Deltagarlista Gren 1-15 
 
  Tävling  Åbergs MUSeum Cup 2014    Utskriftsdatum  14 september 2014   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  12:07   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 september 2014         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
10 år och yngre 
182  Long Emilia  2004  SS04  AO0204  25 m  49.64   
64  Hertegren Louise  2004  JÄRFÄLLA S  AD0604  25 m  50.62   
21  Persson Tea  2004  BÅLSTA SK  AC1404  25 m  52.01   
197  Wendel-Haak Mikaela  2004  SS04  BC4404  50 m  52.68   
244  Lindgren Matilda  2004  VÄSTERÅS  AG5804  25 m  53.97   
145  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  54.35   
185  Montes Elvira  2004  SS04  AS3804  25 m  54.41   
150  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  54.84   
146  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  54.85   
10  74  Lindqvist Elin  2004  JÄRFÄLLA S  AP7204  25 m  55.05   
11  235  Engström Astrid  2004  VÄSTERÅS  AK0604  25 m  55.11   
12  Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m  55.29   
13  22  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  55.29   
14  86  Söderberg Emma  2004  JÄRFÄLLA S  AP8204  25 m  55.76   
15  60  Hansen Sofia  2004  JÄRFÄLLA S  AL9604  25 m  55.88   
16  69  Lejonqvist Elina  2004  JÄRFÄLLA S  AA3804  25 m  56.59   
17  121  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  57.75   
18  139  Kvarnlöf Moa  2005  SANDVIKEN  AB7205  25 m  1:00.01   
19  230  Andersson Fanny  2004  VÄSTERÅS  AR5604  25 m  1:00.81   
20  13  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m  1:04.16   
21  20  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m  1:04.82   
22  126  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  1:07.19   
23  11  Frykman Isabel  2005  BÅLSTA SK  AC2605  25 m  1:07.44   
24  67  Jägerskog Boel  2005  JÄRFÄLLA S  AJ7205  25 m     
25  90  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  25 m     
26  201  Billström Ebba  2004  STRÄNG.SK    25 m     
27  223  Lindqvist Ingrid  2005  UPPLANDS-B  AG5805  25 m     
11 - 12 år 
176  Karls Sofia  2002  SS04  AH7202  25 m  39.03   
148  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  39.99   
29  Berg Elina  2002  GIMO SS  BG6402  25 m  43.46   
19  Magnusson Tova  2002  BÅLSTA SK  AC5802  25 m  43.94   
161  Candelius Lisa  2003  SS04  AT9803  25 m  44.14   
102  Segerström Nora  2002  KANAANS SS  BM0802  50 m  44.20   
227  Åström Selma  2003  UPPLANDS-B  AA5403  25 m  46.82   
187  Nevall Amanda  2002  SS04  BP9602  25 m  47.02   
66  Iwarson Josefine  2003  JÄRFÄLLA S  AT1603  25 m  48.35   
10  Carlsson Emma  2002  BÅLSTA SK  AP5602  25 m  49.08   
11  206  Haglund Louise  2003  STRÄNG.SK  AY6803  25 m  49.17   
12  165  Engström Ronja  2002  SS04  BJ7802  25 m  49.40   
13  242  Lindberg Andrea  2002  VÄSTERÅS  BM1202  25 m  49.58   
14  239  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  50 m  49.60   
15  134  Renkema Ilse  2002  NYKÖPING  BB2602  25 m  49.66   
16  54  Elmquist Johanna  2003  JÄRFÄLLA S  AK7603  25 m  50.60   
17  32  Hong Felicia  2003  GIMO SS  AA8603  25 m  51.52   
18  175  Ishaq Rebecka  2003  SS04  AY8403  50 m  51.58   
19  246  Muhr Amelie  2003  VÄSTERÅS  AQ4603  25 m  51.58   
20  91  Westberg Jessika  2003  JÄRFÄLLA S  AZ7803  25 m  51.72   
21  116  Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  52.07   
22  Boisard Isabelle  2003  BÅLSTA SK  AB7803  25 m  52.48   
23  184  Mitrovic Andrea  2002  SS04  BC7802  25 m  52.59   
24  47  Andersson Josefin  2003  JÄRFÄLLA S  AZ5603  25 m  52.60   
25  30  Dregelid Tora  2002  GIMO SS  BP5202  25 m  52.86   
26  78  Moberg Therese  2003  JÄRFÄLLA S  AT2603  25 m  52.94   
27  212  Svensson Sara  2003  STRÄNG.SK  AN4403  25 m  53.05   
28  131  Elfgren Sanna  2002  NYKÖPING  BL5202  25 m  53.25   
29  33  Larsson Elida  2003  GIMO SS  BF5803  25 m  53.44   
30  141  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  53.54   
31  183  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  53.70   
32  77  Mattila Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  BH1203  25 m  54.58   
33  248  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m  54.64   
34  190  Nyberg Agnes  2002  SS04  BP8602  25 m  54.92   
35  117  Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m  55.02   
36  234  Ejlegård Linnea  2002  VÄSTERÅS  AZ2802  25 m  55.90   
37  236  Eriksson Fiona  2003  VÄSTERÅS  AQ0803  25 m  56.60   
38  260  Wolfbrandt Ebba  2003  VÄSTERÅS  AQ5603  25 m  56.72   
39  220  Kjellström Tuva  2003  UPPLANDS-B  AD2803  25 m  56.74   
40  52  de Besche Ebba  2003  JÄRFÄLLA S  AD0803  25 m  57.01   
41  221  Kristoffersson Filippa  2003  UPPLANDS-B  AV2603  25 m  57.27   
42  63  Henriksson Lina  2003  JÄRFÄLLA S  BE5803  25 m  57.51   
43  37  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m  57.94   
44  253  Sikström Tuva  2003  VÄSTERÅS  AQ3603  25 m  58.40   
45  144  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  58.55   
46  25  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  1:00.81   
47  203  Colldén Malou  2003  STRÄNG.SK  BB6403  25 m  1:01.46   
48  226  Sjöborg Jennifer  2003  UPPLANDS-B  AJ9203  25 m  1:04.10   
49  51  Brandt Thilde  2003  JÄRFÄLLA S  BK8203  25 m     
50  88  Tenaldo Nicole  2003  JÄRFÄLLA S  BK0603  25 m     
51  105  Sjöberg Lovisa  2003  KANAANS SS  BO0803  25 m     
52  110  Dolama Selma  2003  NORRTÄLJE  BO2603  25 m     
