Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  US-Open    Utskriftsdatum  10 september 2012   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:50   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2012         
 
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    30.89        1:06.52   
Caroline Adlerborn  1998  Solna Sundbyberg SS 04    35.37        1:16.33   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    37.10        1:19.41   
Sara Gille  1997  Upsala Simsällskap    36.47        1:20.23   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    36.78        1:21.28   
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap    39.51        1:26.85   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    41.37        1:30.20   
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    42.75        1:32.31   
Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap    49.27        1:50.37   
Emelie Eriksson  1998  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
                     
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktoria Vuori  1995  Simklubben Ena    34.52        1:14.22   
                     
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Norén  1994  Upsala Simsällskap    36.32        1:19.54   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    29.42        1:03.58   
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap    30.77        1:05.66   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    30.85        1:05.80   
Leo Renman  1997  IF Åland    33.60        1:14.10   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    32.92        1:14.89   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    36.46        1:20.15   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    35.33        1:21.27   
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena    37.76        1:22.40   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    44.78        1:35.78   
10  Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    49.57        1:51.28   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena    27.07        57.51   
Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena    28.90        1:01.70   
Edgaras Andziulaitis  1995  IF Åland    29.14        1:04.02   
Johannes Ålander  1995  Simklubben Ena    29.91        1:06.21   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    31.00        1:07.63   
John Bankefors  1996  Upsala Simsällskap    31.16        1:08.51   
David Westin  1995  Sala Simsällskap    30.67        1:09.66   
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap    34.28        1:15.80   
Armin Azadeh Farmanbar  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Edlund  1989  Upsala Simsällskap    27.93        1:00.20   
Matti Melin  1991  Kanaans Simsällskap    29.01        1:02.01   
Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap    29.58        1:04.92   
Christian Björkgren  1990  Kristianstads SLS    30.73        1:09.04   
Daniel Rosenkvist  1987  Kanaans Simsällskap    30.76        1:10.11   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap    32.52        1:10.15   
Alexandra Gordon  2000  Solna Sundbyberg SS 04    36.08        1:13.28   
Moa Bremfors  1997  Simklubben Ena    36.19        1:16.25   
Emelie Eriksson  1998  Solna Sundbyberg SS 04    36.06        1:16.70   
Rebecka Bankefors  1998  Upsala Simsällskap    36.45        1:16.94   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    37.93        1:17.83   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    39.30        1:20.69   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    40.21        1:21.02   
Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap    38.34        1:21.04   
10  Elin Hermansson  1997  Eskilstuna Simklubb    38.97        1:21.06   
11  Therese Thor  1998  Solna Sundbyberg SS 04    39.41        1:22.01   
12  Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap    40.27        1:23.18   
13  Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap    41.49        1:24.73   
14  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    42.45        1:27.24   
15  Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    44.93        1:30.52   
16  Alexandra Berggren  1999  Solna Sundbyberg SS 04    45.18        1:32.24   
17  Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap    44.40        1:34.49   
18  Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap    47.70        1:38.84   
Lovisa Sved  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktoria Vuori  1995  Simklubben Ena    35.45        1:13.10   
Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap    37.65        1:20.47   
Cornelia Kesti  1995  Upsala Simsällskap    40.99        1:23.59   
Louise Nordmark  1996  Solna Sundbyberg SS 04    41.08        1:23.85   
Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap    40.95        1:25.57   
Mikaela Söderberg  1996  IF Åland    43.24        1:28.52   
Sara Södersten  1995  Solna Sundbyberg SS 04    44.21        1:32.81   
Nicole Eker  1996  IF Åland            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Norén  1994  Upsala Simsällskap    36.67        1:16.08   
Moa Thienemann  1994  Upsala Simsällskap    41.85        1:26.58   
Eleonora Palmgren  1993  Solna Sundbyberg SS 04    42.54        1:28.80   
Sandra Andersson  1994  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    31.56        1:05.48   
Edward Eliasson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    33.34        1:08.41   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    36.15        1:13.87   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    35.73        1:14.72   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb    35.69        1:14.74   
