Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  KANAAN CUP 2012    Utskriftsdatum  07 februari 2012   
  Tävlingsort  Bromma    Utskriftstid  09:06   
  Arrangör  Kanaans SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 februari 2012         
 
 
Gren 1, 4X50m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ösmo Ss Tjejer  1999  Ösmo Simsällskap            2:13.66   
  Sofie Eriksson  1999      38.23        38.23   
  Cassandra Engback  1999      29.68        1:07.91   
  Julia Axelsson  1999      34.64        1:42.55   
  Kristina Johnsson  2000      31.11        2:13.66   
                     
Södertörn Flickor Lag1  1999  Södertörns Simsällskap            2:17.85   
  Felicia Axelsson Eklund  2000      36.36        36.36   
  Amanda Carlbom  2000      32.79        1:09.15   
  Wilma Roloff  2000      36.15        1:45.30   
  Lena Westerlund  1998      32.55        2:17.85   
                     
Kanaans Flickor Lag1  1999  Kanaans Simsällskap            2:27.45   
  Emmelie Leif  1999      38.20        38.20   
  Johanna Wrang  1998      36.50        1:14.70   
  Jenny Rönnblad  1999      39.74        1:54.44   
  Cecilia Barrena Forsberg  1999      33.01        2:27.45   
                     
Södertörn Flickor Lag 2  1999  Södertörns Simsällskap            2:29.80   
  Emilia Eriksson  1999      37.73        37.73   
  Ida Hamberg  2000      38.91        1:16.64   
  Tina Shahmalekpour  2001      35.64        1:52.28   
  Adriana Eyob  1999      37.52        2:29.80   
                     
Södertörn Flickor Lag 3  1999  Södertörns Simsällskap            2:31.40   
  Samira Noory  2001      38.81        38.81   
  Beatrice Ahl  1998      37.69        1:16.50   
  Julia Ring  1999      37.83        1:54.33   
  Emelie Adolfsson  1999      37.07        2:31.40   
                     
Brss Flickor Lag 1  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            2:37.09   
  Nicole Tannous  1998      32.33        32.33   
  Emilia Bengtsson  2001      47.71        1:20.04   
  Filippa Dahllund  1999      44.17        2:04.21   
  My Rundberg  1999      32.88        2:37.09   
                     
Kanaans Flickor Lag2  1999  Kanaans Simsällskap            2:49.40   
  Moa Welander  2000      43.95        43.95   
  Astrid Sandfeldt  1999      41.65        1:25.60   
  Klara Sjöberg  2000      42.55        2:08.15   
  Sara Stenberg  1999      41.25        2:49.40   
                     
Södertörn Flickor Lag 4  1999  Södertörns Simsällskap            2:54.69   
  Viktoria Sande  2001      41.32        41.32   
  Isabella Tegman  2001      40.73        1:22.05   
  Alwa Widmark  2002      45.08        2:07.13   
  Isabelle Barrios  2002      47.56        2:54.69   
                     
Kanaans Flickor Lag3  1999  Kanaans Simsällskap            3:05.35   
  Klara Sjönvall  2001      48.64        48.64   
  Yurdagul Kop  2000      44.59        1:33.23   
  Catlin Hultman  2001      41.04        2:14.27   
  Bianca Jianu  2002      51.08        3:05.35   
                     
Ösmo Ss Tjejer 2  1999  Ösmo Simsällskap            DSQ   
  Cornelia Wernerman  2001      44.47        44.47   
  Lisa Nyberg  2000      38.63        1:23.10   
  Jippa Angantyr  2001      41.92        2:05.02   
                     
                     
 
Gren 2, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Södertörn Pojkar Lag 1  1999  Södertörns Simsällskap            2:00.85   
  Kevin Chong  1998      30.02        30.02   
  Wilmer Tingbrand  1998      28.91        58.93   
  Samir Noory  1999      33.19        1:32.12   
  Zack Abelsson  1998      28.73        2:00.85   
                     
Brss Pojkar Lag 1  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            2:12.93   
  Andreas Koufakis  1998      33.15        33.15   
  Mikael Karlsson  1998      34.82        1:07.97   
  Felix Carlstedt  1998      32.04        1:40.01   
  Nikola Novakovic  1998      32.92        2:12.93   
                     
Södertörn Pojkar Lag 2  1999  Södertörns Simsällskap            2:15.21   
  Kevin Ballchand  1999      33.29        33.29   
  Elliot Nyström  2002      34.25        1:07.54   
  Emil Wikell  1999      33.92        1:41.46   
  Jesper Van Kerkvoorde  1998      33.75        2:15.21   
                     
Södertörn Pojkar Lag 3  1999  Södertörns Simsällskap            2:21.89   
  Philip Carlsäter  2001      36.06        36.06   
  Simon Kallvikbacka  1999      35.87        1:11.93   
  David Manea  1999      35.99        1:47.92   
  Simon Jändel  1998      33.97        2:21.89   
                     
Ösmo Ss Killar  1999  Ösmo Simsällskap            2:30.21   
  Anton Mylläri  2001      35.56        35.56   
  Markus Charlton  2001      39.01        1:14.57   
  Marcus Eriksson  2000      37.00        1:51.57   
  Emil Gustavsson  2000      38.64        2:30.21   
                     
                     
 
Gren 3, 4X50m Frisim Damer, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Brss Damer Lag 1  1991  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            2:02.19   
  Ylva Andersson  1996      31.02        31.02   
  Mikaela Eriksson  1997      32.21        1:03.23   
  Natalie Konrad  1993      27.74        1:30.97   
  Alexandra Dahllund  1996      31.22        2:02.19   
                     
Södertörn Damer Lag 1  1991  Södertörns Simsällskap            2:08.80   
  Julia Widmark  1997      31.54        31.54   
  Nora Hassako  1997      32.49        1:04.03   
  Matilda Byström  1997      31.54        1:35.57   
  Angelica Agdur  1997      33.23        2:08.80   
                     
Täby Sim Damer 1  1991  Täby Sim            2:09.61   
  Madeleine Strömbäck  1993      31.80        31.80   
  Karin Thorén  1999      31.73        1:03.53   
  Julia Lundgren  1997      33.10        1:36.63   
  Astrid Olsson  1997      32.98        2:09.61   
                     
Täby Sim Damer 2  1991  Täby Sim            2:17.91   
  Caroline Öster  1997      35.04        35.04   
  Sofia Johansson  1997      34.12        1:09.16   
  Moa Moreau  1999      34.04        1:43.20   
  Matilda Eriksson  1999      34.71        2:17.91   
                     
                     
 
Gren 4, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kanaans Herrar Lag1  1991  Kanaans Simsällskap            1:42.45   
  Magnus Prejner  1991      26.11        26.11   
  Matti Melin  1991      24.57        50.68   
  Arvid Persson  1990      25.56        1:16.24   
  Felix Häggström  1992      26.21        1:42.45   
                     