53  218  Berggren Louise  2003  UPPLANDS-B  BM1403  25 m     
13 - 14 år 
243  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  50 m  39.30   
166  Eriksson Mathilda  2001  SS04  AE2201  25 m  39.59   
157  Berndtson Frida  2000  SS04  BC3600  25 m  41.90   
168  Gordon Alexandra  2000  SS04  AN2800  25 m  42.42   
188  Nordström Isabel  2001  SS04  BH1801  25 m  42.60   
18  Jonsson Walda  2001  BÅLSTA SK  AC2601  25 m  42.93   
28  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  25 m  42.94   
Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  50 m  43.01   
122  Samuelsson Mikaela  2000  NORRTÄLJE  AT6600  25 m  43.02   
10  224  Modig Emma  2000  UPPLANDS-B  AO1600  25 m  43.29   
11  104  Sjöberg Klara  2000  KANAANS SS  BA0600  50 m  43.43   
12  245  Lundgren Clara  2001  VÄSTERÅS  BI0201  50 m  43.59   
13  36  Olsson Josephine  2001  GIMO SS  AP1601  25 m  43.68   
14  251  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  44.41   
15  44  Karlsson Minje  2000  HARNÄS SKU  BL4600  25 m  44.47   
16  133  Kårehagen Elin  2001  NYKÖPING  AG7601  25 m  45.25   
17  241  Kim Ye-Song  2001  VÄSTERÅS  BK8601  25 m  45.36   
18  205  Granlund Tilda  2001  STRÄNG.SK  AF0201  25 m  45.54   
19  240  Johansson Nora  2001  VÄSTERÅS  AI1201  25 m  45.71   
20  151  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  46.05   
21  34  Moberg Hanna  2001  GIMO SS  AH1201  25 m  46.32   
22  199  Zaalouk Hannah  2001  SS04  AM1601  25 m  46.32   
23  43  Hägglund Nora  2001  HARNÄS SKU  AY7401  25 m  46.62   
24  181  Kronberg Sandra Lingman-Kronberg  2001  SS04  BM8201  25 m  47.84   
25  106  Åkesson Ester  2000  KANAANS SS  BQ5600  25 m  47.95   
26  202  Billström Minna  2001  STRÄNG.SK  BH8201  25 m  49.02   
27  137  Dahl Magdalena  2001  SANDVIKEN  BK5601  25 m  49.28   
28  120  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  49.95   
29  99  Kop Yardagul  2000  KANAANS SS  BG7400  25 m  54.19   
30  231  Andersson Klara  2001  VÄSTERÅS  BA2801  25 m  54.54   
31  152  Ahlberg Ida  2001  SS04  BU6201  25 m  56.59   
32  155  Bergström Matilda  2000  SS04  BP3400  25 m     
15 - 16 år 
189  Norén Sophia  1998  SS04  AN9698  25 m  34.47   
192  Segerbrand Tiffani  1999  SS04  AI0699  25 m  35.45   
174  Höglind Rebecca  1998  SS04  AL7898  25 m  38.52   
179  Kjellin Saga  1999  SS04  AX3499  25 m  38.52   
108  Alstermark Fanny  1998  NORRTÄLJE  AP3298  25 m  38.70   
215  Åkerman Linnea  1999  STRÄNG.SK  AV0899  25 m  40.49   
169  Hargsten Hanna  1999  SS04  AH8899  25 m  40.97   
194  Thor Therese  1998  SS04  AW2298  25 m  41.23   
26  Söderholm Marina Feria  1998  BÅLSTA SK  AG8298  25 m  42.42   
10  136  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  43.10   
11  208  Larsson Ellinor  1999  STRÄNG.SK  BG2299  25 m  44.78   
12  196  Thörn Daphne  1998  SS04  BO4698  25 m  46.55   
13  109  Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m  50.93   
17 - 99 år 
195  Thurfjell Julia  1994  SS04  BG3894  25 m  33.82   
156  Berndtson Filippa  1997  SS04  BD4297  25 m  36.15   
158  Berndtson Hannah  1996  SS04  BI9696  25 m  39.57   
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
10 år och yngre 
80  Nykvist Marcus  2004  JÄRFÄLLA S  AB1504  25 m  46.72   
247  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS  AI5304  25 m  54.93   
76  Malmberg Nils  2004  JÄRFÄLLA S  AI3504  25 m  57.94   
93  Zetterqvist John  2004  JÄRFÄLLA S  AH6504  25 m  58.49   
61  Hansson Marcus  2005  JÄRFÄLLA S  AD7705  50 m  58.73   
250  Rundgren Samuel  2004  VÄSTERÅS  AK4304  25 m  59.30   
232  Brobacke Helmer  2004  VÄSTERÅS  AI1304  25 m  1:00.19   
254  Skytt Felix  2004  VÄSTERÅS  AK7704  25 m  1:00.88   
207  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNG.SK  AK4904  25 m  1:01.30   
10  209  Lord Max  2004  STRÄNG.SK  AH1504  25 m  1:01.39   
11  135  Tsoi Nicholas  2004  NYKÖPING  AD0504  25 m  1:05.16   
12  138  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  1:08.65   
13  15  Jakobsson Lukas  2005  BÅLSTA SK  AA1705  25 m     
14  154  Berggren Anton  2004  SS04  AN7104  25 m     
11 - 12 år 
225  Randleff Marcus  2002  UPPLANDS-B  AA0902  25 m  44.17   
14  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  45.94   
160  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  25 m  46.55   
258  Trollsfjord Casper  2002  VÄSTERÅS  AM2502  25 m  46.97   
186  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  25 m  47.60   
123  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  48.56   
149  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  48.97   
16  Jonsson Eskil  2003  BÅLSTA SK  AA5303  25 m  49.54   
124  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  50.20   
10  252  Rydberg Olle  2003  VÄSTERÅS  AH4703  25 m  51.10   
11  48  Annas Gustav  2003  JÄRFÄLLA S  AL0303  25 m  51.12   
12  198  Widehag Eskil  2003  SS04  AR8103  50 m  51.13   
13  17  Jonsson Evert  2003  BÅLSTA SK  AA0303  25 m  51.27   
14  57  Gunnarsson Jonsson Pontus  2003  JÄRFÄLLA S  AF3303  25 m  52.34   
15  255  Svahn Johan  2002  VÄSTERÅS  AM4502  25 m  52.64   
16  83  Siotis Jannis  2003  JÄRFÄLLA S  AL3303  25 m  54.05   
17  118  Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  55.03   
18  162  Carlberg Tim  2003  SS04  AI5503  25 m  55.16   
19  81  Parsa Daniel  2003  JÄRFÄLLA S  AL8503  25 m  56.57   
20  167  Fridsell Oskar  2003  SS04  AS7503  50 m  56.80   