Oskar Sandberg  1998  Sala Simsällskap            1:17.25   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    37.76        1:18.50   
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap    36.45        1:18.51   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    38.54        1:18.90   
10  Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    39.31        1:19.94   
11  Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena    40.16        1:21.92   
12  Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    40.11        1:22.09   
13  Alexander Söderlund  1998  Simklubben Ena    40.82        1:23.46   
14  Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    42.10        1:24.55   
15  Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap    42.14        1:25.81   
16  Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    44.22        1:28.92   
17  Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    44.46        1:30.44   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena    28.75        58.93   
Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena    32.79        1:07.35   
Axel Dahlbom  1996  Upsala Simsällskap    32.11        1:08.18   
David Westin  1995  Sala Simsällskap    33.11        1:11.72   
John Bankefors  1996  Upsala Simsällskap    36.14        1:12.98   
Jens Haraldsson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    35.35        1:13.60   
Jesper Engström  1996  Upsala Simsällskap    36.66        1:15.98   
Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap    29.38        59.29   
Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap    31.83        1:07.04   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    41.08        1:24.36   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    40.93        1:28.34   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    43.41        1:28.68   
Diana Bagheri  1997  Solna Sundbyberg SS 04    43.99        1:30.11   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    42.96        1:30.68   
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap    43.11        1:30.81   
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap    43.04        1:31.08   
Moa Bremfors  1997  Simklubben Ena    42.22        1:31.96   
Johanna Hagman  1998  Upsala Simsällskap    44.46        1:33.96   
10  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    43.83        1:34.54   
11  Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    45.33        1:34.73   
12  Josefin Dufva  1997  Solna Sundbyberg SS 04    45.18        1:35.63   
13  Elin Hermansson  1997  Eskilstuna Simklubb    45.51        1:36.34   
14  Elin Strand  1998  Eskilstuna Simklubb    47.28        1:39.49   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktoria Vuori  1995  Simklubben Ena    40.82        1:26.25   
Linnea Grele  1995  Upsala Simsällskap    41.36        1:29.06   
Cornelia Kesti  1995  Upsala Simsällskap    45.30        1:36.70   
Mikaela Söderberg  1996  IF Åland    50.84        1:46.53   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Moa Thienemann  1994  Upsala Simsällskap    47.95        1:41.29   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    35.50        1:14.69   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    36.84        1:18.46   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    38.95        1:22.71   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    38.71        1:22.73   
William Karlström  1998  Upsala Simsällskap    36.92        1:24.47   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb    40.12        1:24.80   
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap    43.08        1:31.94   
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena    44.28        1:32.82   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    46.53        1:33.81   
10  Mikael Amiri  1998  Upsala Simsällskap    43.04        1:38.88   
11  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap    48.55        1:43.92   
12  Felix Eriksson  1999  Gimo Simsällskap    48.05        1:46.22   
13  Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap    50.67        1:46.78   
14  Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    55.45        1:54.52   
Alexander Söderlund  1998  Simklubben Ena            DSQ   
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena    32.01        1:08.52   
Johannes Ålander  1995  Simklubben Ena    33.74        1:12.93   
Filip von Heijne  1996  Upsala Simsällskap    36.70        1:19.17   
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap    43.33        1:34.78   
Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Persson  1990  Kanaans Simsällskap    32.50        1:10.49   
Andreas Edlund  1989  Upsala Simsällskap    33.39        1:10.74   
Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap    35.85        1:17.67   
Pelle Högfors  1987  Gimo Simsällskap    36.92        1:18.93   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    28.56        59.30   
Alexandra Gordon  2000  Solna Sundbyberg SS 04    32.50        1:06.25   
Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap    31.54        1:07.75   
Rebecka Bankefors  1998  Upsala Simsällskap    33.07        1:08.42   
Emelie Eriksson  1998  Solna Sundbyberg SS 04    33.14        1:09.77   
Ronja Nummelin  1998  IF Åland    33.23        1:09.95   
Moa Bremfors  1997  Simklubben Ena    33.04        1:10.02   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    34.17        1:10.25   
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    34.44        1:10.35   
10  Caroline Adlerborn  1998  Solna Sundbyberg SS 04    34.11        1:10.73   
11  Therese Thor  1998  Solna Sundbyberg SS 04    34.03        1:10.79   
12  Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    34.51        1:10.80   