Kanaans Herrar Lag2  1993  Kanaans Simsällskap            1:50.88   
  Joakim Bäck  1991      28.00        28.00   
  Daniel Rosenkvist  1987      26.49        54.49   
  Andreas Wrang  1994      27.98        1:22.47   
  Daniel Wrang  1992      28.41        1:50.88   
                     
Täby Sim Herrar  1991  Täby Sim            2:02.78   
  Nils Larsson  1996      31.49        31.49   
  Daniel Davallou  1997      31.21        1:02.70   
  Jerker Karlsson  1997      31.42        1:34.12   
  Robin Xu  1997      28.66        2:02.78   
                     
Hellas SK Herrar  1991  Hellas Simklubb            2:11.76   
  Karl Wallenberg  1998      33.61        33.61   
  Henrik Forsberg  1997      34.88        1:08.49   
  Mattias Håkansson  1998      32.91        1:41.40   
  Viktor Karlsson  1996      30.36        2:11.76   
                     
Brss Herrar Lag 1  1991  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
                     
Brss Pojkar Lag 2  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
  Alexander Koufakis  2000      35.09        35.09   
  Stefan Novakovic  1998      38.30        1:13.39   
  Daniel Karlsson  2001      42.43        1:55.82   
                     
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Osterman  2002  Södertörns Simsällskap            49.29   
Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            54.84   
Bianca Jianu  2002  Kanaans Simsällskap            1:00.99   
Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Isabelle Barrios  2002  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Carlbom  2000  Södertörns Simsällskap            37.40   
Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap            39.09   
Felicia Axelsson Eklund  2000  Södertörns Simsällskap            41.16   
Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap            42.12   
Tina Shahmalekpour  2001  Södertörns Simsällskap            42.30   
Lisa Nyberg  2000  Ösmo Simsällskap            43.88   
Eva Sigurdsson  2001  Ösmo Simsällskap            45.35   
Samira Noory  2001  Södertörns Simsällskap            45.36   
Viktoria Sande  2001  Södertörns Simsällskap            47.71   
10  Moa Welander  2000  Kanaans Simsällskap            48.07   
11  Ida Hamberg  2000  Södertörns Simsällskap            48.80   
12  Jippa Angantyr  2001  Ösmo Simsällskap            49.65   
13  Klara Sjöberg  2000  Kanaans Simsällskap            51.75   
14  Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            53.81   
15  Cornelia Wernerman  2001  Ösmo Simsällskap            53.96   
16  Yurdagul Kop  2000  Kanaans Simsällskap            54.08   
17  Mikaela Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            57.01   
18  Alva Höglund  2000  Södertörns Simsällskap            57.72   
Isabella Tegman  2001  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Malin Strand  2001  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cassandra Engback  1999  Ösmo Simsällskap            36.38   
Karin Thorén  1999  Täby Sim            38.20   
Sabina Cross  1998  Hellas Simklubb            41.87   
Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap            42.63   
Emmelie Leif  1999  Kanaans Simsällskap            42.82   
Julia Ring  1999  Södertörns Simsällskap            43.16   
Matilda Eriksson  1999  Täby Sim            43.27   
Julia Axelsson  1999  Ösmo Simsällskap            44.21   
Lovisa Spångberg  1999  Hellas Simklubb            45.06   
10  Emelie Adolfsson  1999  Södertörns Simsällskap            45.28   
11  Adriana Eyob  1999  Södertörns Simsällskap            45.51   
12  Sofie Eriksson  1999  Ösmo Simsällskap            46.02   
13  Vinona Bothe Karlssom  1999  Södertörns Simsällskap            47.18   
14  Emilia Eriksson  1999  Södertörns Simsällskap            47.19   
15  Mathilda Alm  1999  Ösmo Simsällskap            47.58   
16  Astrid Sandfeldt  1999  Kanaans Simsällskap            47.70   
17  Beatrice Ahl  1998  Södertörns Simsällskap            47.71   
18  Winta Gebremeskel  1999  Kanaans Simsällskap            1:04.17   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap            45.09   
Felix Hedin  2002  Södertörns Simsällskap            54.72   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            43.09   
Markus Charlton  2001  Ösmo Simsällskap            45.05   
Ferenc Szabo  2000  Ösmo Simsällskap            46.65   
Marcus Eriksson  2000  Ösmo Simsällskap            46.98   
Adam Sehmi  2001  Södertörns Simsällskap            47.03   
Anton Broman  2001  Ösmo Simsällskap            47.40   
Gabriel Adolfsson  2001  Södertörns Simsällskap            47.66   
Emil Gustavsson  2000  Ösmo Simsällskap            49.48   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
Philip Carlsäter  2001  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Koufakis  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            38.14   
Kevin Ballchand  1999  Södertörns Simsällskap            40.33   
Jesper Van Kerkvoorde  1998  Södertörns Simsällskap            40.80   
Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap            41.02   
Mattias Håkansson  1998  Hellas Simklubb            41.61   
Samir Noory  1999  Södertörns Simsällskap            42.47   
Felix Carlstedt  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            42.61   
Karl Wallenberg  1998  Hellas Simklubb            42.62   
Mikael Karlsson  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            43.36   
10  Simon Jändel  1998  Södertörns Simsällskap            44.55   
11  David Manea  1999  Södertörns Simsällskap            44.56   
12  Kristjan Novevski  1998  Södertörns Simsällskap            46.40   
13  Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap            46.49   
14  Filip Rickhamn  1999  Ösmo Simsällskap            52.26   
15  Gustav Byström  1999  Södertörns Simsällskap            56.73   
Stefan Novakovic  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    39.40        1:21.28   
Ulrica Svensson  1997  Hellas Simklubb    40.42        1:22.57   
Elizabeth Zhmud  1997  Hellas Simklubb    39.68        1:22.59   
Ylva Andersson  1996  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    39.82        1:24.05   
Matilda Byström  1997  Södertörns Simsällskap    42.91        1:27.35   
Astrid Olsson  1997  Täby Sim    43.65        1:29.34   
Julia Lundgren  1997  Täby Sim    42.39        1:29.50   
Gerd Waldheim  1996  Södertörns Simsällskap    43.22        1:30.82   
Nora Hassako  1997  Södertörns Simsällskap    46.70        1:33.42   
10  Shiba Noory  1997  Södertörns Simsällskap    43.48        1:33.58   
11  Sofia Johansson  1997  Täby Sim    49.40        1:40.11   
Angelica Agdur  1997  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Madeleine Strömbäck  1993  Täby Sim    36.33        1:15.46   
Susanna Haverinen  1994  Kanaans Simsällskap    37.57        1:18.40   
Emelie Gyrling  1994  Kanaans Simsällskap    41.88        1:28.35   
Rebeca Lindberg  1993  Hellas Simklubb    45.36        1:32.05   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap    33.17        1:08.38   
Nils Larsson  1996  Täby Sim    35.88        1:14.28   
Mattias Rydahl  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    37.19        1:17.07   
Robin Xu  1997  Täby Sim    39.75        1:21.73   
Viktor Karlsson  1996  Hellas Simklubb    40.07        1:22.80   
Jerker Karlsson  1997  Täby Sim    40.18        1:23.02   
Gustav Amnelius  1996  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    41.81        1:24.86   
Antonio Novevski  1997  Södertörns Simsällskap    41.54        1:25.25   
Tim Kingdingstad-Spaak  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    42.27        1:25.79   
10  Daniel Davallou  1997  Täby Sim    42.40        1:28.94   
11  Henrik Forsberg  1997  Hellas Simklubb    49.82        1:42.09   
Nahom Ghebremeskel  1996  Kanaans Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Magnus Prejner  1991  Kanaans Simsällskap    30.90        1:04.93   
Viktor Welander  1994  Kanaans Simsällskap    40.85        1:26.64   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Carlbom  2000  Södertörns Simsällskap            39.30   
Felicia Axelsson Eklund  2000  Södertörns Simsällskap            39.49   
Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap            39.77   
Eva Sigurdsson  2001  Ösmo Simsällskap            45.52   
Tina Shahmalekpour  2001  Södertörns Simsällskap            45.95   
Lisa Nyberg  2000  Ösmo Simsällskap            49.44   
Samira Noory  2001  Södertörns Simsällskap            51.99   
Viktoria Sande  2001  Södertörns Simsällskap            53.04   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cassandra Engback  1999  Ösmo Simsällskap            33.62   
Cecilia Barrena Forsberg  1999  Kanaans Simsällskap            36.09   
My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            36.34   
Karin Thorén  1999  Täby Sim            36.36   
Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap            38.39   
Sabina Cross  1998  Hellas Simklubb            40.70   
Johanna Wrang  1998  Kanaans Simsällskap            41.48   
Julia Axelsson  1999  Ösmo Simsällskap            44.91   
Jenny Rönnblad  1999  Kanaans Simsällskap            45.71   
10  Emmelie Leif  1999  Kanaans Simsällskap            47.66   
11  Adriana Eyob  1999  Södertörns Simsällskap            48.99   
12  Emilia Eriksson  1999  Södertörns Simsällskap            49.80   
Nicole Tannous  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap            41.92   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Carlsäter  2001  Södertörns Simsällskap            50.28   
Marcus Eriksson  2000  Ösmo Simsällskap            50.62   
Emil Gustavsson  2000  Ösmo Simsällskap            51.43   
Markus Charlton  2001  Ösmo Simsällskap            54.40   
Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
Ferenc Szabo  2000  Ösmo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilmer Tingbrand  1998  Södertörns Simsällskap            32.91   
Kevin Chong  1998  Södertörns Simsällskap            34.01   
Samir Noory  1999  Södertörns Simsällskap            38.61   
Mattias Håkansson  1998  Hellas Simklubb            39.07   
Nikola Novakovic  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            39.36   
Andreas Koufakis  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            39.45   
Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap            40.03   
Kevin Ballchand  1999  Södertörns Simsällskap            40.06   
Jesper Van Kerkvoorde  1998  Södertörns Simsällskap            40.37   
10  Karl Wallenberg  1998  Hellas Simklubb            41.69   
11  Simon Jändel  1998  Södertörns Simsällskap            42.73   
12  Mikael Karlsson  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            42.89   
13  Felix Carlstedt  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            44.25   
14  David Manea  1999  Södertörns Simsällskap            45.44   
15  Kristjan Novevski  1998  Södertörns Simsällskap            51.63   
16  Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap            54.24   
17  Filip Rickhamn  1999  Ösmo Simsällskap            59.51   
                     