21  10  Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m  57.01   
22  257  Söderqvist Erik  2002  VÄSTERÅS  AS0302  25 m  58.09   
23  Carlsson Joachim  2003  BÅLSTA SK  AD7303  25 m  59.29   
24  55  Ernholm Oliver  2003  JÄRFÄLLA S  AO4503  25 m  1:01.60   
25  129  Andersson Emil  2002  NYKÖPING  AV9302  25 m     
26  222  Kristoffersson Oskar  2003  UPPLANDS-B  AK0503  25 m     
13 - 14 år 
112  Fahlström Kevin  2000  NORRTÄLJE  AL2100  25 m  38.29   
95  Denisenko Dmitri  2000  KANAANS SS  AY5900  25 m  38.56   
45  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU  AQ6901  25 m  39.18   
170  Hennert Johan  2001  SS04  AL6901  25 m  39.22   
143  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  43.42   
38  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  48.00   
256  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  48.21   
31  Engman Daniel  2001  GIMO SS  AD8501  25 m  49.12   
249  Rundgren Alexander  2001  VÄSTERÅS  AX4101  25 m  49.27   
10  237  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m  50.33   
11  130  Divander Sebastian  2000  NYKÖPING  AV0300  25 m     
15 - 16 år 
173  Holmer Fann Frederick  1998  SS04  AD3998  25 m  35.79   
217  Olsson Sande Erik  1999  TÄBY SIM  AE8999  25 m  37.15   
172  Hennert Olle  1999  SS04  AS1999  25 m  37.41   
114  Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  40.75   
233  Carlsson Hampus  1998  VÄSTERÅS  AV8998  25 m  44.97   
24  Sjösten Linus  1999  BÅLSTA SK  AI5199  25 m  47.98   
191  Paul Ritvik  1999  SS04  AX1399  25 m     
17 - 99 år 
107  Alstermark Adam  1996  NORRTÄLJE  AS9196  25 m  31.31   
171  Hennert Lars  1961  SS04  AA5561  25 m  33.11   
164  Eliasson Edward  1997  SS04  AP5397  25 m  34.08   
125  Westholm Tobias  1996  NORRTÄLJE  AA1196  25 m  34.78   
27  Walo Carl  1997  BÅLSTA SK  AV6197  25 m  39.97   
 
Gren 3, 100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
10 år och yngre 
146  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  1:22.78   
145  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  1:28.66   
Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m  1:34.26   
100  pettersson ester  2005  KANAANS SS  AD6405  25 m  1:34.59   
22  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  1:37.98   
214  Tshibanda Emilia  2004  STRÄNG.SK  AL2404  50 m  1:39.95   
244  Lindgren Matilda  2004  VÄSTERÅS  AG5804  25 m  1:39.97   
21  Persson Tea  2004  BÅLSTA SK  AC1404  25 m  1:41.00   
126  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  1:43.25   
10  11  Frykman Isabel  2005  BÅLSTA SK  AC2605  25 m  1:44.08   
11  150  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  1:49.45   
12  13  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m  1:49.54   
13  121  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  1:51.59   
14  20  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m     
15  60  Hansen Sofia  2004  JÄRFÄLLA S  AL9604  25 m     
16  64  Hertegren Louise  2004  JÄRFÄLLA S  AD0604  25 m     
17  69  Lejonqvist Elina  2004  JÄRFÄLLA S  AA3804  25 m     
18  74  Lindqvist Elin  2004  JÄRFÄLLA S  AP7204  25 m     
19  86  Söderberg Emma  2004  JÄRFÄLLA S  AP8204  25 m     
20  139  Kvarnlöf Moa  2005  SANDVIKEN  AB7205  25 m     
11 - 12 år 
148  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  50 m  1:12.08   
19  Magnusson Tova  2002  BÅLSTA SK  AC5802  25 m  1:12.34   
176  Karls Sofia  2002  SS04  AH7202  25 m  1:17.33   
183  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  1:17.85   
Carlsson Emma  2002  BÅLSTA SK  AP5602  25 m  1:17.90   
212  Svensson Sara  2003  STRÄNG.SK  AN4403  25 m  1:21.11   
227  Åström Selma  2003  UPPLANDS-B  AA5403  25 m  1:21.46   
161  Candelius Lisa  2003  SS04  AT9803  25 m  1:22.45   
141  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  1:24.12   
10  134  Renkema Ilse  2002  NYKÖPING  BB2602  25 m  1:24.61   
11  32  Hong Felicia  2003  GIMO SS  AA8603  25 m  1:26.10   
12  248  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  50 m  1:26.25   
13  184  Mitrovic Andrea  2002  SS04  BC7802  25 m  1:26.32   
14  54  Elmquist Johanna  2003  JÄRFÄLLA S  AK7603  25 m  1:26.97   
15  116  Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  1:27.67   
16  78  Moberg Therese  2003  JÄRFÄLLA S  AT2603  25 m  1:27.83   
17  163  Edlundh Jessica  2002  SS04  BC3402  25 m  1:29.24   
18  142  Boberg Emilia  2002  SK ENA  AV9602  25 m  1:29.72   
19  175  Ishaq Rebecka  2003  SS04  AY8403  50 m  1:30.94   
20  47  Andersson Josefin  2003  JÄRFÄLLA S  AZ5603  25 m  1:31.60   
21  220  Kjellström Tuva  2003  UPPLANDS-B  AD2803  25 m  1:32.92   
22  66  Iwarson Josefine  2003  JÄRFÄLLA S  AT1603  25 m  1:33.83   
23  229  Alfiero Isabella  2003  VÄSTERÅS  AQ1803  25 m  1:33.87   
24  52  de Besche Ebba  2003  JÄRFÄLLA S  AD0803  25 m  1:34.29   
25  117  Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m  1:34.70   
26  234  Ejlegård Linnea  2002  VÄSTERÅS  AZ2802  25 m  1:35.42   
27  242  Lindberg Andrea  2002  VÄSTERÅS  BM1202  25 m  1:36.12   
28  37  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m  1:36.96   
29  239  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  25 m  1:40.23   
30  77  Mattila Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  BH1203  25 m  1:41.69   
31  30  Dregelid Tora  2002  GIMO SS  BP5202  25 m  1:41.87   
32  25  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  1:42.50   