13  Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap    33.95        1:10.91   
14  Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap    34.61        1:11.11   
15  Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap    33.60        1:11.36   
16  Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    34.41        1:11.72   
17  Elin Strand  1998  Eskilstuna Simklubb    34.37        1:12.17   
18  Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap    34.79        1:12.86   
19  Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap    35.83        1:14.33   
20  Lovisa Sved  2000  Upsala Simsällskap    34.68        1:15.01   
21  Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    36.27        1:16.43   
22  Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    36.43        1:16.46   
23  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    36.47        1:16.95   
24  Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    35.81        1:17.04   
25  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    37.79        1:18.09   
26  Johanna Hagman  1998  Upsala Simsällskap    37.70        1:18.34   
27  Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    38.42        1:18.38   
28  Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap    38.19        1:19.07   
29  Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap    39.82        1:23.29   
30  Josefin Dufva  1997  Solna Sundbyberg SS 04    40.09        1:23.60   
31  Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap    39.43        1:24.36   
32  Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap    44.71        1:35.46   
Alexandra Berggren  1999  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    30.24        1:03.74   
Viktoria Vuori  1995  Simklubben Ena    31.42        1:05.64   
Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap    33.08        1:09.62   
Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap    33.63        1:10.53   
Louise Nordmark  1996  Solna Sundbyberg SS 04    34.24        1:11.84   
Nicole Eker  1996  IF Åland    36.44        1:15.91   
Sara Södersten  1995  Solna Sundbyberg SS 04    37.15        1:16.39   
Linnea Grele  1995  Upsala Simsällskap    37.42        1:18.26   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Susanna Haverinen  1994  Kanaans Simsällskap    31.71        1:07.53   
Katarina Burman  1993  Upsala Simsällskap    32.53        1:08.66   
Eleonora Palmgren  1993  Solna Sundbyberg SS 04    33.75        1:11.65   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap    28.57        58.93   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    29.13        1:00.10   
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    29.02        1:00.95   
Edward Eliasson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    29.59        1:01.36   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    29.05        1:01.43   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    30.78        1:04.84   
Leo Renman  1997  IF Åland    32.19        1:05.90   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    31.62        1:06.07   
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena    33.37        1:09.72   
10  William Karlström  1998  Upsala Simsällskap    32.94        1:10.00   
11  William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb    34.02        1:10.85   
12  Oskar Sandberg  1998  Sala Simsällskap    34.25        1:11.71   
13  Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    33.62        1:11.88   
14  Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap    34.12        1:12.40   
15  Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    36.00        1:14.13   
16  Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    37.95        1:18.07   
17  Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap    36.10        1:18.09   
18  Alexander Söderlund  1998  Simklubben Ena    36.49        1:18.11   
19  Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    38.22        1:19.67   
20  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap    39.43        1:23.61   
21  Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap    40.49        1:25.02   
22  Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            1:28.91   
23  Felix Eriksson  1999  Gimo Simsällskap    40.73        1:29.37   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena    25.85        53.32   
Johannes Ålander  1995  Simklubben Ena    27.35        57.15   
Leon Lindström  1996  Danderyds Sim Club For Swimmin    27.70        58.38   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    28.57        58.45   
Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena    28.41        58.67   
Edgaras Andziulaitis  1995  IF Åland    28.04        58.86   
John Bankefors  1996  Upsala Simsällskap    29.20        1:00.47   
Axel Dahlbom  1996  Upsala Simsällskap    29.06        1:00.86   
David Westin  1995  Sala Simsällskap    29.04        1:00.90   
10  Daniel Steinbock  1996  Upsala Simsällskap    30.15        1:01.93   
11  Jens Haraldsson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    30.85        1:05.07   
12  Armin Azadeh Farmanbar  1996  Upsala Simsällskap    31.61        1:05.88   
13  Filip von Heijne  1996  Upsala Simsällskap    32.25        1:06.56   
14  Jesper Engström  1996  Upsala Simsällskap    32.77        1:07.91   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap    25.66        54.11   
Daniel Rosenkvist  1987  Kanaans Simsällskap    27.65        59.55   
Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap    28.57        59.59   
Christian Björkgren  1990  Kristianstads SLS    29.40        1:00.64   
Pelle Högfors  1987  Gimo Simsällskap    32.82        1:08.55   
                     
