2015-09-22   08:27:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Cup 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  19 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  10:35   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    1:05.54  2:17.11  3:29.19    4:39.93   
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap    1:11.25  2:32.33  3:57.19    5:22.25   
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap    1:14.39  2:38.42  4:04.22    5:28.02   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:14.66  2:38.54  4:05.11    5:29.57   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens Sim IF    1:22.39  2:53.85  4:26.40    5:53.75   
Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap    1:21.65  2:51.58  4:23.92    5:55.75   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Piotr Twardowski  2001  Uks Sms Galicja Kraków    1:04.06  2:13.03  3:22.61    4:30.39   
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    1:05.53  2:18.02  3:32.42    4:45.48   
Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap    1:08.73  2:22.90  3:37.28    4:49.59   
Eric Hansson  2002  Väsby Simsällskap    1:06.50  2:20.74  3:37.04    4:52.76   
Erik Almvret  2002  Järfälla Simsällskap    1:09.03  2:27.32  3:48.31    5:04.65   
Dag Unevik  2001  Väsby Simsällskap    1:10.93  2:28.73  3:47.46    5:05.62   
Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap    1:10.33  2:28.90  3:48.88    5:07.52   
Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    1:12.60  2:34.68  3:55.27    5:15.71   
Michael Stille  2002  Turebergs Simklubb    1:15.39  2:36.59  3:59.34    5:20.72   
10  Karl Lingham  2002  Täby Sim    1:16.37  2:39.91  4:03.44    5:25.41   
11  Axel von Goës  2002  Täby Sim    1:17.67  2:42.72  4:08.59    5:33.29   
12  Arian Parsa  2002  Järfälla Simsällskap    1:15.69  2:43.75  4:14.36    5:41.52   
13  Sebastian Tegbo  2001  Ösmo Simsällskap    1:18.78  2:50.15  4:26.61    5:55.51   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap    1:02.05  2:08.29  3:14.73    4:18.53   
Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap    1:02.83  2:11.51  3:20.35    4:29.17   
Victor Halldén  2000  Täby Sim    1:03.15  2:11.50  3:20.34    4:30.12   
Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    1:03.85  2:13.17  3:22.96    4:32.26   
Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    1:03.54  2:14.22  3:27.15    4:39.18   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    1:04.22  2:15.68  3:28.08    4:39.92   
Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap    1:06.45  2:21.77  3:40.79    4:55.79   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Samuel Törnqvist  1997  Väsby Simsällskap    59.41  1:59.56  3:03.04    4:03.24   
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    59.06  2:00.03  3:03.11    4:04.49   
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    1:00.60  2:06.12  3:12.23    4:16.42   
Gustav Frödeberg  1997  Väsby Simsällskap    1:01.27  2:07.96  3:14.57    4:18.49   
Axel Bååthe  1997  Stockholmspolisens Sim IF    1:01.07  2:07.44  3:16.15    4:25.49   
William Josefsson-Rudberg  1998  Järfälla Simsällskap    1:03.06  2:10.39  3:19.19    4:26.79   
Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF    1:02.50  2:11.04  3:19.86    4:28.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  19 september 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  10:35 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  19 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  11:11   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 11 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap    1:03.53  2:12.58  3:22.40  4:32.81  9:16.37   
          5:43.96  6:54.84  8:06.26       
Tove Sparrman  1996  Väsby Simsällskap    1:05.28  2:16.02  3:26.45  4:37.59  9:20.77   
          5:49.21  7:00.12  8:11.43       
Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap    1:04.41  2:14.06  3:24.71  4:36.25  9:23.70   
          5:47.83  7:00.69  8:13.21       
Linda Lidström  1997  Järfälla Simsällskap    1:08.95  2:20.85  3:31.43  4:42.06  9:28.48   
          5:53.36  7:05.30  8:17.26       
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    1:06.93  2:17.89  3:29.30  4:40.36  9:30.56   
          5:52.22  7:05.18  8:18.27       
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    1:06.67  2:20.23  3:34.50  4:48.65  9:42.14   
          6:02.25  7:17.14  8:31.56       
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    1:09.73  2:23.42  3:37.66  4:52.70  9:53.40   
          6:07.74  7:23.58  8:39.99       
Rebecka Bergström  1997  Stockholmspolisens Sim IF    1:09.90  2:23.16  3:38.64  4:53.54  9:53.98   
          6:09.04  7:24.67  8:40.12       
Kajsa Sparrman  1999  Väsby Simsällskap    1:08.99  2:23.42  3:38.73  4:53.63  9:54.16   
          6:09.16  7:24.86  8:40.28       
10  Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    1:10.42  2:26.50  3:41.95  4:56.15  9:56.98   
          6:12.25  7:28.27  8:44.05       
11  Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap    1:09.80  2:25.46  3:42.89  5:00.72  10:14.12   
          6:19.49  7:38.08  8:56.84       
12  Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    1:09.33  2:24.25  3:41.25  4:58.88  10:15.38   
          6:18.65  7:38.78  8:58.28       
13  Sandra Bergerstam  2001  Järfälla Simsällskap    1:11.10  2:26.89  3:42.65  5:01.75  10:18.02   
          6:21.05  7:40.48  9:00.58       
14  Jessica Gauffin  1999  Stockholmspolisens Sim IF    1:17.06  2:42.85  4:09.75  5:36.42  11:20.14   
          7:04.13  8:31.04  9:57.41       
15  Yasmine Nadouri  2001  Södertälje Simsällskap    1:17.24  2:44.87  4:12.04  5:41.25  11:38.18   
          7:11.31  8:41.29  10:11.27       
16  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    1:20.80  2:52.29  4:24.34  5:58.34  12:06.89   
          7:32.16  9:05.21  10:38.16       
17  Cecelina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap    1:25.83  2:59.09  4:33.29  6:06.30  12:22.51   
          7:41.03  9:15.96  10:51.06       
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  19 september 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  11:11 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  19 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  11:32   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 3, 200m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    32.74  1:10.98  1:56.52    2:31.71   
Sebastian Johansson  2003  Stockholmspolisens Sim IF    39.07  1:23.52  2:14.65    2:54.84   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    42.80  1:27.57  2:20.41    2:59.91   
Lukas Kelkay  2003  Stockholmspolisens Sim IF    40.72  1:27.31  2:25.27    3:08.54   
Linus Areblad  2004  Väsby Simsällskap    41.96  1:28.74  2:29.29    3:14.04   
Erik Bergman  2004  Väsby Simsällskap    48.53  1:43.59  2:44.32    3:31.93   
Leonardo Vespertini  2003  Väsby Simsällskap            DNS   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcin Goraj  2001  Uks Sms Galicja Kraków    27.71  1:01.47  1:40.45    2:13.11   
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    33.15  1:10.08  1:52.68    2:27.16   
Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    31.35  1:11.55  1:55.60    2:29.98   
Erik Almvret  2002  Järfälla Simsällskap    33.85  1:16.65  2:02.25    2:37.61   
Dag Unevik  2001  Väsby Simsällskap    35.57  1:16.56  2:00.50    2:37.82   
Eric Hansson  2002  Väsby Simsällskap    35.00  1:17.43  2:02.49    2:38.34   
Axel Bystedt  2001  Södertälje Simsällskap    34.22  1:17.79  2:02.99    2:40.66   
Sebastian Soume  2001  Södertälje Simsällskap    33.83  1:20.11  2:04.50    2:44.28   
Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap    33.49  1:19.10  2:06.87    2:45.41   
10  Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap    34.79  1:17.75  2:08.15    2:45.67   
11  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    37.72  1:24.70  2:17.83    2:52.56   
12  David Erovic  2001  Södertälje Simsällskap    30.47  1:14.77  2:13.29    2:53.66   
13  Edvin Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens Sim IF    35.99  1:20.00  2:14.59    2:55.56   
14  John Sun  2002  Turebergs Simklubb    37.95  1:24.23  2:21.32    3:01.39   
15  Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    37.82  1:28.69  2:22.58    3:04.48   
16  Kiflom Mogos  2001  Stockholmspolisens Sim IF    40.08  1:26.08  2:21.03    3:05.60   
17  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    42.18  1:29.94  2:25.57    3:09.52   
Marcus Thune  2001  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
Arian Parsa  2002  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pawel Szczepaniak  1999  Uks Sms Galicja Kraków    28.19  1:02.88  1:40.07    2:11.24   
Martin Falk  1999  Stockholmspolisens Sim IF    29.61  1:03.51  1:44.26    2:17.08   
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap    29.03  1:04.64  1:43.69    2:17.74   
Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap    31.92  1:09.14  1:52.90    2:25.78   
Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap    31.45  1:09.79  1:53.87    2:28.12   
                     
 
Gren 3, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Samuel Törnqvist  1997  Väsby Simsällskap    27.49  1:01.27  1:38.37    2:09.31   
Robert Palosaari  1992  Väsby Simsällskap    28.15  1:03.31  1:39.75    2:10.47   
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    29.08  1:06.44  1:49.55    2:21.14   
Andreas Fürst  1990  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  19 september 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  11:32 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  19 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  11:38   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap    32.36  1:11.37  1:50.95    2:31.26   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    39.91  1:29.29  2:20.79    3:11.29   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    40.20  1:29.80  2:23.58    3:13.80   
Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    42.27  1:36.05  2:38.04    3:40.67   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agata Hojol  2001  Uks Sms Galicja Kraków    32.62  1:10.86  1:51.07    2:30.42   
Wilma Wiiand  2001  Väsby Simsällskap    33.41  1:14.37  1:57.81    2:38.85   
Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    34.59  1:16.62  2:00.45    2:44.83   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnéa Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    32.67  1:10.40  1:51.89    2:33.68   
Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap    35.95  1:22.00  2:12.66    3:00.86   
Lo Lindeblad  2000  Väsby Simsällskap    38.91  1:24.68  2:13.22    3:01.74   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    31.91  1:07.03  1:43.94    2:21.48   
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    32.57  1:10.18  1:48.39    2:26.82   
Louise Halldén  1998  Väsby Simsällskap    33.11  1:10.62  1:49.78    2:30.82   
Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    33.20  1:14.03  1:58.68    2:43.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  19 september 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  11:38 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  19 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  11:58   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    36.24  1:18.86  2:02.76    2:46.04   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens Sim IF    39.83  1:29.90  2:17.39    3:04.73   
                     
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    34.23  1:14.91  1:59.35    2:42.29   
                     
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karl Frylmark  1999  Väsby Simsällskap    29.98  1:06.29  1:44.26    2:22.78   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    31.86  1:07.70  1:45.50    2:23.54   
                     