33  Boisard Isabelle  2003  BÅLSTA SK  AB7803  25 m  1:42.99   
34  33  Larsson Elida  2003  GIMO SS  BF5803  25 m  1:44.72   
35  246  Muhr Amelie  2003  VÄSTERÅS  AQ4603  25 m  1:44.93   
36  91  Westberg Jessika  2003  JÄRFÄLLA S  AZ7803  25 m  1:45.02   
37  63  Henriksson Lina  2003  JÄRFÄLLA S  BE5803  25 m  1:47.91   
38  88  Tenaldo Nicole  2003  JÄRFÄLLA S  BK0603  25 m  1:58.73   
39  51  Brandt Thilde  2003  JÄRFÄLLA S  BK8203  25 m     
40  127  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m     
41  190  Nyberg Agnes  2002  SS04  BP8602  25 m     
42  206  Haglund Louise  2003  STRÄNG.SK  AY6803  25 m     
43  260  Wolfbrandt Ebba  2003  VÄSTERÅS  AQ5603  25 m     
13 - 14 år 
168  Gordon Alexandra  2000  SS04  AN2800  25 m  1:02.87   
166  Eriksson Mathilda  2001  SS04  AE2201  25 m  1:04.03   
Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  25 m  1:06.64   
147  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  1:06.76   
Eklund Clara  2000  BÅLSTA SK  AV5800  25 m  1:07.29   
39  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  1:09.09   
40  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  AZ9601  25 m  1:10.45   
28  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  25 m  1:11.70   
178  Kjellin Elsa  2001  SS04  BD3201  25 m  1:11.73   
10  18  Jonsson Walda  2001  BÅLSTA SK  AC2601  25 m  1:11.81   
11  119  Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  1:11.90   
12  151  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  1:12.29   
13  133  Kårehagen Elin  2001  NYKÖPING  AG7601  25 m  1:12.32   
14  243  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:14.78   
15  157  Berndtson Frida  2000  SS04  BC3600  50 m  1:14.93   
16  44  Karlsson Minje  2000  HARNÄS SKU  BL4600  25 m  1:15.25   
17  Ardanius Matilda  2001  BÅLSTA SK  AC9401  25 m  1:15.50   
18  251  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  1:15.88   
19  111  Elfvin Anna  2000  NORRTÄLJE  BB8600  25 m  1:17.45   
20  180  Laine Jennifer  2001  SS04  AT2601  25 m  1:17.87   
21  43  Hägglund Nora  2001  HARNÄS SKU  AY7401  25 m  1:19.79   
22  241  Kim Ye-Song  2001  VÄSTERÅS  BK8601  25 m  1:20.38   
23  205  Granlund Tilda  2001  STRÄNG.SK  AF0201  25 m  1:21.66   
24  231  Andersson Klara  2001  VÄSTERÅS  BA2801  25 m  1:21.89   
25  240  Johansson Nora  2001  VÄSTERÅS  AI1201  25 m  1:22.05   
26  36  Olsson Josephine  2001  GIMO SS  AP1601  25 m  1:22.82   
27  41  Eriksson Molly  2001  HARNÄS SKU  AZ0801  25 m  1:23.36   
28  224  Modig Emma  2000  UPPLANDS-B  AO1600  25 m  1:23.56   
29  245  Lundgren Clara  2001  VÄSTERÅS  BI0201  25 m  1:23.98   
30  113  Filipsson Ebba  2001  NORRTÄLJE  BF1201  25 m  1:24.22   
31  34  Moberg Hanna  2001  GIMO SS  AH1201  25 m  1:27.04   
32  137  Dahl Magdalena  2001  SANDVIKEN  BK5601  25 m  1:27.58   
33  181  Kronberg Sandra Lingman-Kronberg  2001  SS04  BM8201  25 m  1:28.69   
34  104  Sjöberg Klara  2000  KANAANS SS  BA0600  25 m     
35  155  Bergström Matilda  2000  SS04  BP3400  25 m     
15 - 16 år 
192  Segerbrand Tiffani  1999  SS04  AI0699  25 m  1:01.42   
169  Hargsten Hanna  1999  SS04  AH8899  25 m  1:02.10   
189  Norén Sophia  1998  SS04  AN9698  25 m  1:04.02   
108  Alstermark Fanny  1998  NORRTÄLJE  AP3298  25 m  1:04.67   
194  Thor Therese  1998  SS04  AW2298  25 m  1:06.24   
204  Granlund Amanda  1999  STRÄNG.SK  AI9299  25 m  1:06.50   
136  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  1:07.32   
179  Kjellin Saga  1999  SS04  AX3499  25 m  1:09.21   
174  Höglind Rebecca  1998  SS04  AL7898  25 m  1:09.22   
10  210  Lord My  1999  STRÄNG.SK  AQ1699  25 m  1:09.82   
11  208  Larsson Ellinor  1999  STRÄNG.SK  BG2299  25 m  1:13.19   
12  101  Rönnblad Jenny  1999  KANAANS SS  BF4899  50 m  1:15.95   
13  196  Thörn Daphne  1998  SS04  BO4698  25 m  1:18.06   
17 - 99 år 
195  Thurfjell Julia  1994  SS04  BG3894  25 m  59.92   
156  Berndtson Filippa  1997  SS04  BD4297  25 m  1:04.07   
158  Berndtson Hannah  1996  SS04  BI9696  25 m  1:04.32   
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
10 år och yngre 
80  Nykvist Marcus  2004  JÄRFÄLLA S  AB1504  50 m  1:22.78   
207  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNG.SK  AK4904  25 m  1:28.49   
200  Ankarling Erik  2004  STRÄNG.SK  AG4104  25 m  1:30.63   
247  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS  AI5304  25 m  1:43.81   
250  Rundgren Samuel  2004  VÄSTERÅS  AK4304  25 m  1:47.22   
254  Skytt Felix  2004  VÄSTERÅS  AK7704  25 m  1:49.73   
76  Malmberg Nils  2004  JÄRFÄLLA S  AI3504  25 m     
93  Zetterqvist John  2004  JÄRFÄLLA S  AH6504  25 m     
209  Lord Max  2004  STRÄNG.SK  AH1504  25 m     
11 - 12 år 
14  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  1:08.70   
186  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  25 m  1:10.89   
160  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  25 m  1:17.32   
16  Jonsson Eskil  2003  BÅLSTA SK  AA5303  25 m  1:17.54   
149  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  50 m  1:20.21   
23  Sjösten Anton  2002  BÅLSTA SK  AA4302  25 m  1:21.76   
225  Randleff Marcus  2002  UPPLANDS-B  AA0902  25 m  1:25.16   
10  Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m  1:25.18   
258  Trollsfjord Casper  2002  VÄSTERÅS  AM2502  25 m  1:26.43   
10  17  Jonsson Evert  2003  BÅLSTA SK  AA0303  25 m  1:29.93   
11  81  Parsa Daniel  2003  JÄRFÄLLA S  AL8503  25 m  1:30.93   