 
Gren 9, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Damer Lag 1  1992  Upsala Simsällskap            2:15.73   
  Linnéa Carlsson  1998      32.83        32.83   
  Malin Burman  1996      38.52        1:11.35   
  Katarina Burman  1993      33.08        1:44.43   
  Mari Edlert  1995      31.30        2:15.73   
                     
Eskilstuna Flickor Lag 1  Eskilstuna Simklubb            2:26.93   
  Sandra Andersson  1994      38.40        38.40   
  Johanna Ly  2000      41.36        1:19.76   
  Ida Asplund  1999      34.11        1:53.87   
  Josefin Zetterberg  2000      33.06        2:26.93   
                     
Upsala S Damer Lag 2  1994  Upsala Simsällskap            2:30.13   
  Julia Norén  1994      36.64        36.64   
  Linnea Grele  1995      41.89        1:18.53   
  Tova Franzén  2001      38.17        1:56.70   
  Didar Alpergin  1999      33.43        2:30.13   
                     
Upsala S Damer Lag 4  Upsala Simsällskap            2:31.87   
  Katri Tilles  1999      40.78        40.78   
  Hanna Tynelius  1999      43.81        1:24.59   
  Saga Söderberg  1997      34.16        1:58.75   
  Mina Alpergin  2001      33.12        2:31.87   
                     
Eskilstuna SK Flickor Lag 2  1990  Eskilstuna Simklubb            2:37.52   
  Amanda Kullman  2000      39.89        39.89   
  Lina Rosvall      46.14        1:26.03   
  Elin Hermansson  1997      35.25        2:01.28   
  Elin Strand  1998      36.24        2:37.52   
                     
Upsala S Damer Lag 3  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
  Rebecka Bankefors  1998      36.13        36.13   
                     
Upsala S Damer Lag 5  Upsala Simsällskap            DSQ   
  Moa Thienemann  1994      39.24        39.24   
  Johanna Hagman  1998      41.76        1:21.00   
  Linnea Björndahl  2000      36.54        1:57.54   
                     
                     
 
Gren 10, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kanaans SS Herrar  1991  Kanaans Simsällskap            1:54.73   
  Magnus Prejner  1991      30.69        30.69   
  Arvid Persson  1990      31.47        1:02.16   
  Matti Melin  1991      26.44        1:28.60   
  Daniel Rosenkvist  1987      26.13        1:54.73   
                     
Upsala S Herrar Lag 1  1992  Upsala Simsällskap            1:57.17   
  Henrik Ocklind  1993                 
  David Wimmerstedt  1997      1:03.92        1:03.92   
  Andreas Edlund  1989      26.67        1:30.59   
  Nathaniel Jousefi  1997      26.58        1:57.17   
                     
SK Ena Herrar  Simklubben Ena            2:00.22   
  Adam Ackerstierna  1995      27.39        27.39   
  Johannes Ålander  1995      32.42        59.81   
  Olle Lindberg  1995      27.44        1:27.25   
  Gustav Ekesten  1998      32.97        2:00.22   
                     
Eskilstuna Pojkar Lag 1  Eskilstuna Simklubb            2:08.31   
  Stefan Biscevic  1998      34.17        34.17   
  Eldin Kadic  1999      35.09        1:09.26   
  Karl Lindoff  1998      30.69        1:39.95   
  Marko Biscevic  1998      28.36        2:08.31   
                     
Upsala S Herrar Lag 4  Upsala Simsällskap            2:13.75   
  Jesper Engström  1996      34.08        34.08   
  Filip von Heijne  1996      35.05        1:09.13   
  Fredrik Nilsson  1997      29.94        1:39.07   
  Anton Särnblad  2000      34.68        2:13.75   
                     
Upsala S Herrar Lag 5  Upsala Simsällskap            2:13.95   
  Axel Dahlbom  1996      31.19        31.19   
  William Karlström  1998      38.12        1:09.31   
  Sean Johansson  1997      28.64        1:37.95   
  Gustav Ödman  2000      36.00        2:13.95   
                     
Upsala S Herrar Lag 3  1997  Upsala Simsällskap            2:15.38   
  Carl Göransson  2000      39.49        39.49   
  Johan Pettersson  1994      36.19        1:15.68   
  John Bankefors  1996      30.51        1:46.19   
  Daniel Steinbock  1996      29.19        2:15.38   
                     