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    29.53  1:02.59  1:35.32    2:08.20   
Jacob Danielsson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    28.52  1:01.12  1:36.01    2:12.36   
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    30.55  1:05.32  1:40.17    2:14.31   
William Josefsson-Rudberg  1998  Järfälla Simsällskap    31.17  1:07.41  1:45.04    2:22.03   
Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    31.47  1:07.88  1:45.34    2:22.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  19 september 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  11:58 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  19 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  12:28   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    29.46        1:02.00   
Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap    32.92        1:09.45   
Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    32.59        1:09.76   
Emma Gabell  2004  Ösmo Simsällskap    32.99        1:10.07   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    33.50        1:10.50   
Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens Sim IF    34.07        1:10.68   
Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    34.17        1:10.82   
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    33.79        1:10.84   
Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    33.14        1:11.99   
10  Hanna Mehari  2003  Stockholmspolisens Sim IF    34.45        1:12.16   
11  Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    34.25        1:13.00   
12  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    34.70        1:13.18   
13  Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    34.52        1:13.63   
14  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    34.08        1:13.64   
15  Therese Moberg  2003  Järfälla Simsällskap    34.37        1:13.90   
16  Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    36.23        1:14.20   
17  Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb    36.01        1:14.25   
18  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    37.06        1:15.65   
19  Yasemin Uzum  2003  Turebergs Simklubb    36.36        1:15.99   
20  Yasmine Jezzini  2003  Turebergs Simklubb    37.34        1:16.90   
21  Johanna Elmquist  2003  Järfälla Simsällskap    35.43        1:16.93   
22  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    37.06        1:18.52   
23  Ebba de Besche  2003  Järfälla Simsällskap    37.98        1:19.13   
24  Hilma Brunnberg  2003  Kanaans Simsällskap    36.92        1:20.45   
25  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    37.68        1:21.31   
26  Michelle Wissinger  2004  Väsby Simsällskap    38.88        1:23.02   
27  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    38.33        1:24.02   
28  Ella Faleij  2003  Turebergs Simklubb    40.37        1:25.35   
29  Shirina Kellokoski  2003  Väsby Simsällskap    41.48        1:28.94   
30  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    42.01        1:29.81   
31  Emma Nygård  2004  Väsby Simsällskap    41.73        1:31.78   
32  Jessika Mudyna  2004  Väsby Simsällskap    41.75        1:32.02   
33  Anna Safaei  2004  Väsby Simsällskap    43.07        1:36.25   
Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Magdalena Serafin  2001  Uks Sms Galicja Kraków    29.96        1:01.48   
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    29.72        1:01.53   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    29.88        1:02.61   
Sandra Bergerstam  2001  Järfälla Simsällskap    30.90        1:03.36   
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    30.71        1:03.82   
Laura Pogorzelska  2001  Uks Sms Galicja Kraków    29.95        1:04.08   
Wiktoria Król  2002  Uks Sms Galicja Kraków    31.00        1:04.29   
Ebba Edbom  2002  Järfälla Simsällskap    30.48        1:04.74   
Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    31.45        1:05.08   
10  Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    31.14        1:05.21   
11  Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    31.74        1:05.95   
12  Karolina Cholewa  2001  Uks Sms Galicja Kraków    31.31        1:05.96   
12  Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    31.45        1:05.96   
14  Frida Nöu  2001  Täby Sim    32.21        1:06.51   
15  Anna Ladis  2001  Täby Sim    32.04        1:06.89   
16  Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    32.11        1:06.92   
17  Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap    31.75        1:06.93   
18  Nadia Welin-Berger  2002  Södertälje Simsällskap    32.20        1:06.94   
19  Wilma Wiiand  2001  Väsby Simsällskap    32.38        1:07.19   
20  Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    32.39        1:07.35   
21  Madeleine Belanger  2001  Stockholmspolisens Sim IF    31.85        1:07.73   
22  Victoria Danielsson  2002  Stockholmspolisens Sim IF    32.67        1:08.02   
23  Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    32.92        1:08.11   
24  Therese Arnqvist  2001  Stockholmspolisens Sim IF    32.57        1:08.29   
25  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    32.61        1:08.68   
26  Dimitra Tsirona  2002  Väsby Simsällskap    32.41        1:09.03   
27  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    32.76        1:10.11   
28  Lovisa Liljeblad  2002  Åkersberga Simsällskap    32.78        1:10.50   
29  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    33.16        1:10.82   
30  Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    33.04        1:10.89   
31  Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    33.65        1:10.92   
32  Embla Börjesson  2002  Täby Sim    33.59        1:11.27   
32  Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    34.16        1:11.27   
34  Julia Grill  2002  Stockholmspolisens Sim IF    34.33        1:11.35   
35  Nora Segerström  2002  Kanaans Simsällskap    33.19        1:11.52   
36  Victoria Norén  2002  Turebergs Simklubb    34.06        1:11.65   
37  Sara Hertegren  2002  Järfälla Simsällskap    34.16        1:11.72   
38  Yasmine Nadouri  2001  Södertälje Simsällskap    34.63        1:12.33   
39  Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap    34.90        1:13.16   
40  Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    35.30        1:13.26   
41  Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    35.91        1:13.46   
42  Stella Alin  2002  Täby Sim    34.98        1:13.70   
43  Felicia Granberg  2002  Järfälla Simsällskap    35.62        1:13.90   
44  Angelica Blomberg  2002  Södertälje Simsällskap    35.91        1:14.36   
45  Zelma Karlbom  2002  Stockholmspolisens Sim IF    35.10        1:14.71   
46  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    36.15        1:15.20   
47  Julia Wernros Olofsson  2002  Täby Sim    35.82        1:15.21   
48  Vendela Lundqvist  2002  Södertälje Simsällskap    35.82        1:15.53   
49  Rojin Farkhapour  2001  Väsby Simsällskap    36.20        1:15.80   
50  Maja Sköld  2002  Täby Sim    36.77        1:16.53   
51  Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    37.36        1:17.62   
52  Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap    38.61        1:18.10   
53  Ida Svensson  2002  Täby Sim    36.70        1:18.56   
54  Evelina Porling  2002  Södertälje Simsällskap    37.88        1:19.40   
55  Agnes Ovuka  2001  Väsby Simsällskap    39.14        1:25.54   
56  Ebba Stromberg  2002  Väsby Simsällskap    42.19        1:28.80   
57  Elisa Roeland  2001  Väsby Simsällskap    41.84        1:28.82   
58  Emelie Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    42.18        1:29.35   
59  Julia Barzelatto  2002  Väsby Simsällskap    40.50        1:30.16   
60  Dorota Krause  2002  Väsby Simsällskap    44.81        1:39.78   
Emma Lu  2002  Väsby Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb    28.74        1:00.44   
Linnéa Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    28.97        1:00.62   
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    29.38        1:00.71   
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    29.46        1:00.80   
Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap    29.45        1:01.24   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    29.21        1:01.35   
Kajsa Sparrman  1999  Väsby Simsällskap    29.77        1:01.65   
Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap    30.46        1:03.29   
Hedda Wettergren  1999  Stockholmspolisens Sim IF    31.64        1:05.64   
10  Cassandra Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    31.95        1:06.80   
11  Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens Sim IF    32.25        1:07.69   
12  Emma Wallin  1999  Åkersberga Simsällskap    31.77        1:07.77   
13  Fanny Tyrstrup  1999  Stockholmspolisens Sim IF    33.11        1:09.15   
14  Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap    32.81        1:09.67   
15  Lo Lindeblad  2000  Väsby Simsällskap    34.96        1:12.20   
16  Cecelina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap    39.81        1:23.50   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap    27.08        56.57   
Nadja Salomonsson  1992  Väsby Simsällskap    27.48        56.84   
Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap    29.00        59.37   
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    28.90        59.55   
Louise Halldén  1998  Väsby Simsällskap    29.06        1:00.08   
Tove Sparrman  1996  Väsby Simsällskap    28.80        1:00.41   
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    30.15        1:02.62   
Linda Lidström  1997  Järfälla Simsällskap    31.25        1:04.96   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  19 september 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  12:28 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  19 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  12:46   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 7, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    28.74        59.80   
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap    31.65        1:06.71   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    32.34        1:07.13   
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap    31.96        1:07.60   
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    33.11        1:11.22   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    34.05        1:11.28   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    34.55        1:12.27   
Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap    36.01        1:14.57   
Linus Areblad  2004  Väsby Simsällskap    36.15        1:14.90   
10  Sebastian Johansson  2003  Stockholmspolisens Sim IF    36.03        1:15.57   
11  Lukas Kelkay  2003  Stockholmspolisens Sim IF    37.57        1:17.54   
12  Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb    36.41        1:18.65   
13  William Malmborg  2003  Väsby Simsällskap    36.89        1:18.72   
14  Filip Westlund  2003  Turebergs Simklubb    37.32        1:19.91   
15  Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    37.35        1:20.08   
16  Erik Bergman  2004  Väsby Simsällskap    38.54        1:21.07   
17  Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap    38.46        1:22.83   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcin Goraj  2001  Uks Sms Galicja Kraków    27.02        55.19   
Karol Batko  2001  Uks Sms Galicja Kraków    28.00        58.95   
Sebastian Dudzik  2001  Uks Sms Galicja Kraków    28.52        1:00.12   
Erik Almvret  2002  Järfälla Simsällskap    30.07        1:02.07   
Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    29.67        1:02.45   
Sebastian Soume  2001  Södertälje Simsällskap    30.87        1:02.91   
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    30.45        1:03.45   
Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens Sim IF    30.65        1:03.78   
Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap    30.72        1:04.00   
10  Eric Hansson  2002  Väsby Simsällskap    30.86        1:04.03   
11  David Erovic  2001  Södertälje Simsällskap    30.33        1:04.20   
12  Dag Unevik  2001  Väsby Simsällskap    30.61        1:04.39   
13  Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap    30.86        1:04.98   
14  Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap    31.39        1:05.04   
15  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    31.09        1:06.34   
16  Axel Bystedt  2001  Södertälje Simsällskap    31.66        1:06.60   
17  Timothy Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap    31.94        1:07.67   
18  Michael Stille  2002  Turebergs Simklubb    32.68        1:07.87   
19  Axel von Goës  2002  Täby Sim    33.66        1:09.00   
20  Marcus Thune  2001  Stockholmspolisens Sim IF    32.50        1:09.04   
21  Edvin Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens Sim IF    33.01        1:09.55   
22  Karl Lingham  2002  Täby Sim    34.34        1:11.27   
23  Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    33.78        1:11.34   
24  Sebastian Tegbo  2001  Ösmo Simsällskap    34.86        1:11.42   
25  Oscar Frylmark  2001  Väsby Simsällskap    33.95        1:11.87   
26  Arian Parsa  2002  Järfälla Simsällskap    33.93        1:12.01   
27  John Sun  2002  Turebergs Simklubb    34.71        1:12.14   
28  Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap    34.49        1:12.23   
29  Kiflom Mogos  2001  Stockholmspolisens Sim IF    34.86        1:12.53   
30  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    34.90        1:15.60   
31  Anton Olsson  2001  Väsby Simsällskap    35.43        1:17.06   
32  Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    36.58        1:18.34   
33  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    36.92        1:18.41   
34  Henrik Hedlin  2001  Väsby Simsällskap    36.78        1:19.44   
35  Erik Pettersson  2002  Kanaans Simsällskap    39.89        1:24.07   
36  Filip Stenbom  2002  Väsby Simsällskap    44.31        1:35.11   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Michal Balicki  2000  Uks Sms Galicja Kraków    26.78        56.36   
Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap    27.53        56.92   
Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap    27.97        57.75   
Karl Frylmark  1999  Väsby Simsällskap    27.60        57.88   
Victor Halldén  2000  Täby Sim    27.75        58.07   
Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap    27.81        58.20   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    27.65        58.29   
Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    27.89        58.38   
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap    28.00        58.72   
10  Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    28.39        59.49   
11  Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap    27.73        59.77   
12  Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap    28.95        1:00.18   
13  Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap    29.95        1:03.66   
14  Adam Söderqvist  2000  Åkersberga Simsällskap    31.21        1:09.51   
15  Sven Jansson  1999  Åkersberga Simsällskap    33.79        1:11.40   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Törnqvist  1997  Väsby Simsällskap    25.88        53.30   
Henrik Bolle  1996  Turebergs Simklubb    24.89        53.43   
Robert Palosaari  1992  Väsby Simsällskap    26.28        53.53   
Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    26.23        54.48   
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    27.18        55.26   
Gustav Frödeberg  1997  Väsby Simsällskap    26.33        55.42   
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    26.88        55.63   
Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF    26.81        57.10   
Axel Bååthe  1997  Stockholmspolisens Sim IF    26.48        57.13   
10  Emil Östrand  1998  Järfälla Simsällskap    27.41        57.35   
11  Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    27.00        57.57   
12  William Josefsson-Rudberg  1998  Järfälla Simsällskap    28.20        58.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  19 september 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  12:46 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  19 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  16:45   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 8, 400m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap    1:08.34  2:22.39  3:37.77    4:51.58   
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    1:08.91  2:23.91  3:38.66    4:52.04   
Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens Sim IF    1:16.98  2:39.28  4:02.05    5:21.81   
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    1:16.88  2:41.45  4:06.44    5:27.58   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    1:21.30  2:47.75  4:14.38    5:35.52   
Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    1:21.55  2:51.16  4:19.00    5:43.80   
Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    1:21.40  2:50.45  4:18.74    5:45.40   
Emma Gabell  2004  Ösmo Simsällskap    1:19.94  2:49.16  4:18.04    5:45.99   
Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    1:21.14  2:50.66  4:19.57    5:47.96   
10  Johanna Elmquist  2003  Järfälla Simsällskap    1:23.79  2:56.01  4:30.02    5:57.10   
11  Therese Moberg  2003  Järfälla Simsällskap    1:25.00  2:57.09  4:29.58    5:57.49   
12  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    1:24.93  2:59.75  4:33.46    6:03.86   
13  Ebba de Besche  2003  Järfälla Simsällskap    1:27.09  3:01.71  4:38.46    6:13.65   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Magdalena Serafin  2001  Uks Sms Galicja Kraków    1:06.73  2:18.98  3:32.07    4:40.53   
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    1:08.54  2:21.71  3:35.75    4:48.63   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    1:09.10  2:24.02  3:39.81    4:52.89   
Sandra Bergerstam  2001  Järfälla Simsällskap    1:10.55  2:26.78  3:42.93    4:57.53   
Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    1:10.29  2:26.20  3:42.99    4:58.33   
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    1:11.92  2:28.81  3:46.56    5:02.43   
Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    1:12.43  2:27.94  3:45.82    5:06.26   
Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    1:09.47  2:27.54  3:48.79    5:07.46   
Ebba Edbom  2002  Järfälla Simsällskap    1:10.41  2:29.37  3:50.27    5:08.30   
10  Frida Nöu  2001  Täby Sim    1:12.28  2:31.96  3:52.79    5:10.62   
11  Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    1:16.57  2:38.42  4:00.72    5:19.85   
12  Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    1:14.84  2:35.82  3:58.38    5:20.00   
13  Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    1:13.57  2:36.61  4:00.56    5:22.45   
14  Dimitra Tsirona  2002  Väsby Simsällskap    1:12.25  2:34.50  3:58.92    5:22.73   
15  Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap    1:15.11  2:38.25  4:03.47    5:29.86   
16  Embla Börjesson  2002  Täby Sim    1:17.02  2:42.47  4:06.12    5:29.87   
17  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    1:18.99  2:45.34  4:10.47    5:31.85   
18  Victoria Norén  2002  Turebergs Simklubb    1:18.75  2:47.12  4:14.69    5:38.77   
19  Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    1:22.16  2:48.96  4:17.03    5:41.44   
20  Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap    1:19.50  2:46.87  4:15.49    5:42.73   
21  Sara Hertegren  2002  Järfälla Simsällskap    1:20.13  2:50.04  4:20.86    5:45.48   
22  Felicia Granberg  2002  Järfälla Simsällskap    1:21.09  2:51.03  4:20.74    5:49.65   
23  Rojin Farkhapour  2001  Väsby Simsällskap    1:23.67  2:53.36  4:22.20    5:51.55   
24  Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap    1:25.14  2:59.46  4:33.78    6:05.92   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    1:05.92  2:17.34  3:28.63    4:38.47   
Linnéa Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    1:07.11  2:19.53  3:31.43    4:40.09   
Kajsa Sparrman  1999  Väsby Simsällskap    1:08.24  2:22.28  3:36.41    4:50.36   
Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap    1:12.37  2:29.42  3:49.04    5:07.40   
Cassandra Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    1:13.73  2:33.65  3:55.58    5:13.50   
Lo Lindeblad  2000  Väsby Simsällskap    1:15.51  2:35.87  3:57.98    5:17.82   
Jessica Gauffin  1999  Stockholmspolisens Sim IF    1:16.42  2:39.66  4:03.02    5:24.88   
Cecelina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap    1:30.76  3:06.28  4:41.94    6:16.26   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap    1:03.15  2:10.40  3:17.73    4:22.35   
Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap    1:03.71  2:10.77  3:17.66    4:22.50   
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    1:03.01  2:10.76  3:18.32    4:23.73   
Louise Halldén  1998  Väsby Simsällskap    1:05.37  2:13.67  3:22.06    4:30.82   
Tove Sparrman  1996  Väsby Simsällskap    1:03.99  2:13.11  3:22.53    4:31.98   
Linda Lidström  1997  Järfälla Simsällskap    1:08.12  2:18.75  3:28.77    4:36.98   
Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap    1:05.91  2:16.67  3:27.82    4:37.00   
Rebecka Bergström  1997  Stockholmspolisens Sim IF    1:06.15  2:17.03  3:28.88    4:39.09   
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    1:07.26  2:18.76  3:30.40    4:42.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  19 september 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  16:45 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  19 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  17:06   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 9, 800m Frisim Herrar, Finaler 11 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Gustav Frödeberg  1997  Väsby Simsällskap    1:02.54  2:10.15  3:18.21  4:26.50  8:53.00   
          5:35.27  6:43.99  7:48.40       
Robert Palosaari  1992  Väsby Simsällskap    1:03.67  2:11.47  3:19.34  4:27.74  8:56.20   
          5:36.14  6:44.76  7:51.11       
Martin Falk  1999  Stockholmspolisens Sim IF    1:04.38  2:12.26  3:19.40  4:27.34  8:56.48   
          5:35.62  6:43.75  7:51.58       
Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap    1:02.58  2:10.01  3:18.16  4:26.57  8:56.48   
          5:35.30  6:44.24  7:51.44       
Piotr Twardowski  2001  Uks Sms Galicja Kraków    1:04.95  2:13.11  3:22.11  4:32.40  9:10.37   
          5:43.06  6:53.24  8:03.66       
Axel Bååthe  1997  Stockholmspolisens Sim IF    1:03.42  2:11.74  3:20.59  4:31.23  9:12.18   
          5:39.86  6:51.05  8:01.82       
Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap    1:04.82  2:13.58  3:23.83  4:34.30  9:17.34   
          5:45.10  6:55.88  8:07.07       
Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    1:05.94  2:17.86  3:29.29  4:41.32  9:27.82   
          5:53.20  7:04.89  8:17.22       
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    1:05.58  2:16.96  3:29.19  4:41.77  9:31.40   
          5:53.96  7:06.53  8:19.39       
10  Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    1:18.38  2:41.46  4:05.43  5:29.07  10:58.91   
          6:53.26  8:17.06  9:40.32       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  19 september 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  17:06 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  19 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  17:32   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    37.93        1:20.07   
Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    37.81        1:21.82   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    40.70        1:25.71   
Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap    40.44        1:26.69   
Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    41.75        1:29.76   
Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens Sim IF    43.63        1:30.20   
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    42.29        1:30.67   
Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    42.73        1:31.34   
Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    43.17        1:31.65   
10  Hanna Mehari  2003  Stockholmspolisens Sim IF    43.74        1:32.56   
11  Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens Sim IF    44.77        1:33.51   
12  Therese Moberg  2003  Järfälla Simsällskap    45.25        1:33.84   
13  Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    44.49        1:34.06   
14  Johanna Elmquist  2003  Järfälla Simsällskap    44.88        1:35.75   
15  Michelle Wissinger  2004  Väsby Simsällskap    45.39        1:36.35   
16  Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    46.92        1:36.95   
17  Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens Sim IF    46.31        1:37.30   
18  Hilma Brunnberg  2003  Kanaans Simsällskap    45.60        1:37.84   
19  Maria Bang  2003  Stockholmspolisens Sim IF    47.14        1:39.10   
20  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    47.23        1:39.89   
21  Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    45.56        1:40.00   
22  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    47.22        1:40.10   
23  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    48.03        1:40.61   
24  Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb    46.52        1:40.87   
25  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    47.50        1:42.00   
26  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    48.82        1:43.62   
27  Emma Nygård  2004  Väsby Simsällskap    49.63        1:44.18   
28  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    49.63        1:45.02   
29  Yasmine Jezzini  2003  Turebergs Simklubb    50.82        1:47.11   
30  Shirina Kellokoski  2003  Väsby Simsällskap    51.49        1:49.24   
31  Jessika Mudyna  2004  Väsby Simsällskap    51.35        1:51.17   
32  Ella Faleij  2003  Turebergs Simklubb    52.32        1:52.04   
33  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    51.92        1:52.11   
34  Anna Safaei  2004  Väsby Simsällskap    54.56        1:59.24   
35  Armita Mosavi  2003  Väsby Simsällskap    1:01.37        2:14.04   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karolina Cholewa  2001  Uks Sms Galicja Kraków    35.48        1:16.31   
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    37.46        1:19.33   
Nadia Welin-Berger  2002  Södertälje Simsällskap    38.28        1:20.23   
Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    37.91        1:20.29   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    38.68        1:21.94   
Lea Granert  2001  Stockholmspolisens Sim IF    37.67        1:22.75   
Ebba Edbom  2002  Järfälla Simsällskap    39.43        1:23.18   
Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    39.51        1:23.58   
Maria Tavemark  2001  Täby Sim    39.62        1:24.22   
10  Nora Segerström  2002  Kanaans Simsällskap    39.59        1:25.55   
11  Lovisa Liljeblad  2002  Åkersberga Simsällskap    39.69        1:25.75   
12  Wilma Wiiand  2001  Väsby Simsällskap    41.21        1:26.52   
13  Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    41.13        1:26.80   
14  Victoria Danielsson  2002  Stockholmspolisens Sim IF    42.21        1:29.49   
15  Zelma Karlbom  2002  Stockholmspolisens Sim IF    42.46        1:30.18   
16  Stella Alin  2002  Täby Sim    42.39        1:30.52   
17  Sandra Bergerstam  2001  Järfälla Simsällskap    42.84        1:31.26   
18  Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    43.26        1:31.59   
19  Dimitra Tsirona  2002  Väsby Simsällskap    43.33        1:32.15   
20  Sara Hertegren  2002  Järfälla Simsällskap    44.38        1:33.78   
21  Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    44.08        1:33.93   
22  Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap    43.73        1:34.12   
23  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    44.77        1:34.80   
24  Tyra Wijk  2001  Turebergs Simklubb    45.14        1:35.20   
25  Evelina Porling  2002  Södertälje Simsällskap    46.55        1:35.76   
26  Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    45.06        1:36.84   
27  Vendela Lundqvist  2002  Södertälje Simsällskap    45.41        1:36.90   
28  Felicia Granberg  2002  Järfälla Simsällskap    45.39        1:37.09   
29  Rojin Farkhapour  2001  Väsby Simsällskap    46.49        1:38.23   
30  Julia Wernros Olofsson  2002  Täby Sim    46.50        1:39.28   
31  Ebba Stromberg  2002  Väsby Simsällskap    47.37        1:39.64   
32  Maja Sköld  2002  Täby Sim    47.20        1:40.33   
33  Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap    48.92        1:41.28   
34  Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    47.89        1:41.35   
35  Julia Barzelatto  2002  Väsby Simsällskap    49.94        1:44.88   
36  Agnes Ovuka  2001  Väsby Simsällskap    48.72        1:45.01   
37  Emelie Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    50.78        1:49.95   
38  Dorota Krause  2002  Väsby Simsällskap    53.96        1:59.08   
Elisa Roeland  2001  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    36.92        1:18.10   
Solène Arnou  2000  Södertälje Simsällskap    38.44        1:21.04   
Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap    39.86        1:24.00   
Fanny Tyrstrup  1999  Stockholmspolisens Sim IF    43.59        1:32.34   
Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens Sim IF    43.53        1:33.02   
Emma Wallin  1999  Åkersberga Simsällskap    45.20        1:36.48   
Hedda Wettergren  1999  Stockholmspolisens Sim IF    44.94        1:36.85   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Thydén  1989  Väsby Simsällskap    32.86        1:08.94   
Nadja Salomonsson  1992  Väsby Simsällskap    33.62        1:11.35   
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    36.70        1:17.15   
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    38.30        1:20.08   
Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    38.52        1:22.62   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    40.78        1:28.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  19 september 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  17:32 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  19 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  17:47   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    38.62        1:20.99   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    39.81        1:24.72   
Sebastian Johansson  2003  Stockholmspolisens Sim IF    43.20        1:31.34   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    43.31        1:31.36   
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    43.42        1:32.96   
Leonardo Vespertini  2003  Väsby Simsällskap    45.14        1:39.35   
Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap    46.82        1:40.29   
Lukas Kelkay  2003  Stockholmspolisens Sim IF    49.19        1:41.53   
Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb    47.70        1:43.06   
10  Erik Bergman  2004  Väsby Simsällskap    50.23        1:45.42   
11  Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap    53.04        1:51.50   
12  Ragnar Simonsson  2004  Väsby Simsällskap    55.84        2:04.72   
13  Oskar van de Beek  2004  Väsby Simsällskap    1:00.34        2:10.42   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    35.39        1:14.20   
Sebastian Soume  2001  Södertälje Simsällskap    35.72        1:15.39   
Dag Unevik  2001  Väsby Simsällskap    35.51        1:15.52   
Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens Sim IF    36.93        1:18.54   
Eric Hansson  2002  Väsby Simsällskap    37.57        1:20.16   
Erik Almvret  2002  Järfälla Simsällskap    38.82        1:20.87   
Axel Bystedt  2001  Södertälje Simsällskap    39.04        1:22.27   
Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap    38.32        1:22.35   
Marcus Thune  2001  Stockholmspolisens Sim IF    40.99        1:28.24   
10  Michael Stille  2002  Turebergs Simklubb    43.07        1:30.27   
11  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    42.64        1:31.50   
12  Timothy Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap    43.27        1:32.19   
13  Kiflom Mogos  2001  Stockholmspolisens Sim IF    43.71        1:32.42   
14  Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap    44.28        1:33.04   
15  Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    43.84        1:33.50   
16  Sebastian Tegbo  2001  Ösmo Simsällskap    45.30        1:35.27   
17  Karl Lingham  2002  Täby Sim    46.39        1:38.21   
18  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    48.30        1:42.30   
19  Filip Stenbom  2002  Väsby Simsällskap    48.32        1:42.45   
20  Anton Olsson  2001  Väsby Simsällskap    47.41        1:42.67   
21  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    50.23        1:46.63   
22  Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    51.73        1:51.70   
Arian Parsa  2002  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pawel Szczepaniak  1999  Uks Sms Galicja Kraków    30.69        1:05.15   
Karl Frylmark  1999  Väsby Simsällskap    31.58        1:07.20   
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap    31.67        1:07.28   
Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    33.37        1:10.76   
Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap    35.24        1:15.64   
Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap    36.09        1:16.67   
Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap    36.13        1:18.44   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    36.61        1:19.98   
Sven Jansson  1999  Åkersberga Simsällskap    41.08        1:28.83   
10  Adam Söderqvist  2000  Åkersberga Simsällskap    41.53        1:32.47   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Fürst  1990  Väsby Simsällskap    30.20        1:04.45   
Robert Palosaari  1992  Väsby Simsällskap    31.04        1:05.13   
Samuel Törnqvist  1997  Väsby Simsällskap    31.50        1:06.44   
Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    31.60        1:06.75   
Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    31.77        1:08.26   
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    33.51        1:10.24   
William Josefsson-Rudberg  1998  Järfälla Simsällskap    34.70        1:13.26   
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    34.75        1:13.59   
Jacob Danielsson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    34.49        1:13.93   
10  Gustav Frödeberg  1997  Väsby Simsällskap    34.63        1:14.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  19 september 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  17:47 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  19 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  18:36   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 12, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap    32.29  1:10.67  1:55.16    2:31.04   
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    32.77  1:13.93  1:58.09    2:33.26   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    37.49  1:20.12  2:09.37    2:48.43   
Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap    39.59  1:23.68  2:13.40    2:49.61   
Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    38.40  1:23.29  2:12.17    2:50.19   
Hanna Mehari  2003  Stockholmspolisens Sim IF    37.06  1:24.22  2:13.84    2:53.38   
Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    37.29  1:25.51  2:18.36    2:59.54   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    37.48  1:24.68  2:22.14    3:01.21   
Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    39.96  1:27.72  2:21.27    3:03.18   
10  Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    39.77  1:26.04  2:23.81    3:03.20   
11  Therese Moberg  2003  Järfälla Simsällskap    39.47  1:29.46  2:22.02    3:04.68   
12  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    41.37  1:28.51  2:24.39    3:05.37   
13  Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    43.14  1:33.19  2:23.51    3:06.19   
14  Johanna Elmquist  2003  Järfälla Simsällskap    42.07  1:29.79  2:24.29    3:06.81   
15  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    1:32.77  2:29.70  3:06.93    3:06.93   
16  Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens Sim IF    41.90  1:31.49  2:24.83    3:09.37   
17  Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb    43.36  1:30.30  2:28.90    3:10.47   
18  Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens Sim IF    39.54  1:32.35  2:28.05    3:11.01   
19  Maria Bang  2003  Stockholmspolisens Sim IF    44.26  1:31.56  2:27.54    3:12.30   
20  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    43.06  1:35.26  2:31.43    3:13.10   
21  Ebba de Besche  2003  Järfälla Simsällskap    42.86  1:32.88  2:35.48    3:22.01   
22  Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb    41.89  1:33.48  2:36.25    3:24.24   
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Magdalena Serafin  2001  Uks Sms Galicja Kraków    32.61  1:10.19  1:56.53    2:31.06   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    34.33  1:14.05  1:58.93    2:33.93   
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    33.76  1:14.13  1:59.69    2:34.20   
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    33.85  1:15.18  1:59.16    2:35.01   
Wiktoria Król  2002  Uks Sms Galicja Kraków    32.65  1:12.93  1:59.53    2:35.88   
Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    35.33  1:15.64  2:02.43    2:39.04   
Agata Hojol  2001  Uks Sms Galicja Kraków    33.19  1:13.13  2:02.67    2:40.52   
Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    34.90  1:15.78  2:03.25    2:40.98   
Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    34.71  1:17.05  2:05.85    2:41.49   
10  Nadia Welin-Berger  2002  Södertälje Simsällskap    35.17  1:18.82  2:04.50    2:42.40   
11  Wilma Wiiand  2001  Väsby Simsällskap    34.56  1:16.43  2:04.24    2:42.65   
12  Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    34.51  1:17.74  2:06.03    2:43.04   
13  Lea Granert  2001  Stockholmspolisens Sim IF    35.29  1:18.30  2:05.33    2:44.63   
14  Ebba Edbom  2002  Järfälla Simsällskap    34.45  1:19.45  2:06.96    2:45.06   
15  Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    36.36  1:17.68  2:05.59    2:45.39   
16  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    35.40  1:20.27  2:07.73    2:47.75   
17  Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap    35.64  1:21.79  2:11.85    2:50.58   
18  Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    39.01  1:20.99  2:14.59    2:51.18   
19  Dimitra Tsirona  2002  Väsby Simsällskap    34.39  1:18.74  2:11.89    2:51.55   
20  Josefin Olsson  2001  Väsby Simsällskap    36.94  1:20.43  2:11.00    2:51.58   
21  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    36.53  1:22.04  2:12.84    2:52.16   
22  Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    37.43  1:21.83  2:11.80    2:52.30   
23  Anna Ladis  2001  Täby Sim    37.76  1:21.82  2:15.33    2:53.91   
24  Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    33.60  1:21.92  2:13.77    2:54.72   
25  Julia Grill  2002  Stockholmspolisens Sim IF    35.25  1:19.73  2:13.32    2:55.25   
26  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    40.18  1:26.91  2:19.20    2:59.28   
27  Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    40.09  1:26.23  2:17.85    2:59.62   
28  Vendela Lundqvist  2002  Södertälje Simsällskap    40.52  1:26.05  2:20.42    3:00.03   
29  Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    41.41  1:26.53  2:22.54    3:00.97   
30  Sara Hertegren  2002  Järfälla Simsällskap    38.14  1:25.49  2:20.33    3:01.02   
31  Angelica Blomberg  2002  Södertälje Simsällskap    39.30  1:26.78  2:20.47    3:01.68   
32  Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap    42.22  1:27.92  2:23.17    3:03.58   
33  Yasmine Nadouri  2001  Södertälje Simsällskap    40.18  1:27.48  2:22.38    3:04.28   
34  Embla Börjesson  2002  Täby Sim    43.49  1:30.51  2:21.74    3:04.40   
35  Rojin Farkhapour  2001  Väsby Simsällskap    44.46  1:33.90  2:26.21    3:06.84   
36  Maja Sköld  2002  Täby Sim    41.10  1:30.15  2:24.03    3:09.15   
37  Felicia Granberg  2002  Järfälla Simsällskap    43.17  1:32.71  2:28.20    3:12.28   
38  Evelina Porling  2002  Södertälje Simsällskap    47.78  1:39.40  2:32.53    3:17.83   
39  Julia Wernros Olofsson  2002  Täby Sim    44.54  1:38.33  2:35.25    3:21.90   
Maria Tavemark  2001  Täby Sim            DNS   
Victoria Danielsson  2002  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    31.74  1:09.55  1:55.70    2:31.03   
Kajsa Sparrman  1999  Väsby Simsällskap    32.58  1:10.78  1:59.31    2:33.62   
Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap    32.13  1:12.16  1:58.93    2:34.24   
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    32.84  1:14.21  1:59.43    2:35.99   
Solène Arnou  2000  Södertälje Simsällskap    34.08  1:15.89  2:00.78    2:37.91   
Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap    34.85  1:22.98  2:11.67    2:52.02   
Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens Sim IF    37.43  1:22.10  2:13.76    2:52.38   
Cecelina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap    48.93  1:42.40  2:42.33    3:27.19   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap    30.27  1:06.21  1:46.44    2:18.25   
Nadja Salomonsson  1992  Väsby Simsällskap    30.20  1:07.62  1:47.40    2:19.45   
Tove Sparrman  1996  Väsby Simsällskap    31.37  1:09.37  1:53.38    2:27.42   
Louise Halldén  1998  Väsby Simsällskap    32.57  1:10.88  1:57.69    2:30.80   
Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap    32.08  1:11.92  2:01.69    2:36.17   
Linda Lidström  1997  Järfälla Simsällskap    35.60  1:15.14  2:04.57    2:37.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  19 september 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  18:36 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  19 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  18:51   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 13, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    35.04  1:14.09  1:53.26    2:30.24   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    41.95  1:26.65  2:12.48    2:55.44   
Lukas Kelkay  2003  Stockholmspolisens Sim IF    45.26  1:33.54  2:20.64    3:07.01   
                     