12  57  Gunnarsson Jonsson Pontus  2003  JÄRFÄLLA S  AF3303  25 m  1:31.99   
13  167  Fridsell Oskar  2003  SS04  AS7503  50 m  1:32.05   
14  75  Lundgre´n Sid  2003  JÄRFÄLLA S  AF2303  25 m  1:34.18   
15  Carlsson Joachim  2003  BÅLSTA SK  AD7303  25 m  1:36.73   
16  83  Siotis Jannis  2003  JÄRFÄLLA S  AL3303  25 m  1:37.51   
17  48  Annas Gustav  2003  JÄRFÄLLA S  AL0303  25 m  1:38.27   
18  Ardanius Marcus  2003  BÅLSTA SK  AD6303  25 m  1:39.36   
19  252  Rydberg Olle  2003  VÄSTERÅS  AH4703  25 m  1:46.67   
20  55  Ernholm Oliver  2003  JÄRFÄLLA S  AO4503  25 m  1:46.81   
21  118  Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m     
22  198  Widehag Eskil  2003  SS04  AR8103  25 m     
23  257  Söderqvist Erik  2002  VÄSTERÅS  AS0302  25 m     
13 - 14 år 
170  Hennert Johan  2001  SS04  AL6901  25 m  1:07.44   
112  Fahlström Kevin  2000  NORRTÄLJE  AL2100  25 m  1:07.80   
143  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  1:09.69   
38  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  1:09.72   
153  Bentzer Philip  2001  SS04  AH6701  25 m  1:12.51   
259  Vardanian Aram  2000  VÄSTERÅS  AU8100  25 m  1:17.13   
31  Engman Daniel  2001  GIMO SS  AD8501  25 m  1:17.90   
256  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  1:18.42   
237  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m  1:19.04   
10  35  Nordström Joel  2001  GIMO SS  AR8701  50 m  1:22.57   
11  140  Stelling Sean  2000  SANDVIKEN  AU3500  25 m     
15 - 16 år 
173  Holmer Fann Frederick  1998  SS04  AD3998  25 m  59.00   
42  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  1:01.39   
217  Olsson Sande Erik  1999  TÄBY SIM  AE8999  25 m  1:01.60   
114  Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  1:02.98   
193  Thor Pontus  1999  SS04  AL2999  25 m  1:04.90   
172  Hennert Olle  1999  SS04  AS1999  25 m  1:08.90   
191  Paul Ritvik  1999  SS04  AX1399  25 m  1:19.22   
17 - 99 år 
107  Alstermark Adam  1996  NORRTÄLJE  AS9196  25 m  55.90   
164  Eliasson Edward  1997  SS04  AP5397  25 m  57.49   
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
10 år och yngre 
Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m  45.87   
64  Hertegren Louise  2004  JÄRFÄLLA S  AD0604  25 m  48.69   
146  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  50 m  49.20   
145  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  50 m  49.79   
150  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  53.21   
22  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  57.08   
214  Tshibanda Emilia  2004  STRÄNG.SK  AL2404  50 m  57.51   
21  Persson Tea  2004  BÅLSTA SK  AC1404  25 m     
182  Long Emilia  2004  SS04  AO0204  25 m     
10  185  Montes Elvira  2004  SS04  AS3804  25 m     
11 - 12 år 
176  Karls Sofia  2002  SS04  AH7202  25 m  36.40   
161  Candelius Lisa  2003  SS04  AT9803  25 m  37.22   
19  Magnusson Tova  2002  BÅLSTA SK  AC5802  25 m  37.77   
29  Berg Elina  2002  GIMO SS  BG6402  25 m  41.51   
227  Åström Selma  2003  UPPLANDS-B  AA5403  25 m  42.11   
184  Mitrovic Andrea  2002  SS04  BC7802  25 m  42.93   
142  Boberg Emilia  2002  SK ENA  AV9602  25 m  43.11   
148  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  44.15   
239  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  25 m  45.04   
10  163  Edlundh Jessica  2002  SS04  BC3402  25 m  46.06   
11  248  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  50 m  46.35   
12  116  Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  46.62   
13  141  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  46.84   
14  134  Renkema Ilse  2002  NYKÖPING  BB2602  25 m  46.97   
15  52  de Besche Ebba  2003  JÄRFÄLLA S  AD0803  25 m  48.32   
16  32  Hong Felicia  2003  GIMO SS  AA8603  25 m  48.86   
17  47  Andersson Josefin  2003  JÄRFÄLLA S  AZ5603  25 m  48.97   
18  66  Iwarson Josefine  2003  JÄRFÄLLA S  AT1603  25 m  49.28   
19  97  Flink Lupin  2002  KANAANS SS  AW8402  50 m  52.30   
20  54  Elmquist Johanna  2003  JÄRFÄLLA S  AK7603  25 m  53.41   
21  144  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  53.94   
22  175  Ishaq Rebecka  2003  SS04  AY8403  50 m  55.54   
23  234  Ejlegård Linnea  2002  VÄSTERÅS  AZ2802  25 m  56.40   
24  246  Muhr Amelie  2003  VÄSTERÅS  AQ4603  25 m  56.66   
25  25  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m     
26  78  Moberg Therese  2003  JÄRFÄLLA S  AT2603  25 m     
27  117  Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m     
28  212  Svensson Sara  2003  STRÄNG.SK  AN4403  25 m     
29  226  Sjöborg Jennifer  2003  UPPLANDS-B  AJ9203  25 m     
30  253  Sikström Tuva  2003  VÄSTERÅS  AQ3603  25 m     
13 - 14 år 
166  Eriksson Mathilda  2001  SS04  AE2201  25 m  30.75   
147  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  50 m  32.41   
168  Gordon Alexandra  2000  SS04  AN2800  25 m  32.64   
243  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  34.06   
39  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  34.66   
Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  50 m  35.07   
44  Karlsson Minje  2000  HARNÄS SKU  BL4600  25 m  35.45   
Eklund Clara  2000  BÅLSTA SK  AV5800  25 m  35.51   
28  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  25 m  35.58   
10  18  Jonsson Walda  2001  BÅLSTA SK  AC2601  25 m  36.78   
11  188  Nordström Isabel  2001  SS04  BH1801  25 m  37.18   
12  119  Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  38.87   