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Dahllund  1996  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    34.40        1:17.55   
Julia Widmark  1997  Södertörns Simsällskap    35.96        1:27.00   
Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    39.06        1:28.22   
Gerd Waldheim  1996  Södertörns Simsällskap    38.87        1:28.63   
Angelica Agdur  1997  Södertörns Simsällskap    38.41        1:30.25   
Caroline Öster  1997  Täby Sim    40.61        1:33.01   
Elmira Shahmalekpour  1997  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nathali Konrad  1993  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    31.31        1:08.16   
Yvonne Persson  1988  Ösmo Simsällskap    32.13        1:12.63   
Rebeca Lindberg  1993  Hellas Simklubb    51.05        1:48.39   
                     
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tim Kingdingstad-Spaak  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    38.42        1:23.34   
Viktor Karlsson  1996  Hellas Simklubb    39.28        1:26.81   
Antonio Novevski  1997  Södertörns Simsällskap    40.68        1:32.66   
                     
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Magnus Prejner  1991  Kanaans Simsällskap    29.32        1:02.78   
Daniel Rosenkvist  1987  Kanaans Simsällskap    32.25        1:09.95   
Felix Häggström  1992  Kanaans Simsällskap    32.48        1:12.93   
Daniel Wrang  1992  Kanaans Simsällskap    34.28        1:15.81   
Andreas Wrang  1994  Kanaans Simsällskap    34.81        1:19.19   
                     
 
Gren 13, 4X50m Medley Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ösmo Ss Tjejer  1999  Ösmo Simsällskap            2:35.33   
  Lisa Nyberg  2000      43.92        43.92   
  Julia Axelsson  1999      44.77        1:28.69   
  Cassandra Engback  1999      35.31        2:04.00   
  Kristina Johnsson  2000      31.33        2:35.33   
                     
Södertörn Flickor Lag 3  1999  Södertörns Simsällskap            2:38.57   
  Wilma Roloff  2000      42.81        42.81   
  Amanda Carlbom  2000      40.67        1:23.48   
  Lena Westerlund  1998      39.20        2:02.68   
  Felicia Axelsson Eklund  2000      35.89        2:38.57   
                     
Kanaans Flickor Lag1  1999  Kanaans Simsällskap            2:49.35   
  Emmelie Leif  1999      43.39        43.39   
  Jenny Rönnblad  1999      50.18        1:33.57   
  Johanna Wrang  1998      41.97        2:15.54   
  Cecilia Barrena Forsberg  1999      33.81        2:49.35   
                     
Södertörn Flickor Lag 2  1999  Södertörns Simsällskap            2:57.13   
  Viktoria Sande  2001      46.33        46.33   
  Julia Ring  1999      45.22        1:31.55   
  Tina Shahmalekpour  2001      48.59        2:20.14   
  Emilia Eriksson  1999      36.99        2:57.13   
                     
Brss Flickor Lag 1  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            3:02.10   
  Mikaela Hemmälin  2001      56.80        56.80   
  Nicole Tannous  1998      41.99        1:38.79   
  My Rundberg  1999      36.63        2:15.42   
  Emilia Bengtsson  2001      46.68        3:02.10   
                     
Ösmo Ss Tjejer 2  1999  Ösmo Simsällskap            3:03.10   
  Mathilda Alm  1999      47.65        47.65   
  Sofie Eriksson  1999      48.01        1:35.66   
  Eva Sigurdsson  2001      45.73        2:21.39   
  Jippa Angantyr  2001      41.71        3:03.10   
                     