 
Gren 13, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcin Goraj  2001  Uks Sms Galicja Kraków    29.75  1:04.72  1:37.88    2:09.74   
Karol Batko  2001  Uks Sms Galicja Kraków    31.72  1:07.64  1:44.58    2:20.79   
Sebastian Dudzik  2001  Uks Sms Galicja Kraków    34.02  1:11.32  1:48.51    2:24.52   
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    34.08  1:10.62  1:49.08    2:25.59   
Eric Hansson  2002  Väsby Simsällskap    38.18  1:19.36  2:01.69    2:41.83   
Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap    39.26  1:21.41  2:04.39    2:45.39   
Edvin Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens Sim IF    37.87  1:20.49  2:04.41    2:46.68   
Karl Lingham  2002  Täby Sim    40.21  1:23.88  2:08.71    2:53.01   
John Sun  2002  Turebergs Simklubb    42.85  1:28.16  2:14.28    2:58.54   
10  Arian Parsa  2002  Järfälla Simsällskap    44.14  1:32.83  2:21.42    3:07.57   
11  Anton Olsson  2001  Väsby Simsällskap    42.57  1:30.04  2:20.93    3:10.77   
Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap            DNS   
Axel von Goës  2002  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 13, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Michal Balicki  2000  Uks Sms Galicja Kraków    31.04  1:05.56  1:40.79    2:13.32   
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap    31.43  1:06.20  1:41.37    2:15.97   
Martin Falk  1999  Stockholmspolisens Sim IF    31.27  1:06.04  1:41.27    2:16.03   
Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap    32.75  1:07.90  1:43.56    2:18.84   
Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap    33.42  1:10.36  1:49.03    2:25.49   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    33.46  1:10.55  1:48.87    2:26.26   
Karl Frylmark  1999  Väsby Simsällskap    33.53  1:10.25  1:48.96    2:26.42   
Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap    35.85  1:14.32  1:53.69    2:32.69   
Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    35.42  1:14.05  1:53.67    2:33.31   
                     
