Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  KANAAN CUP 2013    Utskriftsdatum  03 februari 2013   
  Tävlingsort  Bromma    Utskriftstid  16:34   
  Arrangör  Kanaans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 februari 2013         
 
 
Gren 1, 4X50m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Täby Sim 1 Damer  1999  Täby Sim            2:17.33   
  Rebecka Öberg  1999      33.15        33.15   
  Rebecca Östlund  1999      34.92        1:08.07   
  Isabelle Ehrngren  1999      34.02        1:42.09   
  Mona Domehri  1999      35.24        2:17.33   
                     
Ubss Team Force Fl 00-01  2000  Upplands-Bro Simsällskap            2:23.13   
  Celina Åström  2000      32.44        32.44   
  Rebecca Randleff  2000      35.88        1:08.32   
  Emma Modig  2000      37.49        1:45.81   
  Jennifer Laine  2001      37.32        2:23.13   
                     
Kanaans Flickor Lag1  1999  Kanaans Simsällskap            2:39.42   
  Klara Sjöberg  2000      38.54        38.54   
  Sara Stenberg  1999      38.80        1:17.34   
  Aida Zanpor  1999      42.36        1:59.70   
  Moa Welander  2000      39.72        2:39.42   
                     
Ubss Teamstrong Fl -00  2000  Upplands-Bro Simsällskap            2:51.76   
  Selma Åström  2003      40.36        40.36   
  Helena Renström  2002      43.12        1:23.48   
  Camilla Renström  2002      44.02        2:07.50   
  Mikaela Jogell  2003      44.26        2:51.76   
                     
Kanaans Flickor Lag2  1999  Kanaans Simsällskap            2:54.62   
  Matilda Leif  2001      44.39        44.39   
  Yurdagul Kop  2000      43.74        1:28.13   
  Madicken Eriksson  2003      44.08        2:12.21   
  Lupin Flink  2002      42.41        2:54.62   
                     
                     
 
Gren 2, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ubss Teamlightning -01 Oy  2000  Upplands-Bro Simsällskap            2:21.76   
  Marcus Randleff  2002      39.11        39.11   
  Rudolf Pogosian  2000      35.00        1:14.11   
  Nikita Kharlamov  2000      34.77        1:48.88   
  Fredrik Renström  1999      32.88        2:21.76   
                     
Kanaans Pojkar Lag1  1999  Kanaans Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 3, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Polisen Damer  1990  Stockholmspolisens Sim IF            1:57.22   
  Therese Nord  1993      28.27        28.27   
  Freja Ingelstam  1994      28.77        57.04   
  Desireé Andersson  1990      29.73        1:26.77   
  Sofia Bergkvist  1995      30.45        1:57.22   
                     
Täby Sim 1 Damer  1998  Täby Sim            2:14.09   
  Sofia Johansson  1997      33.15        33.15   
  Astrid Olsson  1997      32.07        1:05.22   
  Emma Udd  1999      34.80        1:40.02   
  Caroline Öster  1997      34.07        2:14.09   
                     
Kanaans Damer  1994  Kanaans Simsällskap            2:20.30   
  Susanna Haverinen  1994      32.70        32.70   
  Jenny Rönnblad  1999      35.53        1:08.23   
  Johanna Wrang  1998      35.34        1:43.57   
  Emmelie Leif  1999      36.73        2:20.30   
                     
                     
 
Gren 4, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Polisen Herrar  1990  Stockholmspolisens Sim IF            1:38.98   
  Martin Nilsson  1993      24.57        24.57   
  Enrique Helgeson Portocarrero  1993      24.66        49.23   
  Joel Falk Hansson  1994      25.39        1:14.62   
  Jesper Björk  1993      24.36        1:38.98   
                     
Kanaans Herrar Lag1  1990  Kanaans Simsällskap            1:42.85   
  Arvid Persson  1990      25.74        25.74   
  Magnus Prejner  1991      25.97        51.71   
  Matti Melin  1991      24.60        1:16.31   
  Daniel Rosenkvist  1987      26.54        1:42.85   
                     