13  133  Kårehagen Elin  2001  NYKÖPING  AG7601  25 m  38.92   
14  151  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  39.23   
15  180  Laine Jennifer  2001  SS04  AT2601  25 m  39.70   
16  Ardanius Matilda  2001  BÅLSTA SK  AC9401  25 m  40.35   
17  241  Kim Ye-Song  2001  VÄSTERÅS  BK8601  25 m  41.17   
18  245  Lundgren Clara  2001  VÄSTERÅS  BI0201  25 m  41.65   
19  43  Hägglund Nora  2001  HARNÄS SKU  AY7401  25 m  42.48   
20  34  Moberg Hanna  2001  GIMO SS  AH1201  25 m  43.67   
21  104  Sjöberg Klara  2000  KANAANS SS  BA0600  25 m  43.72   
22  205  Granlund Tilda  2001  STRÄNG.SK  AF0201  25 m  44.16   
23  41  Eriksson Molly  2001  HARNÄS SKU  AZ0801  25 m  44.90   
24  113  Filipsson Ebba  2001  NORRTÄLJE  BF1201  25 m  45.10   
25  120  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  45.33   
26  181  Kronberg Sandra Lingman-Kronberg  2001  SS04  BM8201  50 m  45.38   
27  224  Modig Emma  2000  UPPLANDS-B  AO1600  25 m  45.44   
28  231  Andersson Klara  2001  VÄSTERÅS  BA2801  25 m  45.46   
29  202  Billström Minna  2001  STRÄNG.SK  BH8201  25 m  46.44   
30  36  Olsson Josephine  2001  GIMO SS  AP1601  25 m  47.70   
31  99  Kop Yardagul  2000  KANAANS SS  BG7400  25 m  48.08   
32  137  Dahl Magdalena  2001  SANDVIKEN  BK5601  25 m  51.17   
33  96  Dolk Helle  2000  KANAANS SS  BP8800  25 m     
34  111  Elfvin Anna  2000  NORRTÄLJE  BB8600  25 m     
15 - 16 år 
194  Thor Therese  1998  SS04  AW2298  25 m  31.53   
169  Hargsten Hanna  1999  SS04  AH8899  25 m  31.71   
192  Segerbrand Tiffani  1999  SS04  AI0699  25 m  32.51   
189  Norén Sophia  1998  SS04  AN9698  25 m  32.55   
179  Kjellin Saga  1999  SS04  AX3499  25 m  32.83   
108  Alstermark Fanny  1998  NORRTÄLJE  AP3298  25 m  33.23   
174  Höglind Rebecca  1998  SS04  AL7898  25 m  33.25   
215  Åkerman Linnea  1999  STRÄNG.SK  AV0899  25 m  34.04   
94  Barrena Forsberg Cecilia  1999  KANAANS SS  BM5499  25 m  34.16   
10  136  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  35.74   
11  26  Söderholm Marina Feria  1998  BÅLSTA SK  AG8298  25 m  36.03   
12  208  Larsson Ellinor  1999  STRÄNG.SK  BG2299  25 m  36.92   
13  196  Thörn Daphne  1998  SS04  BO4698  50 m  42.87   
17 - 99 år 
195  Thurfjell Julia  1994  SS04  BG3894  25 m  29.85   
156  Berndtson Filippa  1997  SS04  BD4297  25 m  30.90   
158  Berndtson Hannah  1996  SS04  BI9696  25 m  32.96   
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
10 år och yngre 
80  Nykvist Marcus  2004  JÄRFÄLLA S  AB1504  50 m  46.07   
200  Ankarling Erik  2004  STRÄNG.SK  AG4104  25 m     
207  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNG.SK  AK4904  25 m     
247  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS  AI5304  25 m     
254  Skytt Felix  2004  VÄSTERÅS  AK7704  25 m     
11 - 12 år 
14  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  34.74   
186  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  25 m  35.02   
225  Randleff Marcus  2002  UPPLANDS-B  AA0902  25 m  39.30   
160  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  25 m  40.09   
16  Jonsson Eskil  2003  BÅLSTA SK  AA5303  25 m  40.15   
257  Söderqvist Erik  2002  VÄSTERÅS  AS0302  50 m  42.64   
23  Sjösten Anton  2002  BÅLSTA SK  AA4302  25 m  43.48   
123  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  43.89   
124  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  44.98   
10  149  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  50 m  45.45   
11  198  Widehag Eskil  2003  SS04  AR8103  50 m  47.54   
12  48  Annas Gustav  2003  JÄRFÄLLA S  AL0303  25 m  47.67   
13  252  Rydberg Olle  2003  VÄSTERÅS  AH4703  25 m  48.20   
14  17  Jonsson Evert  2003  BÅLSTA SK  AA0303  25 m  51.99   
15  75  Lundgre´n Sid  2003  JÄRFÄLLA S  AF2303  25 m  53.75   
16  Carlsson Joachim  2003  BÅLSTA SK  AD7303  25 m     
17  57  Gunnarsson Jonsson Pontus  2003  JÄRFÄLLA S  AF3303  25 m     
13 - 14 år 
95  Denisenko Dmitri  2000  KANAANS SS  AY5900  25 m  32.77   
112  Fahlström Kevin  2000  NORRTÄLJE  AL2100  25 m  34.10   
170  Hennert Johan  2001  SS04  AL6901  25 m  34.36   
45  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU  AQ6901  25 m  37.26   
143  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  37.31   
153  Bentzer Philip  2001  SS04  AH6701  25 m  38.70   
31  Engman Daniel  2001  GIMO SS  AD8501  25 m  43.40   
256  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  43.46   
237  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m  50.91   
15 - 16 år 
173  Holmer Fann Frederick  1998  SS04  AD3998  25 m  29.70   
114  Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  32.91   
217  Olsson Sande Erik  1999  TÄBY SIM  AE8999  25 m  34.42   
24  Sjösten Linus  1999  BÅLSTA SK  AI5199  25 m  35.81   
172  Hennert Olle  1999  SS04  AS1999  25 m  36.74   
191  Paul Ritvik  1999  SS04  AX1399  25 m     
233  Carlsson Hampus  1998  VÄSTERÅS  AV8998  25 m     
17 - 99 år 
211  Ny Hampus  1990  STRÄNG.SK  AP1190  25 m  25.58   
125  Westholm Tobias  1996  NORRTÄLJE  AA1196  25 m  27.97   
132  Eriksson Nicklas  1996  NYKÖPING  AW0796  25 m  28.64   
164  Eliasson Edward  1997  SS04  AP5397  25 m  29.15   
171  Hennert Lars  1961  SS04  AA5561  25 m  30.46   
27  Walo Carl  1997  BÅLSTA SK  AV6197  25 m  32.04   
 
Gren 7, 400m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
99 år och yngre 
115  Johansson Johanna  1978  NORRTÄLJE  AA8478  50 m  5:05.00   
