaans Simsällskap            39.83   
Fredrika Nilsson  2004  Kanaans Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilma Brunnberg  2003  Kanaans Simsällskap            47.24   
Madicken Eriksson  2003  Kanaans Simsällskap            47.77   
Erik Pettersson  2002  Kanaans Simsällskap            49.64   
Clara Serse  2004  Kanaans Simsällskap            50.60   
Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap            50.97   
Yurdagul Kop  2002  Kanaans Simsällskap            54.58   
Anna Sjöberg  2005  Kanaans Simsällskap            55.03   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Wrang  1998  Kanaans Simsällskap            1:39.51   
Nora Segerström  2002  Kanaans Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Madicken Eriksson  2003  Kanaans Simsällskap            17.86   
Ester Pettersson  2005  Kanaans Simsällskap            19.27   
Hilma Brunnberg  2003  Kanaans Simsällskap            20.41   
Hanna Dolk  2002  Kanaans Simsällskap            22.72   
Möja Flink  2005  Kanaans Simsällskap            24.78   
Lina Ahlquist  2000  Kanaans Simsällskap            25.66   
Clara Serse  2004  Kanaans Simsällskap            25.92   
Anna Sjöberg  2005  Kanaans Simsällskap            26.74   
Jonatan Eriksson  2006  Kanaans Simsällskap            30.37   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap            41.66   
Madicken Eriksson  2003  Kanaans Simsällskap            43.99   
Johanna Wrang  1998  Kanaans Simsällskap            45.06   
Yurdagul Kop  2002  Kanaans Simsällskap            46.35   
Nora Segerström  2002  Kanaans Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Madicken Eriksson  2003  Kanaans Simsällskap            15.82   
Ester Pettersson  2005  Kanaans Simsällskap            17.64   
Hanna Dolk  2002  Kanaans Simsällskap            18.36   
Lina Ahlquist  2000  Kanaans Simsällskap            18.44   
Möja Flink  2005  Kanaans Simsällskap            18.94   
Estrid Söder  2004  Kanaans Simsällskap            19.78   
Jonatan Eriksson  2006  Kanaans Simsällskap            19.84   
Johanna Elmqvist  2004  Kanaans Simsällskap            20.91   
Lee Tingvall  2004  Kanaans Simsällskap            21.07   
10  Leo Serse  2006  Kanaans Simsällskap            22.28   
11  Tea Alexandrow  2004  Kanaans Simsällskap            23.66   
12  Nadia Hussein  2005  Kanaans Simsällskap            23.88   
13  William Hedley Treiberg  2005  Kanaans Simsällskap            24.02   
14  Abel Kibron  2005  Kanaans Simsällskap            24.53   
15  Linus Helgberg Dyfne  2006  Kanaans Simsällskap            25.29   
16  Joanna Stier  2004  Kanaans Simsällskap            26.13   
17  Emma Wallmark  2005  Kanaans Simsällskap            26.22   
18  Matilda Anderzon  2005  Kanaans Simsällskap            26.28   
19  Märta Sjöberg  2006  Kanaans Simsällskap            26.57   
20  Lydia Ghebremesker  2005  Kanaans Simsällskap            29.24   
21  Peter Lozinski  2004  Kanaans Simsällskap            31.12   
22  Alba Lindberg  Kanaans Simsällskap            31.21   
23  Amanda Stavfors  2008  Kanaans Simsällskap            59.42   
Alice Gothenby  2006  Kanaans Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Welander  2000  Kanaans Simsällskap            33.63   
Madicken Eriksson  2003  Kanaans Simsällskap            35.91   
Johanna Wrang  1998  Kanaans Simsällskap            36.00   
Yurdagul Kop  2002  Kanaans Simsällskap            38.50   
Hilma Brunnberg  2003  Kanaans Simsällskap            38.92   
Clara Serse  2004  Kanaans Simsällskap            41.89   
Anna Sjöberg  2005  Kanaans Simsällskap            44.23   
Erik Pettersson  2002  Kanaans Simsällskap            DNS   
Lina Ahlquist  2000  Kanaans Simsällskap            DNS   
Shaya Ayati  2003  Kanaans Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap            1:22.13   
Aida Zanpor  1999  Kanaans Simsällskap            1:38.99   
Nora Segerström  2002  Kanaans Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  10 maj 2015 
Licensierad till: Kanaans Simsällskap  Utskriftstid  10:04