Kanaans Flickor Lag2  1999  Kanaans Simsällskap            3:24.24   
  Moa Welander  2000      49.17        49.17   
  Aida Zanpour  1999      55.30        1:44.47   
  Klara Sjöberg  2000      59.13        2:43.60   
  Sara Stenberg  1999      40.64        3:24.24   
                     
                     
 
Gren 14, 4X50m Medley Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Södertörn Pojkar Lag 1  1999  Södertörns Simsällskap            2:24.19   
  Kevin Chong  1998      38.05        38.05   
  Zack Abelsson  1998      38.67        1:16.72   
  Wilmer Tingbrand  1998      34.40        1:51.12   
  Samir Noory  1999      33.07        2:24.19   
                     
Brss Pojkar Lag 1  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            2:38.84   
  Alexander Koufakis  2000      43.97        43.97   
  Mikael Karlsson  1998      43.82        1:27.79   
  Andreas Koufakis  1998      39.13        2:06.92   
  Felix Carlstedt  1998      31.92        2:38.84   
                     
Södertörn Pojkar Lag 2  1999  Södertörns Simsällskap            2:44.86   
  Kevin Ballchand  1999      42.61        42.61   
  Jesper Van Kerkvoorde  1998      45.82        1:28.43   
  Emil Wikell  1999      40.27        2:08.70   
  Elliot Nyström  2002      36.16        2:44.86   
                     
Södertörn Pojkar Lag 3  1999  Södertörns Simsällskap            3:00.42   
  Kristjan Novevski  1998      48.40        48.40   
  Adam Sehmi  2001      49.53        1:37.93   
  Philip Carlsäter  2001      45.21        2:23.14   
  Simon Kallvikbacka  1999      37.28        3:00.42   
                     
Ösmo Ss Killar  1999  Ösmo Simsällskap            3:07.01   
  Marcus Eriksson  2000      48.06        48.06   
  Ferenc Szabo  2000      48.61        1:36.67   
  Emil Gustavsson  2000      49.34        2:26.01   
  Markus Charlton  2001      41.00        3:07.01   
                     
                     
 
Gren 15, 4X50m Medley Damer, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Brss Damer Lag 1  1991  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            2:18.79   
  Mikaela Eriksson  1997      37.88        37.88   
  Nathali Konrad  1993      35.24        1:13.12   
  Alexandra Dahllund  1996      34.73        1:47.85   
  Ylva Andersson  1996      30.94        2:18.79   
                     
Södertörn Damer Lag 1  1991  Södertörns Simsällskap            2:31.44   
  Angelica Agdur  1997      39.94        39.94   
  Elmira Shahmalekpour  1997      41.67        1:21.61   
  Gerd Waldheim  1996      38.26        1:59.87   
  Julia Widmark  1997      31.57        2:31.44   
                     
Hellas SK Damer  1991  Hellas Simklubb            2:33.68   
  Elizabeth Zhmud  1997      39.42        39.42   
  Ulrica Svensson  1997      41.09        1:20.51   
  Katarina Berglund  1995      36.77        1:57.28   
  Lovisa Spångberg  1999      36.40        2:33.68   
                     
Täby Sim Damer 2  1991  Täby Sim            2:44.82   
  Karin Thorén  1999      38.99        38.99   
  Sofia Johansson  1997      47.34        1:26.33   
  Astrid Olsson  1997      44.11        2:10.44   
  Moa Moreau  1999      34.38        2:44.82   
                     
Täby Sim Damer 1  1991  Täby Sim            DSQ   
  Madeleine Strömbäck  1993      35.61        35.61   
  Matilda Eriksson  1999      43.91        1:19.52   
                     
                     
 
Gren 16, 4X50m Medley Herrar, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kanaans Herrar Lag1  1991  Kanaans Simsällskap            1:55.41   
  Magnus Prejner  1991      30.71        30.71   
  Arvid Persson  1990      32.18        1:02.89   
  Matti Melin  1991      27.06        1:29.95   
  Felix Häggström  1992      25.46        1:55.41   
                     
Kanaans Herrar Lag2  1993  Kanaans Simsällskap            2:10.83   
  Daniel Wrang  1992      36.59        36.59   
  Andreas Wrang  1994      36.86        1:13.45   
  Daniel Rosenkvist  1987      29.42        1:42.87   
  Joakim Bäck  1991      27.96        2:10.83   
                     
Brss Herrar Lag 1  1991  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            2:17.18   
  Mattias Rydahl  1997      34.96        34.96   
  Christian Konrad  1989      35.20        1:10.16   
  Tim Kingdingstad-Spaak  1997      36.81        1:46.97   
  Gustav Amnelius  1996      30.21        2:17.18   
                     
Täby Sim Herrar  1991  Täby Sim            2:21.17   
  Nils Larsson  1996      34.70        34.70   
  Daniel Davallou  1997      41.44        1:16.14   
  Jerker Karlsson  1997      36.53        1:52.67   
  Robin Xu  1997      28.50        2:21.17   
                     
                     
 
Gren 17, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Södertörn Mixlag 1  1999  Södertörns Simsällskap            2:05.64   
  Wilmer Tingbrand  1998      30.10        30.10   
  Amanda Carlbom  2000      32.46        1:02.56   
  Lena Westerlund  1998      33.03        1:35.59   
  Zack Abelsson  1998      30.05        2:05.64   
                     
Brss Mix Lag 1  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            2:13.22   
  Nicole Tannous  1998      32.31        32.31   
  My Rundberg  1999      33.88        1:06.19   
  Andreas Koufakis  1998      32.36        1:38.55   
  Mikael Karlsson  1998      34.67        2:13.22   
                     
Södertörn Mixlag 2  1999  Södertörns Simsällskap            2:16.81   
  Kevin Chong  1998      30.29        30.29   
  Emma Roloff  2002      36.08        1:06.37   
  Felicia Axelsson Eklund  2000      24.09        1:30.46   
  Samir Noory  1999      46.35        2:16.81   
                     
Södertörn Mixlag 3  1999  Södertörns Simsällskap            2:19.51   
  Kevin Ballchand  1999      33.81        33.81   
  Felicia Adamsson  2000      34.35        1:08.16   
  Tina Shahmalekpour  2001      36.95        1:45.11   
  Jesper Van Kerkvoorde  1998      34.40        2:19.51   
                     
Södertörn Mixlag 4  1999  Södertörns Simsällskap            2:26.66   
  Emil Wikell  1999      35.39        35.39   
  Emelie Adolfsson  1999      37.58        1:12.97   
  Emilia Eriksson  1999      38.71        1:51.68   
  Simon Jändel  1998      34.98        2:26.66   
                     
Södertörn Mixlag 6  1999  Södertörns Simsällskap            2:32.30   
  David Manea  1999      36.59        36.59   
  Beatrice Ahl  1998      38.91        1:15.50   
  Ida Hamberg  2000      39.02        1:54.52   
  Adam Sehmi  2001      37.78        2:32.30   
                     