204  Granlund Amanda  1999  STRÄNG.SK  AI9299  25 m  5:07.21   
133  Kårehagen Elin  2001  NYKÖPING  AG7601  25 m  5:10.18   
136  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  5:12.00   
39  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  5:14.35   
159  Blomberg Astrid  2000  SS04  AW5800  25 m  5:18.25   
199  Zaalouk Hannah  2001  SS04  AM1601  25 m  5:24.84   
151  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  5:24.97   
40  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  AZ9601  25 m  5:29.29   
10  18  Jonsson Walda  2001  BÅLSTA SK  AC2601  25 m  5:30.79   
11  147  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  50 m  5:37.83   
12  Ardanius Matilda  2001  BÅLSTA SK  AC9401  25 m  5:51.66   
13  157  Berndtson Frida  2000  SS04  BC3600  25 m  6:00.52   
14  240  Johansson Nora  2001  VÄSTERÅS  AI1201  25 m  6:24.53   
15  213  Svensson Åsa  2001  STRÄNG.SK  BH6601  25 m  6:38.65   
16  32  Hong Felicia  2003  GIMO SS  AA8603  25 m  7:03.78   
17  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  25 m     
18  Carlsson Emma  2002  BÅLSTA SK  AP5602  25 m     
19  28  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  25 m     
20  29  Berg Elina  2002  GIMO SS  BG6402  25 m     
21  113  Filipsson Ebba  2001  NORRTÄLJE  BF1201  25 m     
22  148  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m     
23  176  Karls Sofia  2002  SS04  AH7202  25 m     
24  183  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m     
25  202  Billström Minna  2001  STRÄNG.SK  BH8201  25 m     
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
99 år och yngre 
211  Ny Hampus  1990  STRÄNG.SK  AP1190  25 m  4:29.33   
42  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  4:34.80   
38  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  5:08.99   
143  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  5:15.29   
24  Sjösten Linus  1999  BÅLSTA SK  AI5199  25 m  5:17.81   
193  Thor Pontus  1999  SS04  AL2999  25 m  6:13.01   
31  Engman Daniel  2001  GIMO SS  AD8501  25 m  6:24.29   
200  Ankarling Erik  2004  STRÄNG.SK  AG4104  50 m  6:56.52   
10  Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m     
10  14  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m     
11  16  Jonsson Eskil  2003  BÅLSTA SK  AA5303  25 m     
12  17  Jonsson Evert  2003  BÅLSTA SK  AA0303  25 m     
13  23  Sjösten Anton  2002  BÅLSTA SK  AA4302  25 m     
14  35  Nordström Joel  2001  GIMO SS  AR8701  25 m     
15  123  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m     
16  149  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m     
17  153  Bentzer Philip  2001  SS04  AH6701  25 m     
18  225  Randleff Marcus  2002  UPPLANDS-B  AA0902  25 m     
19  259  Vardanian Aram  2000  VÄSTERÅS  AU8100  25 m     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
10 år och yngre 
145  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  41.79   
146  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  43.73   
64  Hertegren Louise  2004  JÄRFÄLLA S  AD0604  25 m  44.16   
100  pettersson ester  2005  KANAANS SS  AD6405  50 m  46.72   
22  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  47.52   
244  Lindgren Matilda  2004  VÄSTERÅS  AG5804  50 m  48.17   
74  Lindqvist Elin  2004  JÄRFÄLLA S  AP7204  25 m  49.52   
60  Hansen Sofia  2004  JÄRFÄLLA S  AL9604  25 m  49.69   
69  Lejonqvist Elina  2004  JÄRFÄLLA S  AA3804  25 m  49.70   
10  Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m  50.13   
11  139  Kvarnlöf Moa  2005  SANDVIKEN  AB7205  25 m  50.72   
12  86  Söderberg Emma  2004  JÄRFÄLLA S  AP8204  25 m  51.73   
13  67  Jägerskog Boel  2005  JÄRFÄLLA S  AJ7205  25 m  51.87   
14  182  Long Emilia  2004  SS04  AO0204  50 m  52.56   
15  150  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  50 m  52.77   
16  235  Engström Astrid  2004  VÄSTERÅS  AK0604  25 m  53.82   
17  21  Persson Tea  2004  BÅLSTA SK  AC1404  25 m  53.90   
18  90  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  25 m  54.91   
19  121  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  55.23   
20  89  Wallin Mira  2006  JÄRFÄLLA S  AC6406  25 m  55.49   
21  11  Frykman Isabel  2005  BÅLSTA SK  AC2605  25 m  55.65   
22  68  Kinane Hannah  2006  JÄRFÄLLA S  AC5406  25 m  56.06   
23  214  Tshibanda Emilia  2004  STRÄNG.SK  AL2404  25 m  56.74   
24  230  Andersson Fanny  2004  VÄSTERÅS  AR5604  25 m  57.59   
25  13  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m  58.20   
26  58  Göthberg Felicia  2004  JÄRFÄLLA S  AW4204  25 m  1:02.18   
27  85  Sundberg Filippa  2004  JÄRFÄLLA S  BA3604  25 m  1:07.82   
28  103  Sjöberg Anna  2005  KANAANS SS  AH8605  25 m  1:08.70   
29  20  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m     
30  49  Augustsson Spets Alma  2004  JÄRFÄLLA S  BC2804  25 m     
31  56  Finnhammar Stella  2005  JÄRFÄLLA S  AO7805  25 m     
32  65  Iwarson Hanna  2005  JÄRFÄLLA S  AI7805  25 m     
33  73  Lindberg Frida  2004  JÄRFÄLLA S  AW1204  25 m     
34  79  Norrlin Ebba  2004  JÄRFÄLLA S  BA8604  25 m     
35  82  Sidén Emelie  2005  JÄRFÄLLA S  AL9605  25 m     
36  223  Lindqvist Ingrid  2005  UPPLANDS-B  AG5805  25 m     
11 - 12 år 
176  Karls Sofia  2002  SS04  AH7202  25 m  36.53   
19  Magnusson Tova  2002  BÅLSTA SK  AC5802  25 m  37.14   
183  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  39.09   