Kanaans Herrar Lag 2  1990  Kanaans Simsällskap            2:01.05   
  Tomas Agrenius  1994      30.89        30.89   
  Daniel Wrang  1992      30.06        1:00.95   
  Viktor Welander  1994      32.16        1:33.11   
  Andreas Wrang  1994      27.94        2:01.05   
                     
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikaela Jogell  2003  Upplands-Bro Simsällskap            46.60   
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            50.79   
Alice Lindqvist  2003  Upplands-Bro Simsällskap            55.33   
Madicken Eriksson  2003  Kanaans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennifer Laine  2001  Upplands-Bro Simsällskap            43.71   
Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            50.27   
Matilda Leif  2001  Kanaans Simsällskap            51.72   
Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap            54.15   
Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            54.68   
Klara Sjönvall  2001  Kanaans Simsällskap            DNS   
Bianca Jianu  2002  Kanaans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Kjellin  1999  Solna Sundbyberg SS 04            36.41   
Isabelle Ehrngren  1999  Täby Sim            37.66   
Celina Åström  2000  Upplands-Bro Simsällskap            38.69   
Rebecka Öberg  1999  Täby Sim            41.31   
Emma Udd  1999  Täby Sim            41.85   
Emmelie Leif  1999  Kanaans Simsällskap            42.45   
Mona Domehri  1999  Täby Sim            42.88   
Moa Welander  2000  Kanaans Simsällskap            44.10   
Emma Modig  2000  Upplands-Bro Simsällskap            48.72   
10  Rebecca Randleff  2000  Upplands-Bro Simsällskap            49.52   
11  Aida Zanpor  1999  Kanaans Simsällskap            49.96   
12  Emelie Battah  2000  Upplands-Bro Simsällskap            52.56   
Yurdagul Kop  2000  Kanaans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Randleff  2002  Upplands-Bro Simsällskap            45.08   
Hugo Sandberg  2001  Upplands-Bro Simsällskap            48.96   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Renström  1999  Upplands-Bro Simsällskap            40.74   
Nikita Kharlamov  2000  Upplands-Bro Simsällskap            42.55   
Rudolf Pogosian  2000  Upplands-Bro Simsällskap            43.65   
Sascha Schymanski  2000  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
Vincent Bjurberg  1999  Kanaans Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Therese Thor  1998  Solna Sundbyberg SS 04    38.56        1:19.32   
Caroline Öster  1997  Täby Sim    41.94        1:26.34   
Astrid Olsson  1997  Täby Sim    42.63        1:28.71   
Sofia Johansson  1997  Täby Sim    46.37        1:35.52   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Therese Nord  1993  Stockholmspolisens Sim IF    34.11        1:10.43   
Freja Ingelstam  1994  Stockholmspolisens Sim IF    38.89        1:19.77   
Elina Helleberg  1996  Solna Sundbyberg SS 04    45.60        1:31.91   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Björk  1993  Stockholmspolisens Sim IF    28.81        58.23   
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens Sim IF    28.49        58.68   
Joel Falk Hansson  1994  Stockholmspolisens Sim IF    32.22        1:06.25   
Enrique Helgeson Portocarrero  1993  Stockholmspolisens Sim IF    32.54        1:07.48   
Felix Häggström  1992  Kanaans Simsällskap    34.85        1:15.08   
Nils Larsson  1996  Täby Sim    35.51        1:19.32   
Daniel Rosenkvist  1987  Kanaans Simsällskap    37.32        1:19.77   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            53.30   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennifer Laine  2001  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Kjellin  1999  Solna Sundbyberg SS 04            34.19   
Celina Åström  2000  Upplands-Bro Simsällskap            35.72   
Mona Domehri  1999  Täby Sim            40.07   
Rebecka Öberg  1999  Täby Sim            40.17   
Jenny Rönnblad  1999  Kanaans Simsällskap            41.90   
Emmelie Leif  1999  Kanaans Simsällskap            49.61   
Emelie Battah  2000  Upplands-Bro Simsällskap            49.80   
Moa Welander  2000  Kanaans Simsällskap            51.54   
Emma Modig  2000  Upplands-Bro Simsällskap            54.55   
10  Aida Zanpor  1999  Kanaans Simsällskap            1:00.55   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Randleff  2002  Upplands-Bro Simsällskap            47.98   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Renström  1999  Upplands-Bro Simsällskap            40.12   
Nikita Kharlamov  2000  Upplands-Bro Simsällskap            41.87   
Rudolf Pogosian  2000  Upplands-Bro Simsällskap            47.57   
Sascha Schymanski  2000  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Therese Thor  1998  Solna Sundbyberg SS 04    35.15        1:16.82   
Caroline Öster  1997  Täby Sim    41.29        1:33.86   
Nattalie Battah  1998  Upplands-Bro Simsällskap    45.49        1:39.18   
                     