Kanaans Mix Lag3  1999  Kanaans Simsällskap            2:55.39   
  Vincent Bjurberg  1999      45.13        45.13   
  Georg Holdar  1998      40.79        1:25.92   
  Sara Stenberg  1999      40.70        2:06.62   
  Aida Zanpour  1999      48.77        2:55.39   
                     
Kanaans Mix Lag4  1999  Kanaans Simsällskap            3:15.93   
  Adam Sundell  1999      47.50        47.50   
  Yunzue Zhang  2002      51.46        1:38.96   
  Moa Welander  2000      47.80        2:26.76   
  Sevim Zozan  2001      49.17        3:15.93   
                     
Södertörn Mixlag 5  1999  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 18, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Brss Mix Lag 1  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            1:50.85   
  Natalie Konrad  1993      28.37        28.37   
  Tobias Rindå  1995      27.33        55.70   
  Christian Konrad  1989      25.08        1:20.78   
  Ylva Andersson  1996      30.07        1:50.85   
                     
Kanaans Mix Lag1  1991  Kanaans Simsällskap            1:53.59   
  Magnus Prejner  1991      26.22        26.22   
  Matti Melin  1991      24.57        50.79   
  Susanna Haverinen  1994      30.34        1:21.13   
  Emelie Gyrling  1994      32.46        1:53.59   
                     
Kanaans Mix Lag2  1993  Kanaans Simsällskap            2:00.96   
  Arvid Persson  1990      25.85        25.85   
  Felix Häggström  1992      25.75        51.60   
  Cecilia Barrena Forsberg  1999      33.27        1:24.87   
  Johanna Wrang  1998      36.09        2:00.96   
                     
Södertörn Mixlag 8  1991  Södertörns Simsällskap            2:01.70   
  Erik Reinholdz  1997      29.11        29.11   
  Julia Widmark  1997      31.68        1:00.79   
  Matilda Byström  1997      31.62        1:32.41   
  Rustan Calming  1996      29.29        2:01.70   
                     
Täby Sim Mix  1991  Täby Sim            2:06.24   
  Jerker Karlsson  1997      31.37        31.37   
  Astrid Olsson  1997      33.51        1:04.88   
  Karin Thorén  1999      32.41        1:37.29   
  Robin Xu  1997      28.95        2:06.24   
                     
Hellas SK Mix [2001]  2001  Hellas Simklubb            2:10.30   
  Elizabeth Zhmud  1997      32.54        32.54   
  Ulrica Svensson  1997      34.23        1:06.77   
  Viktor Karlsson  1996      30.93        1:37.70   
  Mattias Håkansson  1998      32.60        2:10.30   
                     
Brss Mix Lag 2  1991  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            2:18.82   
  Mikaela Eriksson  1997      33.55        33.55   
  Erik Amnelius  1996      28.75        1:02.30   
  Filippa Dahllund  1999      45.86        1:48.16   
  Gustav Amnelius  1996      30.66        2:18.82   
                     
Södertörn Mixlag 9  1991  Södertörns Simsällskap            2:24.03   
  Antonio Novevski  1997      33.03        33.03   
  Nora Hassako  1997      34.91        1:07.94   
  Josefin Öster  1997      32.21        1:40.15   
  Kristjan Novevski  1998      43.88        2:24.03   
                     
Kanaans Mix Lag3  1999  Kanaans Simsällskap            2:25.55   
  Daniel Rosenkvist  1987      29.38        29.38   
  Jenny Rönnblad  1999      40.88        1:10.26   
  Jesper Hubinette  1997      32.25        1:42.51   
  Klara Sjöberg  2000      43.04        2:25.55   
                     