 
Gren 13, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Samuel Törnqvist  1997  Väsby Simsällskap    30.89  1:03.32  1:35.55    2:06.65   
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    33.00  1:07.83  1:42.23    2:15.51   
Alexander Kesenci  1995  Södertälje Simsällskap    31.03  1:04.79  1:40.65    2:17.63   
William Josefsson-Rudberg  1998  Järfälla Simsällskap    34.24  1:12.41  1:51.03    2:28.92   
Alfred Åström  1997  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  19 september 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  18:51 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  19 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  19:14   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 14, 200m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    38.56  1:19.35  2:01.87    2:42.81   
Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap    38.62  1:20.94  2:05.00    2:46.98   
Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens Sim IF    41.11  1:24.90  2:09.40    2:52.94   
Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    41.16  1:27.21  2:14.17    2:58.19   
Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    41.45  1:27.78  2:15.53    3:00.09   
Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    43.46  1:30.21  2:17.83    3:04.13   
Johanna Elmquist  2003  Järfälla Simsällskap    43.94  1:32.53  2:21.52    3:07.54   
Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens Sim IF    43.01  1:32.68  2:21.91    3:08.58   
Maria Bang  2003  Stockholmspolisens Sim IF    45.46  1:34.94  2:24.34    3:11.08   
10  Ebba de Besche  2003  Järfälla Simsällskap    46.26  1:35.56  2:26.35    3:14.79   
11  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    45.46  1:36.63  2:28.28    3:17.74   
12  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    47.82  1:38.45  2:28.73    3:18.69   
13  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    49.44  1:43.69  2:39.51    3:34.12   
14  Emma Nygård  2004  Väsby Simsällskap    54.39  1:50.93  2:48.84    3:43.39   
                     