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Therese Nord  1993  Stockholmspolisens Sim IF    31.86        1:09.16   
Sofia Bergkvist  1995  Stockholmspolisens Sim IF    35.63        1:16.85   
                     
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Björk  1993  Stockholmspolisens Sim IF    29.24        1:00.00   
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens Sim IF    28.50        1:01.84   
Enrique Helgeson Portocarrero  1993  Stockholmspolisens Sim IF    30.01        1:04.59   
Daniel Rosenkvist  1987  Kanaans Simsällskap    32.23        1:09.42   
Felix Häggström  1992  Kanaans Simsällskap    34.75        1:20.27   
Matti Melin  1991  Kanaans Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 4X50m Medley Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Täby Sim 1 Damer  1999  Täby Sim            2:37.95   
  Isabelle Ehrngren  1999      37.61        37.61   
  Rebecca Östlund  1999      44.79        1:22.40   
  Rebecka Öberg  1999      40.01        2:02.41   
  Emma Udd  1999      35.54        2:37.95   
                     
Kanaans Flickor Lag1  1999  Kanaans Simsällskap            3:06.99   
  Moa Welander  2000      44.76        44.76   
  Aida Zanpor  1999      58.08        1:42.84   
  Sara Stenberg  1999      46.13        2:28.97   
  Klara Sjöberg  2000      38.02        3:06.99   
                     
Ubss Team Force Fl 00-01  2000  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
  Jennifer Laine  2001                 
  Emma Modig  2000                 
  Celina Åström  2000                 
  Rebecca Randleff  2000              DNS   
                     
Ubss Teamstrong Fl -00  2000  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 14, 4X50m Medley Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ubss Teamlightning -01 Oy  2000  Upplands-Bro Simsällskap            2:48.60   
  Rudolf Pogosian  2000      44.95        44.95   
  Nikita Kharlamov  2000      44.20        1:29.15   
  Marcus Randleff  2002      40.03        2:09.18   
  Fredrik Renström  1999      39.42        2:48.60   
                     
Kanaans Pojkar Lag1  1999  Kanaans Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Ubss Teamrocket -02  2000  Upplands-Bro Simsällskap            DNS   
                   
  Nikita Kharlamov  2000                 
  Marcus Randleff  2002                 
  Fredrik Renström  1999              DNS   
                     
                     
 
Gren 15, 4X50m Medley Damer, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Polisen Damer  1990  Stockholmspolisens Sim IF            2:13.00   
  Therese Nord  1993      32.31        32.31   
  Lovisa Heldring  1995      37.77        1:10.08   
  Sofia Bergkvist  1995      34.08        1:44.16   
  Freja Ingelstam  1994      28.84        2:13.00   
                     
Täby Sim 1 Damer  1998  Täby Sim            2:42.88   
  Astrid Olsson  1997      41.38        41.38   
  Mona Domehri  1999      49.19        1:30.57   
  Caroline Öster  1997      40.04        2:10.61   
  Sofia Johansson  1997      32.27        2:42.88   
                     