Täby Sim Mix 2  1991  Täby Sim            DSQ   
                     
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap            50.89   
Isabelle Barrios  2002  Södertörns Simsällskap            56.74   
Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            58.41   
Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap            59.01   
Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap            1:01.31   
Emma Osterman  2002  Södertörns Simsällskap            1:03.38   
Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Carlbom  2000  Södertörns Simsällskap            41.02   
Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap            41.65   
Felicia Axelsson Eklund  2000  Södertörns Simsällskap            46.97   
Tina Shahmalekpour  2001  Södertörns Simsällskap            47.92   
Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap            48.82   
Felicia Adamsson  2000  Södertörns Simsällskap            49.17   
Helana Olsson  2001  Södertörns Simsällskap            50.77   
Klara Sjöberg  2000  Kanaans Simsällskap            51.06   
Eva Sigurdsson  2001  Ösmo Simsällskap            51.40   
10  Lisa Nyberg  2000  Ösmo Simsällskap            52.12   
11  Samira Noory  2001  Södertörns Simsällskap            52.31   
12  Mona Behzadi  2000  Södertörns Simsällskap            52.56   
13  Ida Hamberg  2000  Södertörns Simsällskap            52.64   
14  Isabella Tegman  2001  Södertörns Simsällskap            53.58   
15  Matilda Leif  2001  Kanaans Simsällskap            54.00   
16  Tora Knutsson  2001  Södertörns Simsällskap            54.69   
17  Clara Chiarato  2000  Kanaans Simsällskap            55.93   
18  Karin Ehk  2001  Södertörns Simsällskap            56.13   
19  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            56.95   
20  Mikaela Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            57.04   
21  Malin Strand  2001  Södertörns Simsällskap            58.22   
22  Jippa Angantyr  2001  Ösmo Simsällskap            59.15   
23  Alva Höglund  2000  Södertörns Simsällskap            1:00.25   
24  Viktoria Sande  2001  Södertörns Simsällskap            1:03.65   
25  Tora Andersson Skarelius  2000  Kanaans Simsällskap            1:04.66   
Catlin Hultman  2001  Kanaans Simsällskap            DSQ   
Ebba Wilhelmsen  2001  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicole Tannous  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            42.21   
Cassandra Engback  1999  Ösmo Simsällskap            42.99   
My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            43.39   
Julia Axelsson  1999  Ösmo Simsällskap            44.02   
Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap            44.17   
Julia Ring  1999  Södertörns Simsällskap            44.28   
Johanna Wrang  1998  Kanaans Simsällskap            46.63   
Cecilia Barrena Forsberg  1999  Kanaans Simsällskap            47.02   
Sofie Eriksson  1999  Ösmo Simsällskap            47.71   
10  Katia Calming  1998  Södertörns Simsällskap            48.56   
11  Emmelie Leif  1999  Kanaans Simsällskap            48.61   
12  Jenny Rönnblad  1999  Kanaans Simsällskap            49.66   
13  Beatrice Ahl  1998  Södertörns Simsällskap            50.39   
14  Emelie Adolfsson  1999  Södertörns Simsällskap            51.40   
15  Vinona Bothe Karlssom  1999  Södertörns Simsällskap            51.67   
16  Sabina Cross  1998  Hellas Simklubb            51.90   
17  Emilia Eriksson  1999  Södertörns Simsällskap            52.04   
18  Adriana Eyob  1999  Södertörns Simsällskap            52.41   
19  Sara Stenberg  1999  Kanaans Simsällskap            52.45   
20  Filippa Dahllund  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            54.02   
21  Mathilda Alm  1999  Ösmo Simsällskap            54.61   
22  Astrid Sandfeldt  1999  Kanaans Simsällskap            55.54   
23  Lovisa Spångberg  1999  Hellas Simklubb            55.61   
24  Aida Zanpour  1999  Kanaans Simsällskap            57.02   
25  Maria Blom  1999  Södertörns Simsällskap            57.24   
Matilda Eriksson  1999  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Hedin  2002  Södertörns Simsällskap            1:01.49   
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Yunzue Zhang  2002  Kanaans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ferenc Szabo  2000  Ösmo Simsällskap            45.60   
Markus Charlton  2001  Ösmo Simsällskap            47.33   
Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            50.13   
Adam Sehmi  2001  Södertörns Simsällskap            50.74   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap            51.96   
Emil Gustavsson  2000  Ösmo Simsällskap            52.70   
Arvid Udell  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            54.42   
Marcus Eriksson  2000  Ösmo Simsällskap            55.17   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            55.85   
10  Anton Broman  2001  Ösmo Simsällskap            56.01   
11  Gabriel Adolfsson  2001  Södertörns Simsällskap            59.25   
12  Anton Lundborg  2001  Södertörns Simsällskap            1:00.70   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Zack Abelsson  1998  Södertörns Simsällskap            39.31   
Kevin Chong  1998  Södertörns Simsällskap            39.41   
Mikael Karlsson  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            43.15   
Andreas Koufakis  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            43.78   
Felix Carlstedt  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            43.95   
Karl Wallenberg  1998  Hellas Simklubb            46.40   
Jesper Van Kerkvoorde  1998  Södertörns Simsällskap            46.49   
Samir Noory  1999  Södertörns Simsällskap            46.54   
Nikola Novakovic  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            46.96   
10  Mattias Håkansson  1998  Hellas Simklubb            46.97   
11  David Talanov  1998  Södertörns Simsällskap            47.74   
12  Kevin Ballchand  1999  Södertörns Simsällskap            48.81   
13  Eric Olsson  1999  Kanaans Simsällskap            48.86   
14  Simon Jändel  1998  Södertörns Simsällskap            50.73   
15  Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap            51.10   
16  David Manea  1999  Södertörns Simsällskap            52.06   
17  Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap            52.21   
18  Gustav Byström  1999  Södertörns Simsällskap            52.87   
19  Adam Sundell  1999  Kanaans Simsällskap            55.61   
20  Filip Rickhamn  1999  Ösmo Simsällskap            56.36   
21  Kristjan Novevski  1998  Södertörns Simsällskap            57.69   
Georg Holdar  1998  Kanaans Simsällskap            DSQ   
Vincent Bjurberg  1999  Kanaans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ulrica Svensson  1997  Hellas Simklubb    42.44        1:29.62   
Elmira Shahmalekpour  1997  Södertörns Simsällskap    43.28        1:31.66   
Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap    43.00        1:32.18   
Elizabeth Zhmud  1997  Hellas Simklubb    44.73        1:34.30   
Sofia Fernqvist  1997  Täby Sim    44.01        1:35.63   
Matilda Byström  1997  Södertörns Simsällskap    46.86        1:38.03   
Shiba Noory  1997  Södertörns Simsällskap    46.92        1:39.28   
Julia Lundgren  1997  Täby Sim    46.41        1:39.42   
Nora Hassako  1997  Södertörns Simsällskap    47.33        1:39.71   
10  Angelica Agdur  1997  Södertörns Simsällskap    48.62        1:40.58   
11  Sofia Johansson  1997  Täby Sim    49.60        1:44.92   
12  Gerd Waldheim  1996  Södertörns Simsällskap    49.60        1:47.51   
13  Ellen Berglund  1997  Södertörns Simsällskap    48.75        1:49.50   
                     
 
Gren 21, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Yvonne Persson  1988  Ösmo Simsällskap    38.39        1:22.28   
Fanny Rehnsbo  1993  Ösmo Simsällskap    39.79        1:28.34   
                     
 
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rustan Calming  1996  Södertörns Simsällskap    38.32        1:22.45   
Erik Amnelius  1996  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    41.87        1:27.81   
Felix Ericsson  1997  Ösmo Simsällskap    39.61        1:27.88   
Mattias Rydahl  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    41.91        1:29.52   
Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap    43.87        1:31.18   
Antonio Novevski  1997  Södertörns Simsällskap    44.56        1:34.14   
Henrik Forsberg  1997  Hellas Simklubb    51.28        1:49.83   
Jesper Hubinette  1997  Kanaans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Persson  1990  Kanaans Simsällskap    33.69        1:12.74   
Magnus Prejner  1991  Kanaans Simsällskap    34.88        1:14.27   
Tobias Rindå  1995  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    35.14        1:15.50   
Andreas Wrang  1994  Kanaans Simsällskap    38.19        1:23.56   
Tomas Agrenius  1994  Kanaans Simsällskap    41.83        1:31.12   
                     