Upsala S Herrar Lag 2  1997  Upsala Simsällskap            2:18.82   
  Alexander Almasi  2000      36.71        36.71   
  Roger Öncu  1997      38.26        1:14.97   
  Simon Arlasjö  1996      33.99        1:48.96   
  Armin Azadeh Farmanbar  1996      29.86        2:18.82   
                     
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena            29.61   
Emelie Eriksson  1998  Solna Sundbyberg SS 04            33.02   
Alexandra Gordon  2000  Solna Sundbyberg SS 04            33.17   
Caroline Adlerborn  1998  Solna Sundbyberg SS 04            33.87   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap            34.19   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            34.59   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb            34.72   
Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap            34.79   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04            34.81   
10  Sara Gille  1997  Upsala Simsällskap            34.84   
11  Therese Thor  1998  Solna Sundbyberg SS 04            34.85   
12  Rebecka Bankefors  1998  Upsala Simsällskap            35.80   
13  Elin Hermansson  1997  Eskilstuna Simklubb            36.08   
14  Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap            36.86   
15  Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            36.87   
16  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb            38.54   
17  Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            38.57   
18  Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            38.61   
19  Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb            38.95   
20  Diana Bagheri  1997  Solna Sundbyberg SS 04            39.11   
21  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            39.14   
22  Johanna Hagman  1998  Upsala Simsällskap            39.55   
23  Elin Strand  1998  Eskilstuna Simklubb            39.94   
24  Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb            40.07   
24  Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            40.07   
26  Josefin Dufva  1997  Solna Sundbyberg SS 04            40.18   
27  Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap            40.49   
28  Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            41.17   
29  Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap            43.14   
Sofia Born  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap            32.99   
Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04            33.92   
Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap            35.12   
Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap            35.59   
Cornelia Kesti  1995  Upsala Simsällskap            36.81   
Sara Södersten  1995  Solna Sundbyberg SS 04            40.47   
Linnea Grele  1995  Upsala Simsällskap            42.16   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eleonora Palmgren  1993  Solna Sundbyberg SS 04            38.18   
Sandra Andersson  1994  Eskilstuna Simklubb            41.61   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap            28.47   
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap            28.84   
David Wimmerstedt  1997  Upsala Simsällskap            29.42   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap            30.61   
Edward Eliasson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            31.05   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb            31.52   
Leo Renman  1997  IF Åland            32.26   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb            33.12   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb            33.30   
10  Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb            33.40   
11  Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap            35.20   
12  Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            38.14   
13  Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            39.18   
14  Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap            39.44   
15  Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            40.36   
16  Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb            40.67   
17  Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            40.94   
18  Mikael Amiri  1998  Upsala Simsällskap            41.65   
19  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            41.83   
20  Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            48.22   
Felix Eriksson  1999  Gimo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edgaras Andziulaitis  1995  IF Åland            28.65   
Leon Lindström  1996  Danderyds Sim Club For Swimmin            28.81   
John Bankefors  1996  Upsala Simsällskap            29.77   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap            30.08   
Axel Dahlbom  1996  Upsala Simsällskap            30.91   
Jesper Engström  1996  Upsala Simsällskap            32.06   
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap            33.17   
Jens Haraldsson  1996  Solna Sundbyberg SS 04            33.24   
Armin Azadeh Farmanbar  1996  Upsala Simsällskap            33.47   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Sundin  1990  Upsala Simsällskap            26.69   
Matti Melin  1991  Kanaans Simsällskap            26.89   
Andreas Edlund  1989  Upsala Simsällskap            27.31   
Magnus Prejner  1991  Kanaans Simsällskap            28.40   
Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap            29.04   
Daniel Rosenkvist  1987  Kanaans Simsällskap            29.57   
Christian Björkgren  1990  Kristianstads SLS            29.80   
Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap            30.96   
Pelle Högfors  1987  Gimo Simsällskap            33.78   
Felix Häggström  1992  Kanaans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap            32.61   
Emelie Eriksson  1998  Solna Sundbyberg SS 04            34.11   
Alexandra Gordon  2000  Solna Sundbyberg SS 04            34.48   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            35.73   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap            36.44   
Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap            36.49   
Elin Hermansson  1997  Eskilstuna Simklubb            38.02   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb            38.26   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            38.45   
10  Therese Thor  1998  Solna Sundbyberg SS 04            38.53   
11  Ronja Nummelin  1998  IF Åland            38.64   
12  Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            38.73   
13  Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            39.77   