Kanaans Damer  1994  Kanaans Simsällskap            2:46.47   
  Susanna Haverinen  1994      37.23        37.23   
  Jenny Rönnblad  1999      47.45        1:24.68   
  Emmelie Leif  1999      46.66        2:11.34   
  Johanna Wrang  1998      35.13        2:46.47   
                     
                     
 
Gren 16, 4X50m Medley Herrar, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Polisen Herrar  1990  Stockholmspolisens Sim IF            1:49.33   
  Martin Nilsson  1993      28.21        28.21   
  Joel Falk Hansson  1994      30.62        58.83   
  Jesper Björk  1993      25.61        1:24.44   
  Enrique Helgeson Portocarrero  1993      24.89        1:49.33   
                     
Kanaans Herrar Lag1  1990  Kanaans Simsällskap            1:55.83   
  Magnus Prejner  1991      31.15        31.15   
  Arvid Persson  1990      31.10        1:02.25   
  Matti Melin  1991      26.87        1:29.12   
  Daniel Rosenkvist  1987      26.71        1:55.83   
                     
Kanaans Herrar Lag 2  1990  Kanaans Simsällskap            2:17.34   
  Viktor Welander  1994      37.05        37.05   
  Andreas Wrang  1994      36.83        1:13.88   
  Daniel Wrang  1992      34.09        1:47.97   
  Tomas Agrenius  1994      29.37        2:17.34   
                     
                     
 
Gren 17, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upplands-B Mix1 [1999]  1999  Upplands-Bro Simsällskap            2:22.02   
  Celina Åström  2000      32.88        32.88   
  Marcus Randleff  2002      37.77        1:10.65   
  Rebecca Randleff  2000      37.11        1:47.76   
  Fredrik Renström  1999      34.26        2:22.02   
                     
Upplands-B Mix2 [1999]  1999  Upplands-Bro Simsällskap            2:28.26   
  Emma Modig  2000      37.63        37.63   
  Nikita Kharlamov  2000      34.36        1:11.99   
  Emelie Battah  2000      41.46        1:53.45   
  Rudolf Pogosian  2000      34.81        2:28.26   
                     
Kanaans Mix Lag 2  1999  Kanaans Simsällskap            2:36.41   
  Eric Olsson  1999      34.45        34.45   
  Jenny Rönnblad  1999      36.28        1:10.73   
  Erik Pettersson  2002      49.18        1:59.91   
  Emmelie Leif  1999      36.50        2:36.41   
                     
                     
 
Gren 18, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Polisen  1988  Stockholmspolisens Sim IF            1:46.57   
  Jesper Björk  1993      25.01        25.01   
  Enrique Helgeson Portocarrero  1993      24.15        49.16   
  Desireé Andersson  1990      29.12        1:18.28   
  Freja Ingelstam  1994      28.29        1:46.57   
                     
Polisen 1  1980  Stockholmspolisens Sim IF            1:48.18   
  Martin Nilsson  1993      24.55        24.55   
  Joel Falk Hansson  1994      24.67        49.22   
  Therese Nord  1993      27.85        1:17.07   
  Lovisa Heldring  1995      31.11        1:48.18   
                     
Ösmo SS Mix  1995  Ösmo Simsällskap            1:55.50   
  Somar Mirkhan  1995      27.76        27.76   
  Ulrica Söderqvist  1994      31.04        58.80   
  Yvonne Persson  1988      28.75        1:27.55   
  Jonatan Bejmar  1987      27.95        1:55.50   
                     
Kanaans Mix Lag 2  1999  Kanaans Simsällskap            2:07.21   
  Magnus Prejner  1991      26.47        26.47   
  Felix Häggström  1992      26.50        52.97   
  Johanna Wrang  1998      35.99        1:28.96   
  Moa Welander  2000      38.25        2:07.21   
                     