 
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap            40.97   
Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap            46.62   
Isabelle Barrios  2002  Södertörns Simsällskap            49.59   
Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            50.29   
Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap            51.04   
Bianca Jianu  2002  Kanaans Simsällskap            58.28   
Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kristina Johnsson  2000  Ösmo Simsällskap            31.15   
Amanda Carlbom  2000  Södertörns Simsällskap            32.92   
Felicia Adamsson  2000  Södertörns Simsällskap            35.09   
Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap            36.28   
Felicia Axelsson Eklund  2000  Södertörns Simsällskap            36.54   
Eva Sigurdsson  2001  Ösmo Simsällskap            36.81   
Tina Shahmalekpour  2001  Södertörns Simsällskap            37.42   
Samira Noory  2001  Södertörns Simsällskap            38.83   
Ida Hamberg  2000  Södertörns Simsällskap            39.16   
10  Lisa Nyberg  2000  Ösmo Simsällskap            39.20   
11  Isabella Tegman  2001  Södertörns Simsällskap            40.81   
12  Ebba Wilhelmsen  2001  Södertörns Simsällskap            41.70   
13  Viktoria Sande  2001  Södertörns Simsällskap            42.30   
14  Klara Sjöberg  2000  Kanaans Simsällskap            42.31   
15  Jippa Angantyr  2001  Ösmo Simsällskap            42.65   
16  Mona Behzadi  2000  Södertörns Simsällskap            42.84   
17  Clara Chiarato  2000  Kanaans Simsällskap            43.29   
18  Catlin Hultman  2001  Kanaans Simsällskap            43.46   
19  Yurdagul Kop  2000  Kanaans Simsällskap            44.17   
20  Karin Ehk  2001  Södertörns Simsällskap            44.23   
21  Tora Andersson Skarelius  2000  Kanaans Simsällskap            44.86   
22  Moa Welander  2000  Kanaans Simsällskap            46.21   
23  Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            46.43   
24  Alva Höglund  2000  Södertörns Simsällskap            46.67   
25  Tora Knutsson  2001  Södertörns Simsällskap            47.55   
26  Malin Strand  2001  Södertörns Simsällskap            47.90   
27  Zozan Sevim  2001  Kanaans Simsällskap            48.01   
28  Filippa Olsson  2000  Kanaans Simsällskap            48.27   
29  Matilda Leif  2001  Kanaans Simsällskap            48.54   
30  Klara Sjönvall  2001  Kanaans Simsällskap            51.06   
Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cassandra Engback  1999  Ösmo Simsällskap            29.59   
Nicole Tannous  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            32.29   
Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap            32.90   
Karin Thorén  1999  Täby Sim            33.05   
Cecilia Barrena Forsberg  1999  Kanaans Simsällskap            33.15   
My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            33.40   
Julia Axelsson  1999  Ösmo Simsällskap            34.91   
Matilda Eriksson  1999  Täby Sim            35.31   
Sabina Cross  1998  Hellas Simklubb            36.65   
10  Johanna Wrang  1998  Kanaans Simsällskap            36.90   
11  Sofie Eriksson  1999  Ösmo Simsällskap            37.19   
12  Emilia Eriksson  1999  Södertörns Simsällskap            37.29   
13  Emelie Adolfsson  1999  Södertörns Simsällskap            37.53   
14  Julia Ring  1999  Södertörns Simsällskap            37.57   
15  Katia Calming  1998  Södertörns Simsällskap            38.09   
16  Lovisa Spångberg  1999  Hellas Simklubb            38.50   
17  Beatrice Ahl  1998  Södertörns Simsällskap            38.85   
18  Adriana Eyob  1999  Södertörns Simsällskap            39.34   
19  Emmelie Leif  1999  Kanaans Simsällskap            39.70   
19  Jenny Rönnblad  1999  Kanaans Simsällskap            39.70   
21  Vinona Bothe Karlssom  1999  Södertörns Simsällskap            40.34   
22  Sara Stenberg  1999  Kanaans Simsällskap            42.95   
23  Astrid Sandfeldt  1999  Kanaans Simsällskap            43.39   
24  Filippa Dahllund  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            45.33   
25  Mathilda Alm  1999  Ösmo Simsällskap            46.04   
26  Aida Zanpour  1999  Kanaans Simsällskap            48.68   
27  Winta Gebremeskel  1999  Kanaans Simsällskap            52.33   
28  Maria Blom  1999  Södertörns Simsällskap            54.28   
                     
 
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap            36.91   
Felix Hedin  2002  Södertörns Simsällskap            51.19   
Yunzue Zhang  2002  Kanaans Simsällskap            53.25   
                     
 
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            34.70   
Marcus Eriksson  2000  Ösmo Simsällskap            37.89   
Markus Charlton  2001  Ösmo Simsällskap            38.25   
Adam Sehmi  2001  Södertörns Simsällskap            38.92   
Emil Gustavsson  2000  Ösmo Simsällskap            39.88   
Anton Broman  2001  Ösmo Simsällskap            41.80   
Gabriel Adolfsson  2001  Södertörns Simsällskap            41.95   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap            43.55   
Ferenc Szabo  2000  Ösmo Simsällskap            44.30   
10  Arvid Udell  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            50.92   
11  Anton Lundborg  2001  Södertörns Simsällskap            53.43   
                     
 
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Zack Abelsson  1998  Södertörns Simsällskap            29.11   
Wilmer Tingbrand  1998  Södertörns Simsällskap            29.27   
Felix Carlstedt  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            32.39   
Andreas Koufakis  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            32.44   
Mattias Håkansson  1998  Hellas Simklubb            32.79   
Nikola Novakovic  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            33.12   
Karl Wallenberg  1998  Hellas Simklubb            33.41   
Samir Noory  1999  Södertörns Simsällskap            33.46   
Kevin Ballchand  1999  Södertörns Simsällskap            33.76   
10  Jesper Van Kerkvoorde  1998  Södertörns Simsällskap            34.01   
11  Simon Jändel  1998  Södertörns Simsällskap            34.17   
12  Mikael Karlsson  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            35.09   
13  Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap            35.65   
14  David Manea  1999  Södertörns Simsällskap            35.74   
15  Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap            36.56   
16  Gustav Byström  1999  Södertörns Simsällskap            42.66   
17  Kristjan Novevski  1998  Södertörns Simsällskap            44.46   
18  Eric Olsson  1999  Kanaans Simsällskap            44.50   
19  Filip Rickhamn  1999  Ösmo Simsällskap            45.69   
20  Adam Sundell  1999  Kanaans Simsällskap            49.85   
David Talanov  1998  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Georg Holdar  1998  Kanaans Simsällskap            DSQ   
Vincent Bjurberg  1999  Kanaans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Widmark  1997  Södertörns Simsällskap    33.03        1:10.41   
Elizabeth Zhmud  1997  Hellas Simklubb    33.20        1:11.17   
Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    34.06        1:11.46   
Ylva Andersson  1996  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    33.49        1:11.60   
Matilda Byström  1997  Södertörns Simsällskap    35.57        1:12.35   
Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap    33.88        1:12.93   
Gerd Waldheim  1996  Södertörns Simsällskap    35.01        1:14.04   
Astrid Olsson  1997  Täby Sim    35.18        1:14.22   
Angelica Agdur  1997  Södertörns Simsällskap    36.40        1:15.57   
10  Nora Hassako  1997  Södertörns Simsällskap    37.62        1:16.63   
11  Sofia Johansson  1997  Täby Sim    36.75        1:17.43   
12  Julia Lundgren  1997  Täby Sim    36.34        1:18.10   
13  Sofia Fernqvist  1997  Täby Sim    36.24        1:18.41   
14  Caroline Öster  1997  Täby Sim    37.29        1:19.76   
15  Shiba Noory  1997  Södertörns Simsällskap    37.81        1:20.73   
16  Madeleine Lundin-Söderberg  1997  Södertörns Simsällskap    39.74        1:28.48   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nathali Konrad  1993  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    29.71        1:02.80   
Susanna Haverinen  1994  Kanaans Simsällskap    31.44        1:08.10   
Madeleine Strömbäck  1993  Täby Sim    33.61        1:10.19   
Emelie Gyrling  1994  Kanaans Simsällskap    33.58        1:11.40   
Fanny Rehnsbo  1993  Ösmo Simsällskap    34.81        1:15.43   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap    31.08        1:03.19   
Erik Amnelius  1996  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    30.53        1:04.57   
Viktor Karlsson  1996  Hellas Simklubb    30.89        1:06.56   
Gustav Amnelius  1996  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    32.43        1:06.73   
Rustan Calming  1996  Södertörns Simsällskap    31.40        1:06.89   
Robin Xu  1997  Täby Sim    33.46        1:07.20   
Jerker Karlsson  1997  Täby Sim    32.35        1:07.64   
Nils Larsson  1996  Täby Sim    33.31        1:09.46   
Daniel Davallou  1997  Täby Sim    33.27        1:10.43   
10  Antonio Novevski  1997  Södertörns Simsällskap    34.16        1:12.19   
11  Tim Kingdingstad-Spaak  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    34.50        1:12.21   
12  Mattias Rydahl  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    34.66        1:14.46   
13  Jesper Hubinette  1997  Kanaans Simsällskap    37.32        1:16.15   
14  Henrik Forsberg  1997  Hellas Simklubb    37.31        1:20.88   
15  Nahom Ghebremeskel  1996  Kanaans Simsällskap    40.51        1:34.02   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felix Häggström  1992  Kanaans Simsällskap    27.72        57.48   
Arvid Persson  1990  Kanaans Simsällskap    27.68        57.49   
Magnus Prejner  1991  Kanaans Simsällskap    28.36        57.67   
Tobias Rindå  1995  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    29.40        1:00.94   
Daniel Rosenkvist  1987  Kanaans Simsällskap    28.93        1:01.94   
Andreas Wrang  1994  Kanaans Simsällskap    30.63        1:03.09   
Daniel Wrang  1992  Kanaans Simsällskap    29.58        1:03.65   
Viktor Welander  1994  Kanaans Simsällskap    35.52        1:17.40   
Tomas Agrenius  1994  Kanaans Simsällskap            DNF   
Somar Mirkhan  1995  Ösmo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 8x50m mix fritt, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kanaans Mix Lag1  1991  Kanaans Simsällskap            3:58.30   
  Magnus Prejner  1991      26.95        26.95   
  Matti Melin  1991      24.51        51.46   
  Arvid Persson  1990      26.64        1:18.10   
  Felix Häggström  1992      27.49        1:45.59   
  Susanna Haverinen  1994      30.24        2:15.83   
  Emelie Gyrling  1994      33.13        2:48.96   
  Cecilia Barrena Forsberg  1999      33.16        3:22.12   
  Johanna Wrang  1998      36.18        3:58.30   
                     