14  Sara Gille  1997  Upsala Simsällskap            39.88   
15  Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap            40.17   
16  Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap            40.80   
17  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb            41.05   
18  Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap            41.11   
19  Elin Strand  1998  Eskilstuna Simklubb            41.56   
20  Diana Bagheri  1997  Solna Sundbyberg SS 04            41.67   
21  Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb            42.12   
22  Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            43.15   
Caroline Adlerborn  1998  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04            35.27   
Cornelia Kesti  1995  Upsala Simsällskap            39.60   
Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap            40.52   
Mikaela Söderberg  1996  IF Åland            41.28   
Linnea Grele  1995  Upsala Simsällskap            43.94   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Susanna Haverinen  1994  Kanaans Simsällskap            35.36   
Sandra Andersson  1994  Eskilstuna Simklubb            38.93   
Eleonora Palmgren  1993  Solna Sundbyberg SS 04            40.83   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap            29.98   
Edward Eliasson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            32.12   
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap            33.27   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb            33.50   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap            34.18   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb            34.58   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb            34.84   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb            34.84   
Oskar Sandberg  1998  Sala Simsällskap            36.03   
10  Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb            36.39   
11  Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap            36.45   
12  Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            37.30   
13  Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            38.46   
14  Zacharias Lind  1998  Upsala Simsällskap            38.53   
15  Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap            40.06   
16  Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            40.21   
17  Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            40.98   
18  Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb            43.09   
19  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            43.26   
20  Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            46.47   
Vide Forslin  1999  Upsala Simsällskap            DNS   
Felix Eriksson  1999  Gimo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Engström  1996  Upsala Simsällskap            34.96   
Filip von Heijne  1996  Upsala Simsällskap            36.73   
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap            37.69   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap            27.80   
Matti Melin  1991  Kanaans Simsällskap            29.14   
Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap            30.92   
Magnus Prejner  1991  Kanaans Simsällskap            31.10   
Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap            35.91   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            38.95   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04            39.10   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap            40.08   
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap            40.61   
Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap            40.62   
Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap            41.73   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb            41.79   
Diana Bagheri  1997  Solna Sundbyberg SS 04            41.99   
Caroline Adlerborn  1998  Solna Sundbyberg SS 04            42.14   
10  Elin Hermansson  1997  Eskilstuna Simklubb            42.62   
10  Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap            42.62   
12  Johanna Hagman  1998  Upsala Simsällskap            42.66   
13  Josefin Dufva  1997  Solna Sundbyberg SS 04            43.79   
14  Alexandra Berggren  1999  Solna Sundbyberg SS 04            43.97   
15  Sara Gille  1997  Upsala Simsällskap            44.40   
16  Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            44.70   
17  Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap            45.82   
18  Ronja Nummelin  1998  IF Åland            46.53   
19  Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            47.98   
20  Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap            48.86   
21  Sofia Born  1999  Upsala Simsällskap            51.12   
22  Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            51.44   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap            37.16   
Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap            39.55   
Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04            40.58   
Sara Södersten  1995  Solna Sundbyberg SS 04            46.51   
Mikaela Söderberg  1996  IF Åland            49.67   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Wimmerstedt  1997  Upsala Simsällskap            33.88   
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap            34.33   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb            35.85   
Edward Eliasson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            36.46   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap            38.08   
Leo Renman  1997  IF Åland            38.22   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb            39.24   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb            39.43   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb            40.41   
10  Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            41.84   
11  Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            44.99   
12  Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            47.15   
13  Felix Eriksson  1999  Gimo Simsällskap            48.20   
14  Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            48.98   
15  Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb            52.70   
16  Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            54.50   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Granelli  1995  Upsala Simsällskap            32.33   
Leon Lindström  1996  Danderyds Sim Club For Swimmin            35.48   
Filip von Heijne  1996  Upsala Simsällskap            35.87   