 
Gren 14, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Laura Pogorzelska  2001  Uks Sms Galicja Kraków    33.25  1:10.25  1:48.14    2:23.54   
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    35.89  1:14.11  1:53.00    2:30.76   
Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    37.35  1:17.88  1:58.40    2:37.74   
Frida Nöu  2001  Täby Sim    37.76  1:18.30  1:59.72    2:39.96   
Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    38.69  1:19.99  2:01.66    2:41.46   
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    38.40  1:19.26  2:00.76    2:41.51   
Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    37.65  1:18.89  2:01.27    2:42.23   
Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    38.60  1:19.93  2:03.10    2:46.54   
Sandra Bergerstam  2001  Järfälla Simsällskap    39.48  1:22.25  2:05.83    2:47.35   
10  Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    40.32  1:23.12  2:06.07    2:48.67   
11  Victoria Norén  2002  Turebergs Simklubb    39.70  1:23.16  2:07.28    2:49.89   
12  Tyra Wijk  2001  Turebergs Simklubb    40.81  1:25.72  2:11.21    2:55.19   
13  Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    40.67  1:26.05  2:12.87    2:57.22   
14  Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    43.67  1:30.68  2:17.74    3:00.55   
15  Felicia Granberg  2002  Järfälla Simsällskap    43.61  1:30.02  2:17.14    3:01.84   
16  Julia Grill  2002  Stockholmspolisens Sim IF    43.68  1:29.98  2:17.58    3:03.13   
Rojin Farkhapour  2001  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Angelika Rogowska  1999  Uks Sms Galicja Kraków    33.28  1:10.35  1:48.90    2:26.56   
Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb    34.57  1:11.78  1:50.24    2:28.19   
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    35.14  1:14.44  1:54.99    2:33.92   
Linnéa Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    35.08  1:13.78  1:53.88    2:34.16   
Cassandra Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    38.70  1:20.92  2:05.34    2:47.49   
Lo Lindeblad  2000  Väsby Simsällskap    43.29  1:30.16  2:16.61    3:00.54   
                     
 
Gren 14, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap    34.73  1:11.72  1:48.65    2:24.99   
Louise Halldén  1998  Väsby Simsällskap    35.14  1:12.88  1:50.86    2:28.17   
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    34.10  1:11.77  1:50.40    2:28.68   
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    35.68  1:14.03  1:53.07    2:31.26   
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    36.26  1:14.48  1:53.35    2:32.20   
Linda Lidström  1997  Järfälla Simsällskap    37.25  1:16.17  1:55.26    2:33.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  19 september 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  19:14 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  20 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  10:23   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 15, 1500m Frisim Damer, Finaler 11 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap    1:06.65  2:17.33  3:27.91  4:38.85  17:46.30   
          5:50.27  7:01.98  8:13.41  9:25.45     
          10:37.72  11:50.17  13:02.58  14:14.50     
          15:26.12  16:37.01         
Tove Sparrman  1996  Väsby Simsällskap    1:06.72  2:18.56  3:30.48  4:42.87  17:51.41   
          5:55.66  7:07.17  8:19.30  9:31.97     
          10:43.94  11:56.64  13:08.38  14:19.62     
          15:30.58  16:41.30         
Linda Lidström  1997  Järfälla Simsällskap    1:09.15  2:21.29  3:33.70  4:46.66  18:08.91   
          5:58.71  7:10.98  8:23.47  9:36.62     
          10:49.95  12:03.51  13:16.66  14:30.39     
          15:43.89  16:56.94         
Rebecka Bergström  1997  Stockholmspolisens Sim IF    1:08.47  2:21.93  3:34.86  4:48.95  18:46.68   
          6:03.81  7:19.41  8:36.15  9:52.71     
          11:08.61  12:24.21  13:40.85  14:57.13     
          16:13.93  17:30.71         
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    1:10.87  2:26.72  3:43.34  5:00.19  19:17.88   
          6:17.89  7:35.84  8:53.52  10:11.22     
          11:29.27  12:47.73  14:06.14  15:26.18     
          16:43.41  18:02.10         
Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    1:12.52  2:31.15  3:49.46  5:08.47  19:36.70   
          6:28.91  7:47.46  9:07.16  10:26.73     
          11:47.16  13:06.51  14:27.90  15:46.03     
          17:04.88  18:22.21         
Lo Lindeblad  2000  Väsby Simsällskap    1:19.45  2:45.39  4:11.94  5:37.98  21:35.39   
          7:04.15  8:29.60  9:56.48  11:23.24     
          12:51.17  14:18.55  15:46.79  17:16.75     
          18:44.97  20:12.63         
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    1:20.89  2:51.17  4:20.47  5:51.04  22:30.56   
          7:24.81  8:55.21  10:27.58  11:58.31     
          13:32.42  15:04.04  16:36.05  18:06.27     
          19:37.13  21:04.84         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  20 september 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  10:23 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  20 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  10:35   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 16, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    34.55        1:15.07   
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap    36.63        1:17.97   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    36.58        1:19.92   
Daniel Löwenberg  2003  Stockholmspolisens Sim IF    36.71        1:20.79   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    38.68        1:21.74   
Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb    38.77        1:25.37   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens Sim IF    39.97        1:26.67   
Linus Areblad  2004  Väsby Simsällskap    41.12        1:30.11   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    43.63        1:30.78   
10  Filip Westlund  2003  Turebergs Simklubb    43.27        1:31.51   
11  Erik Bergman  2004  Väsby Simsällskap    43.48        1:31.53   
12  Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap    45.85        1:37.82   
13  Victor Jansson  2004  Turebergs Simklubb    45.84        1:42.10   
14  Ragnar Simonsson  2004  Väsby Simsällskap    1:03.60        2:06.58   
                     