Täby Sim Mix  1995  Täby Sim            2:11.97   
  Astrid Olsson  1997      32.41        32.41   
  Gustav Boman  1999      33.42        1:05.83   
  Mona Domehri  1999      36.22        1:42.05   
  Oscar Eriksson  1998      29.92        2:11.97   
                     
Kanaans Mix Lag1  1991  Kanaans Simsällskap            2:23.20   
  Tomas Agrenius  1994      31.20        31.20   
  Andreas Wrang  1994      27.76        58.96   
  Aida Zanpor  1999      42.91        1:41.87   
  Yurdagul Kop  2000      41.33        2:23.20   
                     
Kanaans Mix Lag3  1999  Kanaans Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            49.43   
Alice Lindqvist  2003  Upplands-Bro Simsällskap            1:10.91   
Madicken Eriksson  2003  Kanaans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Leif  2001  Kanaans Simsällskap            51.63   
Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            56.61   
Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            1:01.94   
Bianca Jianu  2002  Kanaans Simsällskap            1:04.99   
Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap            1:07.63   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Kjellin  1999  Solna Sundbyberg SS 04            40.08   
Rebecca Östlund  1999  Täby Sim            42.93   
Celina Åström  2000  Upplands-Bro Simsällskap            45.35   
Isabelle Ehrngren  1999  Täby Sim            45.68   
Jenny Rönnblad  1999  Kanaans Simsällskap            47.34   
Emma Modig  2000  Upplands-Bro Simsällskap            48.30   
Klara Sjöberg  2000  Kanaans Simsällskap            48.43   
Rebecca Randleff  2000  Upplands-Bro Simsällskap            48.90   
Emma Udd  1999  Täby Sim            49.39   
10  Emmelie Leif  1999  Kanaans Simsällskap            49.45   
11  Moa Welander  2000  Kanaans Simsällskap            53.13   
12  Emelie Battah  2000  Upplands-Bro Simsällskap            54.10   
13  Aida Zanpor  1999  Kanaans Simsällskap            58.98   
Yurdagul Kop  2000  Kanaans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Randleff  2002  Upplands-Bro Simsällskap            48.50   
Hugo Sandberg  2001  Upplands-Bro Simsällskap            50.11   
Erik Pettersson  2002  Kanaans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Olsson  1999  Kanaans Simsällskap            40.61   
Nikita Kharlamov  2000  Upplands-Bro Simsällskap            41.63   
Gustav Boman  1999  Täby Sim            44.21   
Rudolf Pogosian  2000  Upplands-Bro Simsällskap            47.61   
Fredrik Renström  1999  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Wrang  1998  Kanaans Simsällskap    47.73        1:42.17   
Nattalie Battah  1998  Upplands-Bro Simsällskap    47.86        1:42.87   
Sofia Johansson  1997  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Desireé Andersson  1990  Stockholmspolisens Sim IF    38.23        1:20.72   
Yvonne Persson  1988  Ösmo Simsällskap    38.84        1:22.05   
Fanny Rehnsbo  1993  Ösmo Simsällskap    39.50        1:23.25   
Lovisa Heldring  1995  Stockholmspolisens Sim IF    39.62        1:23.93   
Therese Nord  1993  Stockholmspolisens Sim IF    40.36        1:24.29   
Ulrica Söderqvist  1994  Ösmo Simsällskap    40.99        1:27.93   
Elina Helleberg  1996  Solna Sundbyberg SS 04    47.30        1:37.17   
                     
 
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Eriksson  1998  Täby Sim    40.98        1:27.12   
                     
 
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joel Falk Hansson  1994  Stockholmspolisens Sim IF    30.76        1:05.12   
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens Sim IF    33.90        1:12.18   
Magnus Prejner  1991  Kanaans Simsällskap    34.80        1:13.94   
Somar Mirkhan  1995  Ösmo Simsällskap    38.32        1:21.82   
Jonatan Bejmar  1987  Ösmo Simsällskap    37.75        1:22.66   
Andreas Wrang  1994  Kanaans Simsällskap    38.54        1:25.25   
Tomas Agrenius  1994  Kanaans Simsällskap    42.26        1:33.69   
Nahom Ghebremeskel  1996  Kanaans Simsällskap    49.16        1:49.77   
                     