Jens Haraldsson  1996  Solna Sundbyberg SS 04            35.90   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arvid Persson  1990  Kanaans Simsällskap            32.27   
Magnus Prejner  1991  Kanaans Simsällskap            32.95   
Andreas Edlund  1989  Upsala Simsällskap            33.14   
Matti Melin  1991  Kanaans Simsällskap            33.80   
Pelle Högfors  1987  Gimo Simsällskap            35.70   
Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap            36.19   
Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap            36.22   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena            27.53   
Emelie Eriksson  1998  Solna Sundbyberg SS 04            29.78   
Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap            30.62   
Alexandra Gordon  2000  Solna Sundbyberg SS 04            30.90   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            30.90   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap            31.19   
Ronja Nummelin  1998  IF Åland            31.52   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap            32.04   
Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap            32.05   
10  Rebecka Bankefors  1998  Upsala Simsällskap            32.38   
11  Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap            32.59   
12  Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap            32.61   
13  Elin Strand  1998  Eskilstuna Simklubb            32.67   
14  Therese Thor  1998  Solna Sundbyberg SS 04            32.71   
15  Caroline Adlerborn  1998  Solna Sundbyberg SS 04            32.74   
16  Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb            33.09   
17  Elin Hermansson  1997  Eskilstuna Simklubb            33.17   
18  Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            33.40   
19  Johanna Hagman  1998  Upsala Simsällskap            33.53   
20  Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap            33.70   
21  Alexandra Berggren  1999  Solna Sundbyberg SS 04            33.88   
22  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb            34.26   
23  Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap            34.36   
24  Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            34.38   
24  Emma Widen  1999  Österby Simsällskap            34.38   
26  Sara Gille  1997  Upsala Simsällskap            34.56   
27  Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb            34.63   
28  Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            35.05   
29  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            35.08   
30  Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            35.78   
31  Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            36.75   
32  Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap            38.50   
33  Sofia Born  1999  Upsala Simsällskap            39.10   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04            30.10   
Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap            31.94   
Sara Södersten  1995  Solna Sundbyberg SS 04            34.21   
Nicole Eker  1996  IF Åland            34.63   
Mikaela Söderberg  1996  IF Åland            34.87   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Framming  1989  Upsala Simsällskap            30.62   
Susanna Haverinen  1994  Kanaans Simsällskap            30.79   
Eleonora Palmgren  1993  Solna Sundbyberg SS 04            33.08   
Sandra Andersson  1994  Eskilstuna Simklubb            33.62   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap            26.64   
David Wimmerstedt  1997  Upsala Simsällskap            27.35   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb            27.72   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap            28.04   
Edward Eliasson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            28.16   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb            29.23   
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap            29.35   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb            29.81   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb            29.94   
10  William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb            30.90   
11  Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            31.97   
12  Zacharias Lind  1998  Upsala Simsällskap            32.03   
13  Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap            32.34   
14  Oskar Sandberg  1998  Sala Simsällskap            32.73   
15  Mikael Amiri  1998  Upsala Simsällskap            34.07   
16  Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            34.15   
17  Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            35.11   
18  Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            36.22   
19  Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb            36.54   
20  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            36.59   
21  Felix Eriksson  1999  Gimo Simsällskap            39.08   
22  Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            41.02   
Vide Forslin  1999  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Granelli  1995  Upsala Simsällskap            26.78   
Leon Lindström  1996  Danderyds Sim Club For Swimmin            27.00   
Edgaras Andziulaitis  1995  IF Åland            27.17   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap            27.59   
Axel Dahlbom  1996  Upsala Simsällskap            27.78   
John Bankefors  1996  Upsala Simsällskap            27.79   
Daniel Steinbock  1996  Upsala Simsällskap            28.04   
Armin Azadeh Farmanbar  1996  Upsala Simsällskap            29.79   
Filip von Heijne  1996  Upsala Simsällskap            29.86   
10  Jesper Engström  1996  Upsala Simsällskap            30.15   
11  Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap            31.38   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 18 - 2009 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap            24.89   
Björn Sundin  1990  Upsala Simsällskap            25.43   
Matti Melin  1991  Kanaans Simsällskap            25.43   
Arvid Persson  1990  Kanaans Simsällskap            26.21   
Magnus Prejner  1991  Kanaans Simsällskap            26.55   
Felix Häggström  1992  Kanaans Simsällskap            26.70   
Daniel Rosenkvist  1987  Kanaans Simsällskap            27.11   
Christian Björkgren  1990  Kristianstads SLS            28.03   
Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap            28.27   
10  Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap            29.08   
11  Pelle Högfors  1987  Gimo Simsällskap            30.58   
                     