 
Gren 16, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karol Batko  2001  Uks Sms Galicja Kraków    29.30        1:07.51   
Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens Sim IF    32.40        1:09.72   
Axel Bystedt  2001  Södertälje Simsällskap    33.93        1:13.16   
Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap    35.40        1:13.83   
Edvin Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens Sim IF    35.23        1:18.84   
Michael Stille  2002  Turebergs Simklubb    38.29        1:19.95   
Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    37.20        1:22.23   
John Sun  2002  Turebergs Simklubb    37.00        1:23.32   
Axel von Goës  2002  Täby Sim    40.26        1:23.52   
10  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    41.42        1:27.95   
11  Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    42.23        1:30.93   
12  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    42.35        1:32.95   
Erik Pettersson  2002  Kanaans Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pawel Szczepaniak  1999  Uks Sms Galicja Kraków    28.08        59.34   
Karl Frylmark  1999  Väsby Simsällskap    29.67        1:03.26   
Michal Balicki  2000  Uks Sms Galicja Kraków    29.09        1:05.06   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    30.14        1:05.27   
Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap    30.77        1:06.00   
Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap    31.05        1:06.87   
Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    31.80        1:07.65   
Victor Halldén  2000  Täby Sim    31.32        1:08.17   
Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap    32.49        1:09.55   
10  Erik Sidén  2000  Stockholmspolisens Sim IF    31.84        1:10.97   
                     
 
Gren 16, 100m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Törnqvist  1997  Väsby Simsällskap    26.43        58.45   
Robert Palosaari  1992  Väsby Simsällskap    28.28        59.89   
Andreas Fürst  1990  Väsby Simsällskap    29.14        1:01.09   
Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    29.39        1:02.26   
Jacob Danielsson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    28.81        1:04.32   
Gustav Frödeberg  1997  Väsby Simsällskap    28.58        1:04.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  20 september 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  10:35 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  20 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  11:08   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap    35.41        1:12.07   
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    34.43        1:13.16   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    36.59        1:15.39   
Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap    36.32        1:16.25   
Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens Sim IF    39.53        1:20.38   
Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    39.68        1:20.78   
Yasemin Uzum  2003  Turebergs Simklubb    39.59        1:21.21   
Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    39.13        1:21.61   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    39.29        1:22.03   
10  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    39.89        1:22.06   
11  Naomi Tesfai  2003  Järfälla Simsällskap    39.41        1:22.19   
12  Yasmine Jezzini  2003  Turebergs Simklubb    42.01        1:22.80   
13  Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    40.07        1:23.06   
14  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    39.50        1:23.77   
15  Johanna Elmquist  2003  Järfälla Simsällskap    40.77        1:25.43   
16  Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    41.04        1:25.97   
17  Therese Moberg  2003  Järfälla Simsällskap    41.76        1:26.51   
18  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    41.22        1:26.81   
19  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    41.99        1:27.66   
20  Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens Sim IF    42.62        1:28.22   
21  Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    43.14        1:29.29   
22  Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb    42.90        1:30.89   
23  Ebba de Besche  2003  Järfälla Simsällskap    44.12        1:31.02   
24  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    44.40        1:31.19   
25  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    43.00        1:31.49   
26  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    44.95        1:32.13   
27  Shirina Kellokoski  2003  Väsby Simsällskap    42.44        1:32.72   
28  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    48.87        1:42.11   
29  Anna Safaei  2004  Väsby Simsällskap    48.79        1:42.24   
30  Jessika Mudyna  2004  Väsby Simsällskap    49.05        1:43.52   
31  Emma Nygård  2004  Väsby Simsällskap    51.21        1:47.29   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Laura Pogorzelska  2001  Uks Sms Galicja Kraków    32.60        1:07.72   
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    34.67        1:11.34   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    35.25        1:12.22   
Wiktoria Król  2002  Uks Sms Galicja Kraków    35.15        1:12.22   
Ebba Edbom  2002  Järfälla Simsällskap    35.66        1:13.32   
Sandra Bergerstam  2001  Järfälla Simsällskap    35.83        1:13.75   
Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    36.07        1:15.11   
Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    36.24        1:15.25   
Frida Nöu  2001  Täby Sim    37.06        1:15.43   
10  Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    37.21        1:15.57   
11  Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    36.36        1:16.37   
12  Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    37.10        1:16.68   
13  Therese Arnqvist  2001  Stockholmspolisens Sim IF    37.35        1:16.86   
14  Madeleine Belanger  2001  Stockholmspolisens Sim IF    37.21        1:17.41   
15  Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    37.66        1:17.59   
16  Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    37.94        1:17.61   
17  Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    37.75        1:18.08   
18  Lea Granert  2001  Stockholmspolisens Sim IF    37.67        1:18.14   
19  Victoria Norén  2002  Turebergs Simklubb    37.57        1:18.66   
20  Dimitra Tsirona  2002  Väsby Simsällskap    36.70        1:19.00   
21  Victoria Danielsson  2002  Stockholmspolisens Sim IF    37.99        1:20.04   
22  Anna Ladis  2001  Täby Sim    38.49        1:20.11   
23  Sara Hertegren  2002  Järfälla Simsällskap    39.43        1:20.30   
24  Stella Alin  2002  Täby Sim    38.79        1:20.41   
25  Vendela Lundqvist  2002  Södertälje Simsällskap    39.82        1:21.06   
26  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    38.58        1:21.09   
27  Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    39.51        1:21.12   
28  Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    39.01        1:21.33   
29  Embla Börjesson  2002  Täby Sim    40.03        1:21.83   
30  Julia Grill  2002  Stockholmspolisens Sim IF    40.29        1:22.25   
31  Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap    40.82        1:22.93   
32  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    40.02        1:23.02   
33  Nora Segerström  2002  Kanaans Simsällskap    39.17        1:23.29   
34  Felicia Granberg  2002  Järfälla Simsällskap    40.70        1:23.51   
35  Emma Lu  2002  Väsby Simsällskap    40.13        1:24.22   
36  Zelma Karlbom  2002  Stockholmspolisens Sim IF    40.69        1:24.76   
37  Ida Svensson  2002  Täby Sim    41.21        1:24.89   
38  Anna Viklund  2001  Järfälla Simsällskap    42.00        1:26.26   
39  Rojin Farkhapour  2001  Väsby Simsällskap    43.42        1:29.57   
40  Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    45.07        1:32.34   
41  Evelina Porling  2002  Södertälje Simsällskap    45.71        1:32.80   
42  Emmy Barmark Jardelid  2002  Väsby Simsällskap    46.96        1:39.03   
43  Ebba Stromberg  2002  Väsby Simsällskap    50.28        1:41.48   
44  Agnes Ovuka  2001  Väsby Simsällskap    50.19        1:48.30   
Emelie Lindholm  2002  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    31.77        1:05.43   
Angelika Rogowska  1999  Uks Sms Galicja Kraków    32.76        1:08.92   
Kajsa Sparrman  1999  Väsby Simsällskap    33.79        1:09.34   
Linnéa Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    33.22        1:10.04   
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    33.16        1:10.12   
Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap    34.81        1:11.71   
Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap    35.47        1:13.86   
Emma Wallin  1999  Åkersberga Simsällskap    37.63        1:18.19   
Cassandra Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    37.75        1:19.13   
10  Lo Lindeblad  2000  Väsby Simsällskap    43.40        1:28.59   
Hedda Wettergren  1999  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap    32.58        1:06.35   
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    33.88        1:10.15   
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    34.45        1:10.51   
Linda Lidström  1997  Järfälla Simsällskap    35.76        1:14.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  20 september 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  20 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  11:22   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    32.21        1:06.12   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    36.89        1:14.50   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    38.97        1:18.44   
Daniel Löwenberg  2003  Stockholmspolisens Sim IF    38.60        1:19.43   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    39.05        1:19.97   
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap    38.68        1:20.08   
Sebastian Johansson  2003  Stockholmspolisens Sim IF    39.95        1:21.94   
Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb    41.20        1:24.90   
Linus Areblad  2004  Väsby Simsällskap    42.21        1:25.97   
10  Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens Sim IF    42.93        1:29.37   
11  William Malmborg  2003  Väsby Simsällskap    44.22        1:30.49   
12  Erik Bergman  2004  Väsby Simsällskap    45.86        1:32.56   
13  Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    46.62        1:35.62   
14  Victor Jansson  2004  Turebergs Simklubb    48.06        1:39.96   
Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap            DSQ   
Leonardo Vespertini  2003  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcin Goraj  2001  Uks Sms Galicja Kraków    28.52        58.95   
Sebastian Dudzik  2001  Uks Sms Galicja Kraków    31.26        1:05.03   
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    33.11        1:08.20   
Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap    36.16        1:13.47   
Erik Almvret  2002  Järfälla Simsällskap    36.35        1:16.24   
Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    37.17        1:17.52   
Edvin Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens Sim IF    37.13        1:17.56   
Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap    38.76        1:18.33   
Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap    38.54        1:18.66   
10  Karl Lingham  2002  Täby Sim    38.71        1:19.08   
11  John Sun  2002  Turebergs Simklubb    40.30        1:23.36   
12  Michael Stille  2002  Turebergs Simklubb    40.61        1:23.46   
13  Axel von Goës  2002  Täby Sim    41.54        1:24.65   
14  Arian Parsa  2002  Järfälla Simsällskap    41.72        1:27.19   
15  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    43.00        1:27.93   
16  Anton Olsson  2001  Väsby Simsällskap    42.79        1:29.41   
17  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    45.85        1:33.58   
18  Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    47.94        1:37.54   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Falk  1999  Stockholmspolisens Sim IF    29.61        1:01.37   
Michal Balicki  2000  Uks Sms Galicja Kraków    30.24        1:01.89   
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap    30.00        1:02.87   
Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap    31.26        1:04.46   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    31.55        1:05.80   
Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap    32.35        1:06.21   
Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap    32.92        1:07.47   
Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    34.16        1:10.31   
Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap    34.22        1:10.39   
10  Victor Halldén  2000  Täby Sim    34.17        1:11.03   
11  Erik Sidén  2000  Stockholmspolisens Sim IF    35.83        1:13.10   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Törnqvist  1997  Väsby Simsällskap    27.58        56.68   
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens Sim IF    27.52        57.77   
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    30.69        1:02.49   
Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    31.46        1:03.66   
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    31.15        1:04.95   
Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF    31.62        1:05.80   
William Josefsson-Rudberg  1998  Järfälla Simsällskap    33.05        1:08.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  20 september 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  11:22 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  20 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  11:55   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    38.74  1:23.90  2:10.36    2:54.84   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    42.03  1:29.20  2:17.92    3:05.63   
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    42.26  1:31.77  2:23.12    3:15.05   
Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    43.38  1:33.53  2:26.07    3:16.52   
Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    44.69  1:35.79  2:28.17    3:17.02   
Therese Moberg  2003  Järfälla Simsällskap    44.61  1:35.37  2:26.43    3:17.02   
Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    42.81  1:33.42  2:25.65    3:17.04   
Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens Sim IF    48.50  1:39.90  2:31.41    3:25.59   
Emma Nygård  2004  Väsby Simsällskap    49.97  1:44.53  2:40.74    3:36.00   
10  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    49.56  1:44.74  2:41.23    3:36.10   
                     