 
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            40.33   
Madicken Eriksson  2003  Kanaans Simsällskap            44.48   
Alice Lindqvist  2003  Upplands-Bro Simsällskap            46.61   
Tuva Kjellström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            50.25   
                     
 
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            44.26   
Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap            44.68   
Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            45.83   
Bianca Jianu  2002  Kanaans Simsällskap            48.02   
Matilda Leif  2001  Kanaans Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Celina Åström  2000  Upplands-Bro Simsällskap            32.23   
Saga Kjellin  1999  Solna Sundbyberg SS 04            32.53   
Isabelle Ehrngren  1999  Täby Sim            35.14   
Mona Domehri  1999  Täby Sim            35.17   
Rebecca Östlund  1999  Täby Sim            35.28   
Emma Udd  1999  Täby Sim            35.77   
Emmelie Leif  1999  Kanaans Simsällskap            37.10   
Jenny Rönnblad  1999  Kanaans Simsällskap            37.20   
Rebecca Randleff  2000  Upplands-Bro Simsällskap            37.36   
10  Emma Modig  2000  Upplands-Bro Simsällskap            38.37   
11  Moa Welander  2000  Kanaans Simsällskap            39.42   
12  Klara Sjöberg  2000  Kanaans Simsällskap            39.60   
13  Emelie Battah  2000  Upplands-Bro Simsällskap            41.65   
14  Yurdagul Kop  2000  Kanaans Simsällskap            42.90   
15  Aida Zanpor  1999  Kanaans Simsällskap            43.08   
                     
 
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Sandberg  2001  Upplands-Bro Simsällskap            38.53   
Marcus Randleff  2002  Upplands-Bro Simsällskap            40.04   
Erik Pettersson  2002  Kanaans Simsällskap            48.27   
                     
 
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Renström  1999  Upplands-Bro Simsällskap            32.02   
Eric Olsson  1999  Kanaans Simsällskap            34.86   
Nikita Kharlamov  2000  Upplands-Bro Simsällskap            35.56   
Rudolf Pogosian  2000  Upplands-Bro Simsällskap            36.41   
Vincent Bjurberg  1999  Kanaans Simsällskap            DNS   
Gustav Boman  1999  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Astrid Olsson  1997  Täby Sim    34.14        1:10.89   
Sofia Johansson  1997  Täby Sim    34.73        1:12.16   
Johanna Wrang  1998  Kanaans Simsällskap    39.29        1:22.22   
Nattalie Battah  1998  Upplands-Bro Simsällskap    40.62        1:25.35   
Daphne Thörn  1998  Kanaans Simsällskap    42.41        1:29.66   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Therese Nord  1993  Stockholmspolisens Sim IF    30.57        1:03.21   
Yvonne Persson  1988  Ösmo Simsällskap    30.01        1:04.17   
Freja Ingelstam  1994  Stockholmspolisens Sim IF    30.88        1:04.20   
Desireé Andersson  1990  Stockholmspolisens Sim IF    31.40        1:04.73   
Sofia Bergkvist  1995  Stockholmspolisens Sim IF    32.63        1:07.61   
Ulrica Söderqvist  1994  Ösmo Simsällskap    32.66        1:09.01   
Lovisa Heldring  1995  Stockholmspolisens Sim IF    33.44        1:11.23   
Fanny Rehnsbo  1993  Ösmo Simsällskap    33.08        1:12.37   
Elina Helleberg  1996  Solna Sundbyberg SS 04    40.69        1:25.50   
Josefine Carstens  1995  Kanaans Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Eriksson  1998  Täby Sim    34.01        1:12.92   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens Sim IF    26.28        53.91   
Enrique Helgeson Portocarrero  1993  Stockholmspolisens Sim IF    26.81        55.21   
Joel Falk Hansson  1994  Stockholmspolisens Sim IF    27.53        56.26   
Arvid Persson  1990  Kanaans Simsällskap    27.30        56.87   
Daniel Rosenkvist  1987  Kanaans Simsällskap    28.02        1:00.49   
Somar Mirkhan  1995  Ösmo Simsällskap    28.82        1:01.89   
Jonatan Bejmar  1987  Ösmo Simsällskap    29.29        1:02.85   
Felix Häggström  1992  Kanaans Simsällskap    29.40        1:03.68   
Nils Larsson  1996  Täby Sim    33.17        1:10.34   
10  Tomas Agrenius  1994  Kanaans Simsällskap    32.32        1:10.50   
11  Viktor Welander  1994  Kanaans Simsällskap    33.59        1:13.21   
12  Nahom Ghebremeskel  1996  Kanaans Simsällskap    37.90        1:30.13   
Daniel Wrang  1992  Kanaans Simsällskap            DNS   
Andreas Wrang  1994  Kanaans Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 27, 8x50m Mix Fritt, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Polisen 1  1980  Stockholmspolisens Sim IF            3:35.69   
  Freja Ingelstam  1994      29.39        29.39   
  Enrique Helgeson Portocarrero  1993      25.19        54.58   
  Desireé Andersson  1990      29.58        1:24.16   
  Jesper Björk  1993      24.31        1:48.47   
  Therese Nord  1993      27.79        2:16.26   
  Martin Nilsson  1993      24.25        2:40.51   
  Sofia Bergkvist  1995      30.24        3:10.75   
  Joel Falk Hansson  1994      24.94        3:35.69   
                     