 
Gren 19, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala S Damer Lag 1  1992  Upsala Simsällskap            4:40.13   
  Linnéa Carlsson  1998      32.19  1:08.99      1:08.99   
  Rebecka Bankefors  1998      33.96  1:11.38      2:20.37   
  Malin Burman  1996      32.80  1:10.06      3:30.43   
  Maja Framming  1989      32.68  1:09.70      4:40.13   
                     
Eskilstuna Flickor Lag 1  Eskilstuna Simklubb            4:49.92   
  Elin Strand  1998      34.54  1:12.83      1:12.83   
  Josefin Zetterberg  2000      35.07  1:12.04      2:24.87   
  Sandra Andersson  1994      35.02  1:14.58      3:39.45   
  Ida Asplund  1999      33.71  1:10.47      4:49.92   
                     
Upsala S Damer Lag 4  Upsala Simsällskap            4:59.93   
  Linnea Björndahl  2000      35.70  1:15.32      1:15.32   
  Didar Alpergin  1999      36.34  1:15.38      2:30.70   
  Jennifer Sällström  1997      36.73  1:18.84      3:49.54   
  Saga Söderberg  1997      33.51  1:10.39      4:59.93   
                     
Upsala S Damer Lag 3  1997  Upsala Simsällskap            5:03.68   
  Cornelia Kesti  1995      34.64  1:12.87      1:12.87   
  Tova Franzén  2001      37.52  1:19.24      2:32.11   
  Johanna Hagman  1998      37.71  1:18.54      3:50.65   
  Ellen Holmberg  1998      34.41  1:13.03      5:03.68   
                     
Upsala S Damer Lag 2  1994  Upsala Simsällskap            5:05.18   
  Mari Edlert  1995      34.26  1:11.84      1:11.84   
  Miranda Söderberg  1999      37.75  1:18.32      2:30.16   
  Linnea Grele  1995      37.48  1:19.79      3:49.95   
  Mina Alpergin  2001      36.33  1:15.23      5:05.18   
                     
                     
 
Gren 20, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala S Herrar Lag 1  1992  Upsala Simsällskap            3:48.13   
  Nathaniel Jousefi  1997      28.45  58.97      58.97   
  Andreas Edlund  1989      26.46  55.54      1:54.51   
  Henrik Ocklind  1993      27.79  58.75      2:53.26   
  Björn Sundin  1990      25.73  54.87      3:48.13   
                     
Kanaans SS Herrar  1991  Kanaans Simsällskap            3:52.74   
  Matti Melin  1991      27.52  56.52      56.52   
  Magnus Prejner  1991      27.97  58.01      1:54.53   
  Arvid Persson  1990      27.70  58.19      2:52.72   
  Daniel Rosenkvist  1987      27.23  1:00.02      3:52.74   
                     
Upsala S Herrar Lag 2  1997  Upsala Simsällskap            4:11.23   
  Roger Öncu  1997      31.68  1:05.95      1:05.95   
  Sean Johansson  1997      29.33  1:01.79      2:07.74   
  Filip von Heijne  1996      30.52  1:04.10      3:11.84   
  Fredrik Nilsson  1997      28.23  59.39      4:11.23   
                     
Upsala S Herrar Lag 3  1997  Upsala Simsällskap            4:15.44   
  Jesper Engström  1996      32.52  1:07.99      1:07.99   
  Armin Azadeh Farmanbar  1996      30.70  1:04.75      2:12.74   
  Axel Dahlbom  1996      28.48  59.96      3:12.70   
  Daniel Steinbock  1996      29.79  1:02.74      4:15.44   
                     
Upsala S Herrar Lag 4  Upsala Simsällskap            4:18.58   
  Simon Arlasjö  1996      33.58  1:10.03      1:10.03   
  Johan Pettersson  1994      31.96  1:07.39      2:17.42   
  David Wimmerstedt  1997      28.78  59.88      3:17.30   
  John Bankefors  1996      29.73  1:01.28      4:18.58   
                     
Eskilstuna Pojkar Lag 1  Eskilstuna Simklubb            4:27.47   
  Stefan Biscevic  1998      32.54  1:08.75      1:08.75   
  Karl Lindoff  1998      29.76  1:03.52      2:12.27   
  William Brand-Larsson  1998      31.85  1:07.83      3:20.10   
  Marko Biscevic  1998      31.56  1:07.37      4:27.47   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  10 september 2012 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:50