 
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karolina Cholewa  2001  Uks Sms Galicja Kraków    36.65  1:18.61  2:01.76    2:45.14   
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    39.42  1:23.66  2:08.52    2:53.52   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    40.00  1:24.88  2:11.07    2:56.04   
Nadia Welin-Berger  2002  Södertälje Simsällskap    40.67  1:26.11  2:12.92    2:59.25   
Ebba Edbom  2002  Järfälla Simsällskap    40.42  1:26.27  2:12.78    3:00.23   
Maria Tavemark  2001  Täby Sim    39.95  1:25.50  2:12.70    3:01.72   
Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    41.60  1:27.69  2:15.16    3:02.04   
Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    42.14  1:29.40  2:17.50    3:06.32   
Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    42.75  1:30.20  2:18.56    3:07.22   
10  Zelma Karlbom  2002  Stockholmspolisens Sim IF    42.81  1:32.55  2:24.11    3:15.61   
11  Stella Alin  2002  Täby Sim    45.05  1:35.90  2:28.63    3:17.24   
12  Dimitra Tsirona  2002  Väsby Simsällskap    45.09  1:35.83  2:28.34    3:20.51   
13  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    44.89  1:35.85  2:28.66    3:21.02   
14  Rojin Farkhapour  2001  Väsby Simsällskap    46.78  1:41.32  2:35.59    3:28.12   
15  Ebba Stromberg  2002  Väsby Simsällskap    47.49  1:40.12  2:35.04    3:29.41   
16  Evelina Porling  2002  Södertälje Simsällskap    48.28  1:41.85  2:37.45    3:32.31   
17  Felicia Granberg  2002  Järfälla Simsällskap    45.71  1:39.61  2:35.70    3:32.47   
18  Vendela Lundqvist  2002  Södertälje Simsällskap    48.06  1:44.19  2:39.68    3:33.07   
19  Ida Svensson  2002  Täby Sim    48.85  1:44.93  2:41.41    3:37.81   
                     
 
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    38.15  1:20.89  2:04.97    2:48.99   
Solène Arnou  2000  Södertälje Simsällskap    39.12  1:23.07  2:07.64    2:52.84   
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    39.62  1:24.28  2:10.66    2:57.16   
                     
 
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nadja Salomonsson  1992  Väsby Simsällskap    35.30  1:14.72  1:55.61    2:36.87   
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    37.54  1:19.46  2:01.89    2:43.62   
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    37.53  1:19.31  2:02.32    2:44.34   
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    39.81  1:23.66  2:08.36    2:52.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  20 september 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  11:55 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  20 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  12:07   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 20, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    40.10  1:25.36  2:11.00    2:53.25   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    42.84  1:31.56  2:20.40    3:09.74   
Sebastian Johansson  2003  Stockholmspolisens Sim IF    44.56  1:37.47  2:29.45    3:17.46   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    46.81  1:39.61  2:32.32    3:25.17   
                     
 
Gren 20, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    35.69  1:16.69  1:59.38    2:42.44   
Dag Unevik  2001  Väsby Simsällskap    36.17  1:17.26  2:00.56    2:45.61   
Eric Hansson  2002  Väsby Simsällskap    38.08  1:21.00  2:05.61    2:49.56   
Erik Almvret  2002  Järfälla Simsällskap    39.06  1:23.68  2:08.87    2:53.57   
Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens Sim IF    39.24  1:24.59  2:09.53    2:55.06   
Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap    39.19  1:23.62  2:09.91    2:55.36   
Axel Bystedt  2001  Södertälje Simsällskap    38.22  1:22.72  2:09.74    2:57.74   
Karl Lingham  2002  Täby Sim    48.25  1:43.45  2:39.18    3:33.45   
Filip Stenbom  2002  Väsby Simsällskap    48.75  1:44.38  2:42.61    3:38.69   
                     
 
Gren 20, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap    33.08  1:09.91  1:47.19    2:24.39   
Pawel Szczepaniak  1999  Uks Sms Galicja Kraków    32.06  1:09.93  1:49.46    2:27.40   
Karl Frylmark  1999  Väsby Simsällskap    34.59  1:12.06  1:50.40    2:27.58   
Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    34.97  1:14.49  1:56.23    2:38.56   
Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    37.32  1:19.43  2:03.61    2:47.70   
                     
 
Gren 20, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robert Palosaari  1992  Väsby Simsällskap    32.59  1:09.34  1:45.40    2:21.25   
Andreas Fürst  1990  Väsby Simsällskap    33.21  1:10.71  1:47.60    2:23.50   
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    34.77  1:13.15  1:52.17    2:31.09   
William Josefsson-Rudberg  1998  Järfälla Simsällskap    36.63  1:18.86  2:01.41    2:43.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  20 september 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  12:07 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  20 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  12:26   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 21, 400m Medley Damer, Finaler 11 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    1:11.38  2:32.50  3:57.16    5:03.25   
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    1:10.65  2:29.61  3:59.21    5:08.33   
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    1:11.53  2:30.28  3:59.01    5:08.54   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    1:10.00  2:29.24  4:02.58    5:14.43   
Linnéa Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    1:11.23  2:31.25  4:04.46    5:14.71   
Tove Sparrman  1996  Väsby Simsällskap    1:11.22  2:36.22  4:05.38    5:14.84   
Louise Halldén  1998  Väsby Simsällskap    1:11.46  2:31.36  4:07.03    5:14.94   
Kajsa Sparrman  1999  Väsby Simsällskap    1:13.41  2:33.02  4:11.29    5:23.05   
Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap    1:13.45  2:38.98  4:12.13    5:26.38   
10  Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap    1:12.08  2:36.61  4:13.12    5:27.43   
11  Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    1:16.17  2:44.97  4:19.60    5:39.15   
12  Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    1:20.64  2:46.45  4:23.72    5:40.74   
13  Sandra Bergerstam  2001  Järfälla Simsällskap    1:18.89  2:51.09  4:31.33    5:47.73   
14  Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap    1:21.08  2:55.83  4:33.56    5:56.31   
15  Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap    1:35.91  3:10.98  5:02.84    6:28.75   
16  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    1:38.10  3:20.06  5:07.42    6:40.47   
Lea Granert  2001  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  20 september 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  12:26 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  20 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  16:19   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 22, 1500m Frisim Herrar, Finaler 11 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Gustav Frödeberg  1997  Väsby Simsällskap    1:05.39  2:14.65  3:23.46  4:31.52  16:53.67   
          5:39.29  6:47.00  7:54.28  9:01.50     
          10:08.99  11:16.32  12:23.45  13:31.20     
          14:39.55  15:47.84         
Piotr Twardowski  2001  Uks Sms Galicja Kraków    1:05.45  2:14.72  3:24.64  4:35.53  17:37.98   
          5:46.27  6:58.58  8:10.74  9:22.18     
          10:32.92  11:44.18  12:55.81  14:07.21     
          15:18.93  16:30.14         
Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    1:06.56  2:18.43  3:31.34  4:43.94  17:52.38   
          5:56.25  7:08.80  8:21.66  9:33.68     
          10:45.92  11:58.23  13:10.23  14:21.87     
          15:33.35  16:43.61         
Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap    1:07.79  2:21.14  3:35.81  4:50.46  18:35.92   
          6:05.68  7:18.89  8:33.28  9:49.05     
          11:04.26  12:20.34  13:36.34  14:51.87     
          16:07.47  17:23.11         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  20 september 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  16:19 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  20 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  16:39   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    35.73        1:17.40   
Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap    36.05        1:17.49   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    35.71        1:18.00   
Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    38.66        1:18.08   
Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    38.37        1:20.02   
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    39.48        1:21.18   
Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    37.52        1:21.67   
Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    37.29        1:21.75   
Emma Gabell  2004  Ösmo Simsällskap    37.46        1:22.45   
10  Therese Moberg  2003  Järfälla Simsällskap    38.57        1:22.56   
11  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    38.70        1:23.68   
12  Naomi Tesfai  2003  Järfälla Simsällskap    37.99        1:24.14   
13  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    39.32        1:24.17   
14  Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    40.72        1:24.73   
15  Johanna Elmquist  2003  Järfälla Simsällskap    40.49        1:25.73   
16  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    40.32        1:26.51   
17  Yasemin Uzum  2003  Turebergs Simklubb    40.04        1:26.84   
18  Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    40.02        1:26.96   
19  Shirley Lidman  2004  Stockholmspolisens Sim IF    39.81        1:27.19   
20  Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens Sim IF    39.87        1:27.64   
21  Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    40.00        1:28.02   
22  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    41.66        1:28.79   
23  Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    43.33        1:29.36   
24  Yasmine Jezzini  2003  Turebergs Simklubb    40.50        1:29.60   
25  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    42.53        1:29.87   
26  Ebba de Besche  2003  Järfälla Simsällskap    41.76        1:31.17   
27  Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb    42.23        1:32.79   
28  Hilma Brunnberg  2003  Kanaans Simsällskap    43.27        1:33.39   
29  Shirina Kellokoski  2003  Väsby Simsällskap    42.38        1:35.65   
30  Lovisa Sjöberg  2003  Kanaans Simsällskap    48.33        1:38.70   
31  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    46.52        1:38.79   
32  Jessika Mudyna  2004  Väsby Simsällskap    47.21        1:41.51   
33  Emma Nygård  2004  Väsby Simsällskap    50.85        1:42.31   
34  Anna Safaei  2004  Väsby Simsällskap    47.18        1:45.04   
Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karolina Cholewa  2001  Uks Sms Galicja Kraków    33.01        1:10.80   
Wiktoria Król  2002  Uks Sms Galicja Kraków    33.10        1:11.51   
Laura Pogorzelska  2001  Uks Sms Galicja Kraków    31.77        1:12.38   
Lea Granert  2001  Stockholmspolisens Sim IF    35.39        1:14.71   
Sandra Bergerstam  2001  Järfälla Simsällskap    34.45        1:15.24   
Agata Hojol  2001  Uks Sms Galicja Kraków    34.54        1:15.79   
Therese Arnqvist  2001  Stockholmspolisens Sim IF    35.39        1:16.05   
Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    35.28        1:16.35   
Josefin Olsson  2001  Väsby Simsällskap    37.07        1:18.53   
10  Victoria Norén  2002  Turebergs Simklubb    36.11        1:19.06   
11  Anna Ladis  2001  Täby Sim    36.60        1:19.12   
12  Nora Segerström  2002  Kanaans Simsällskap    37.40        1:19.35   
13  Victoria Danielsson  2002  Stockholmspolisens Sim IF    37.76        1:20.00   
14  Stella Alin  2002  Täby Sim    37.64        1:20.94   
15  Julia Grill  2002  Stockholmspolisens Sim IF    36.60        1:21.29   
16  Madeleine Belanger  2001  Stockholmspolisens Sim IF    37.79        1:21.48   
17  Vendela Lundqvist  2002  Södertälje Simsällskap    37.26        1:21.93   
18  Emma Lu  2002  Väsby Simsällskap    37.15        1:22.30   
19  Rojin Farkhapour  2001  Väsby Simsällskap    40.46        1:24.09   
20  Yasmine Nadouri  2001  Södertälje Simsällskap    40.27        1:24.99   
21  Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap    39.69        1:25.05   
22  Maja Sköld  2002  Täby Sim    39.70        1:25.58   
23  Felicia Granberg  2002  Järfälla Simsällskap    39.61        1:25.88   
24  Julia Wernros Olofsson  2002  Täby Sim    39.81        1:26.26   
25  Anna Viklund  2001  Järfälla Simsällskap    41.90        1:27.45   
26  Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    41.34        1:27.85   
27  Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap    43.82        1:29.81   
28  Evelina Porling  2002  Södertälje Simsällskap    46.37        1:31.04   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    31.16        1:07.22   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    30.98        1:09.15   
Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb    31.87        1:10.51   
Kajsa Sparrman  1999  Väsby Simsällskap    31.78        1:11.09   
Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap    33.02        1:12.69   
Angelika Rogowska  1999  Uks Sms Galicja Kraków    31.72        1:13.31   
Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap    33.43        1:13.81   
Solène Arnou  2000  Södertälje Simsällskap    35.12        1:13.83   
Cassandra Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    35.76        1:16.69   
10  Hedda Wettergren  1999  Stockholmspolisens Sim IF    37.16        1:20.54   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nadja Salomonsson  1992  Väsby Simsällskap    30.15        1:05.35   
Erica Christensen Weistrand  1997  Södertälje Simsällskap    33.34        1:09.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  20 september 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  16:39 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  20 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  16:50   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    33.18        1:12.81   
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap    34.85        1:16.69   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    36.82        1:17.62   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    36.56        1:20.22   
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap    37.26        1:20.43   
Daniel Löwenberg  2003  Stockholmspolisens Sim IF    37.56        1:21.65   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens Sim IF    38.74        1:23.53   
                     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcin Goraj  2001  Uks Sms Galicja Kraków    28.42        59.52   
Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap    32.94        1:10.80   
Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    33.25        1:11.30   
Dag Unevik  2001  Väsby Simsällskap    34.54        1:16.27   
Erik Almvret  2002  Järfälla Simsällskap    35.54        1:16.41   
Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap    35.99        1:17.82   
Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    37.40        1:27.62   
Arian Parsa  2002  Järfälla Simsällskap    38.15        1:27.90   
Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    43.39        1:31.55   
Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pawel Szczepaniak  1999  Uks Sms Galicja Kraków    27.78        59.90   
Karl Frylmark  1999  Väsby Simsällskap    27.93        1:00.39   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    29.12        1:02.60   
Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap    29.44        1:03.38   
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap    28.78        1:04.50   
Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap    30.85        1:05.63   
Victor Halldén  2000  Täby Sim    30.76        1:06.37   
Nikolaus Siotis  2000  Järfälla Simsällskap    30.75        1:07.55   
Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap    32.84        1:09.76   
10  Erik Sidén  2000  Stockholmspolisens Sim IF    32.34        1:09.77   
11  Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    33.66        1:13.56   
                     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Törnqvist  1997  Väsby Simsällskap    26.09        56.30   
Jacob Danielsson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    26.80        58.15   
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    27.26        58.45   
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    28.56        1:00.75   
Robert Palosaari  1992  Väsby Simsällskap    28.16        1:00.91   
William Josefsson-Rudberg  1998  Järfälla Simsällskap    28.87        1:02.13   
Rasmus Rantanen  1997  Södertälje Simsällskap    29.19        1:03.99   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  20 september 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  16:50 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  20 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  17:06   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap    31.36        1:06.36   
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    32.20        1:09.74   
Hanna Mehari  2003  Stockholmspolisens Sim IF    37.19        1:20.25   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    38.53        1:21.79   
Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    38.03        1:22.15   
Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens Sim IF    39.38        1:25.54   
Emma Gabell  2004  Ösmo Simsällskap    40.77        1:28.16   
Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    40.07        1:28.34   
Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    40.84        1:30.68   
10  Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    41.08        1:32.25   
11  Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens Sim IF    41.25        1:32.45   
12  Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens Sim IF    42.86        1:32.99   
13  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    42.18        1:33.62   
14  Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb    41.04        1:34.93   
15  Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    42.01        1:35.42   
16  Ebba de Besche  2003  Järfälla Simsällskap    44.05        1:36.22   
17  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    41.92        1:37.76   
18  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    44.89        1:41.39   
                     