Kanaans Mix Lag1  1991  Kanaans Simsällskap            4:00.26   
  Matti Melin  1991      25.05        25.05   
  Arvid Persson  1990      26.08        51.13   
  Magnus Prejner  1991      25.90        1:17.03   
  Felix Häggström  1992      27.01        1:44.04   
  Sofia Starkman  1988      31.30        2:15.34   
  Susanna Haverinen  1994      31.61        2:46.95   
  Johanna Wrang  1998      36.03        3:22.98   
  Jenny Rönnblad  1999      37.28        4:00.26   
                     
Kanaans Mix Lag 2  1999  Kanaans Simsällskap            4:40.21   
  Daniel Rosenkvist  1987      28.18        28.18   
  Viktor Welander  1994      32.29        1:00.47   
  Andreas Wrang  1994      27.87        1:28.34   
  Tomas Agrenius  1994      31.65        1:59.99   
  Moa Welander  2000      39.36        2:39.35   
  Klara Sjöberg  2000      39.92        3:19.27   
  Emmelie Leif  1999      36.94        3:56.21   
  Aida Zanpor  1999      44.00        4:40.21   
                     
Ubss 8 X Mix  Upplands-Bro Simsällskap            4:59.62   
  Celina Åström  2000      33.24        33.24   
  Marcus Randleff  2002      39.29        1:12.53   
  Rudolf Pogosian  2000      35.20        1:47.73   
  Nikita Kharlamov  2000      37.10        2:24.83   
  Rebecca Randleff  2000      38.63        3:03.46   
  Fredrik Renström  1999      32.48        3:35.94   
  Emma Modig  2000      40.19        4:16.13   
  Emelie Battah  2000      43.49        4:59.62   
                     
Kanaans Mix Lag3  1999  Kanaans Simsällskap            DNS   
  Viktor Welander  1994                 
  Eric Olsson  1999                 
  Nahom Ghebremeskel  1996                 
  Erik Pettersson  2002                 
  Yurdagul Kop  2000                 
  Bianca Jianu  2002                 
  Matilda Leif  2001                 
  Lupin Flink  2002              DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  03 februari 2013 
Licensierad till: Kanaans Simsällskap  Utskriftstid  16:34