Brss Mix Lag 1  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            3:58.74   
  Natalie Konrad  1993      28.36        28.36   
  Tim Kingdingstad-Spaak  1997      33.06        1:01.42   
  Mikaela Eriksson  1997      31.84        1:33.26   
  Erik Amnelius  1996      29.48        2:02.74   
  My Rundberg  1999      32.79        2:35.53   
  Tobias Rindå  1995      26.98        3:02.51   
  Ylva Andersson  1996      30.95        3:33.46   
  Christian Konrad  1989      25.28        3:58.74   
                     
Täby Sim Mix  1991  Täby Sim            4:20.03   
  Nils Larsson  1996      32.02        32.02   
  Sofia Fernqvist  1997      34.19        1:06.21   
  Jerker Karlsson  1997      30.46        1:36.67   
  Sofia Johansson  1997      34.19        2:10.86   
  Daniel Davallou  1997      31.38        2:42.24   
  Matilda Eriksson  1999      35.75        3:17.99   
  Karin Thorén  1999      33.25        3:51.24   
  Robin Xu  1997      28.79        4:20.03   
                     
Södertörn Mixlag 2  1999  Södertörns Simsällskap            4:22.32   
  Antonio Novevski  1997      32.83        32.83   
  Samir Noory  1999      33.34        1:06.17   
  Kevin Chong  1998      29.80        1:35.97   
  Kevin Ballchand  1999      33.47        2:09.44   
  Amanda Carlbom  2000      33.32        2:42.76   
  Lena Westerlund  1998      32.86        3:15.62   
  Angelica Agdur  1997      33.78        3:49.40   
  Gerd Waldheim  1996      32.92        4:22.32   
                     
Ösmo SS Mix  1991  Ösmo Simsällskap            4:23.41   
  Yvonne Persson  1988      29.35        29.35   
  Somar Mirkhan  1995      30.27        59.62   
  Felix Ericsson  1997      34.80        1:34.42   
  Fanny Rehnsbo  1993      32.71        2:07.13   
  Emil Gustavsson  2000      38.70        2:45.83   
  Kristina Johnsson  2000      30.60        3:16.43   
  Marcus Eriksson  2000      37.63        3:54.06   
  Cassandra Engback  1999      29.35        4:23.41   
                     
Hellas SK Mix [2001]  2001  Hellas Simklubb            4:34.47   
  Mattias Håkansson  1998      33.64        33.64   
  Lovisa Spångberg  1999      37.75        1:11.39   
  Katarina Berglund  1995      33.99        1:45.38   
  Henrik Forsberg  1997      36.70        2:22.08   
  Viktor Karlsson  1996      32.20        2:54.28   
  Karl Wallenberg  1998      33.87        3:28.15   
  Ulrica Svensson  1997      34.25        4:02.40   
  Elizabeth Zhmud  1997      32.07        4:34.47   
                     
Kanaans Mix Lag2  1993  Kanaans Simsällskap            4:39.88   
  Daniel Rosenkvist  1987      27.50        27.50   
  Daniel Wrang  1992      28.37        55.87   
  Andreas Wrang  1994      27.99        1:23.86   
  Viktor Welander  1994      32.94        1:56.80   
  Emmelie Leif  1999      40.10        2:36.90   
  Jenny Rönnblad  1999      23.91        3:00.81   
  Sara Stenberg  1999      57.32        3:58.13   
  Klara Sjöberg  2000      41.75        4:39.88   
                     
Södertörn Mixlag 3  1999  Södertörns Simsällskap            4:51.20   
  Jesper Van Kerkvoorde  1998      34.32        34.32   
  Emil Wikell  1999      35.54        1:09.86   
  Simon Jändel  1998      35.31        1:45.17   
  Elliot Nyström  2002      37.30        2:22.47   
  Wilma Roloff  2000      36.67        2:59.14   
  Shiba Noory  1997      35.45        3:34.59   
  Felicia Axelsson Eklund  2000      38.49        4:13.08   
  Tina Shahmalekpour  2001      38.12        4:51.20   
                     
Södertörn Mixlag 1  1999  Södertörns Simsällskap            DSQ   
  Erik Reinholdz  1997      29.43        29.43   
  Rustan Calming  1996      30.06        59.49   
                     
Södertörn Tränarna  1991  Södertörns Simsällskap            DSQ   
  Kristjan Novevski  1998      44.99        44.99   
  Felicia Adamsson  2000      35.35        1:20.34   
  Simon Kallvikbacka  1999      38.22        1:58.56   
  Emelie Adolfsson  1999      38.22        2:36.78   
  David Manea  1999      38.21        3:14.99   
  Emilia Eriksson  1999      38.33        3:53.32   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  07 februari 2012 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  09:06