 
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Wiiand  2001  Väsby Simsällskap    31.60        1:07.21   
Agata Hojol  2001  Uks Sms Galicja Kraków    32.33        1:09.36   
Ebba Edbom  2002  Järfälla Simsällskap    33.41        1:11.87   
Nadia Welin-Berger  2002  Södertälje Simsällskap    34.69        1:13.94   
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    33.16        1:14.05   
Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    34.87        1:14.57   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    35.08        1:15.84   
Julia Grill  2002  Stockholmspolisens Sim IF    35.13        1:16.68   
Selma El Hajji  2001  Järfälla Simsällskap    35.90        1:17.11   
10  Dimitra Tsirona  2002  Väsby Simsällskap    34.35        1:17.33   
11  Lea Granert  2001  Stockholmspolisens Sim IF    36.05        1:17.65   
12  Tyra Wijk  2001  Turebergs Simklubb    35.67        1:18.18   
13  Victoria Danielsson  2002  Stockholmspolisens Sim IF    35.62        1:18.43   
14  Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    36.13        1:19.11   
15  Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    36.56        1:19.19   
16  Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    33.68        1:20.10   
17  Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    37.17        1:20.54   
18  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    35.08        1:21.52   
19  Sara Hertegren  2002  Järfälla Simsällskap    36.31        1:21.92   
20  Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    37.57        1:22.30   
21  Angelica Blomberg  2002  Södertälje Simsällskap    39.43        1:24.68   
22  Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    40.79        1:26.51   
23  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    40.14        1:26.65   
24  Maja Sköld  2002  Täby Sim    39.95        1:27.35   
25  Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap    43.76        1:33.43   
26  Embla Börjesson  2002  Täby Sim    43.08        1:36.47   
27  Rojin Farkhapour  2001  Väsby Simsällskap    47.64        1:38.35   
Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap            DNS   
Ida Svensson  2002  Täby Sim            DSQ   
Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    30.89        1:07.04   
Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap    31.69        1:07.92   
Kajsa Sparrman  1999  Väsby Simsällskap    32.51        1:08.71   
Angelika Rogowska  1999  Uks Sms Galicja Kraków    34.11        1:15.69   
Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap    35.18        1:18.88   
Lo Lindeblad  2000  Väsby Simsällskap    37.56        1:20.87   
Emma Wallin  1999  Åkersberga Simsällskap    38.46        1:27.40   
                     
 
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap    29.46        1:03.27   
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    31.11        1:05.89   
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    31.75        1:07.31   
Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    31.29        1:08.28   
Louise Halldén  1998  Väsby Simsällskap    31.79        1:08.40   
Erica Christensen Weistrand  1997  Södertälje Simsällskap    32.60        1:09.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  20 september 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  17:06 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2015    Utskriftsdatum  20 september 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  17:41   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 26, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    30.23  1:04.53  1:39.25    2:12.95   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    34.17  1:13.64  1:52.34    2:26.57   
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap    33.78  1:11.27  1:50.20    2:26.98   
Daniel Löwenberg  2003  Stockholmspolisens Sim IF    34.07  1:12.84  1:52.40    2:31.62   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    34.80  1:14.89  1:56.41    2:35.09   
Sebastian Johansson  2003  Stockholmspolisens Sim IF    36.42  1:18.75  2:02.62    2:43.09   
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    38.63  1:21.64  2:04.51    2:43.16   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens Sim IF    38.51  1:21.53  2:04.80    2:47.87   
Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 26, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcin Goraj  2001  Uks Sms Galicja Kraków    27.95  1:01.04  1:32.97    2:01.77   
Karol Batko  2001  Uks Sms Galicja Kraków    29.38  1:02.12  1:35.14    2:07.58   
Piotr Twardowski  2001  Uks Sms Galicja Kraków    29.78  1:03.11  1:37.04    2:09.74   
Sebastian Dudzik  2001  Uks Sms Galicja Kraków    30.13  1:03.87  1:38.28    2:11.73   
Eric Hansson  2002  Väsby Simsällskap    30.92  1:05.47  1:41.63    2:17.03   
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    30.66  1:05.50  1:41.70    2:17.22   
Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap    32.11  1:07.95  1:44.37    2:19.52   
Robert Hellberg  2001  Södertälje Simsällskap    32.08  1:08.98  1:46.34    2:21.64   
Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap    31.96  1:07.98  1:45.08    2:21.65   
10  Erik Almvret  2002  Järfälla Simsällskap    31.41  1:06.97  1:45.42    2:21.80   
11  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    32.95  1:10.24  1:50.03    2:29.09   
12  Axel von Goës  2002  Täby Sim    36.69  1:16.88  1:57.60    2:35.40   
13  Arian Parsa  2002  Järfälla Simsällskap    34.93  1:14.81  1:56.90    2:37.63   
14  John Sun  2002  Turebergs Simklubb    35.71  1:16.26  1:58.28    2:37.66   
15  Edvin Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens Sim IF    34.71  1:15.27  1:57.38    2:37.69   
16  Karl Lingham  2002  Täby Sim    35.30  1:16.13  1:58.28    2:38.20   
17  Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    34.55  1:16.13  1:59.87    2:40.40   
18  Anton Olsson  2001  Väsby Simsällskap    35.97  1:19.22  2:05.18    2:49.40   
19  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    39.16  1:23.71  2:09.60    2:52.56   
20  Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    39.76  1:26.00  2:11.97    2:54.95   
Dag Unevik  2001  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap    28.23  58.74  1:30.40    2:01.60   
Michal Balicki  2000  Uks Sms Galicja Kraków    28.63  1:01.02  1:33.74    2:04.35   
Karl Frylmark  1999  Väsby Simsällskap    28.48  1:00.75  1:33.81    2:05.13   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    28.70  1:00.46  1:33.83