219  Jogell Mikaela  2003  UPPLANDS-B  AB8803  25 m  39.25   
148  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  40.14   
Carlsson Emma  2002  BÅLSTA SK  AP5602  25 m  42.38   
142  Boberg Emilia  2002  SK ENA  AV9602  25 m  43.48   
141  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  43.57   
116  Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  43.98   
10  29  Berg Elina  2002  GIMO SS  BG6402  25 m  43.99   
11  52  de Besche Ebba  2003  JÄRFÄLLA S  AD0803  25 m  44.02   
12  102  Segerström Nora  2002  KANAANS SS  BM0802  25 m  44.11   
13  127  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  44.11   
14  184  Mitrovic Andrea  2002  SS04  BC7802  25 m  44.24   
15  227  Åström Selma  2003  UPPLANDS-B  AA5403  25 m  44.31   
16  97  Flink Lupin  2002  KANAANS SS  AW8402  50 m  44.60   
17  78  Moberg Therese  2003  JÄRFÄLLA S  AT2603  25 m  45.13   
18  32  Hong Felicia  2003  GIMO SS  AA8603  25 m  45.19   
19  220  Kjellström Tuva  2003  UPPLANDS-B  AD2803  25 m  45.67   
20  54  Elmquist Johanna  2003  JÄRFÄLLA S  AK7603  25 m  45.75   
21  248  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m  45.78   
22  163  Edlundh Jessica  2002  SS04  BC3402  25 m  45.79   
23  229  Alfiero Isabella  2003  VÄSTERÅS  AQ1803  25 m  46.61   
24  212  Svensson Sara  2003  STRÄNG.SK  AN4403  25 m  46.67   
25  239  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  50 m  47.44   
26  165  Engström Ronja  2002  SS04  BJ7802  25 m  47.67   
27  242  Lindberg Andrea  2002  VÄSTERÅS  BM1202  25 m  48.31   
28  236  Eriksson Fiona  2003  VÄSTERÅS  AQ0803  25 m  48.63   
29  190  Nyberg Agnes  2002  SS04  BP8602  25 m  48.86   
30  253  Sikström Tuva  2003  VÄSTERÅS  AQ3603  25 m  50.01   
31  66  Iwarson Josefine  2003  JÄRFÄLLA S  AT1603  25 m  50.51   
32  206  Haglund Louise  2003  STRÄNG.SK  AY6803  25 m  50.96   
33  260  Wolfbrandt Ebba  2003  VÄSTERÅS  AQ5603  25 m  51.53   
34  47  Andersson Josefin  2003  JÄRFÄLLA S  AZ5603  25 m  51.65   
35  234  Ejlegård Linnea  2002  VÄSTERÅS  AZ2802  25 m  52.07   
36  221  Kristoffersson Filippa  2003  UPPLANDS-B  AV2603  25 m  52.23   
37  246  Muhr Amelie  2003  VÄSTERÅS  AQ4603  25 m  52.27   
38  77  Mattila Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  BH1203  25 m  52.65   
39  25  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  53.21   
40  175  Ishaq Rebecka  2003  SS04  AY8403  50 m  53.48   
41  226  Sjöborg Jennifer  2003  UPPLANDS-B  AJ9203  25 m  53.56   
42  Boisard Isabelle  2003  BÅLSTA SK  AB7803  25 m  54.02   
43  37  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m  54.33   
44  144  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  56.58   
45  63  Henriksson Lina  2003  JÄRFÄLLA S  BE5803  25 m  57.32   
46  91  Westberg Jessika  2003  JÄRFÄLLA S  AZ7803  25 m  57.60   
47  131  Elfgren Sanna  2002  NYKÖPING  BL5202  25 m  59.34   
48  203  Colldén Malou  2003  STRÄNG.SK  BB6403  25 m  1:07.69   
49  51  Brandt Thilde  2003  JÄRFÄLLA S  BK8203  25 m     
50  88  Tenaldo Nicole  2003  JÄRFÄLLA S  BK0603  25 m     
51  117  Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m     
13 - 14 år 
166  Eriksson Mathilda  2001  SS04  AE2201  25 m  32.70   
168  Gordon Alexandra  2000  SS04  AN2800  25 m  33.61   
Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  25 m  35.90   
Eklund Clara  2000  BÅLSTA SK  AV5800  25 m  35.90   
243  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  36.96   
119  Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  38.48   
40  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  AZ9601  25 m  38.86   
251  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  38.94   
133  Kårehagen Elin  2001  NYKÖPING  AG7601  25 m  38.99   
10  113  Filipsson Ebba  2001  NORRTÄLJE  BF1201  25 m  39.46   
11  44  Karlsson Minje  2000  HARNÄS SKU  BL4600  25 m  39.59   
12  28  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  25 m  39.71   
13  188  Nordström Isabel  2001  SS04  BH1801  25 m  39.86   
14  18  Jonsson Walda  2001  BÅLSTA SK  AC2601  25 m  39.87   
15  122  Samuelsson Mikaela  2000  NORRTÄLJE  AT6600  25 m  40.66   
16  199  Zaalouk Hannah  2001  SS04  AM1601  25 m  40.99   
17  157  Berndtson Frida  2000  SS04  BC3600  25 m  41.00   
18  111  Elfvin Anna  2000  NORRTÄLJE  BB8600  25 m  41.35   
19  151  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  42.26   
20  36  Olsson Josephine  2001  GIMO SS  AP1601  25 m  42.39   
21  224  Modig Emma  2000  UPPLANDS-B  AO1600  25 m  43.05   
22  120  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  43.96   
23  41  Eriksson Molly  2001  HARNÄS SKU  AZ0801  25 m  44.11   
24  137  Dahl Magdalena  2001  SANDVIKEN  BK5601  25 m  44.15   
25  34  Moberg Hanna  2001  GIMO SS  AH1201  25 m  44.40   
26  231  Andersson Klara  2001  VÄSTERÅS  BA2801  25 m  44.78   
27  245  Lundgren Clara  2001  VÄSTERÅS  BI0201  25 m  45.75   
28  99  Kop Yardagul  2000  KANAANS SS  BG7400  25 m  45.88   
29  241  Kim Ye-Song  2001  VÄSTERÅS  BK8601  25 m  49.19   
30  155  Bergström Matilda  2000  SS04  BP3400  50 m  50.72   
31  96  Dolk Helle  2000  KANAANS SS  BP8800  25 m  52.40   
32  152  Ahlberg Ida  2001  SS04  BU6201  25 m  53.39   
33  177  Kijser Hanna  2001  SS04  BV9201  25 m     
15 - 16 år 
215  Åkerman Linnea  1999  STRÄNG.SK  AV0899  25 m  32.47   
174  Höglind Rebecca  1998  SS04  AL7898  25 m  35.02   
192  Segerbrand Tiffani  1999  SS04  AI0699  25 m  35.03   
189  Norén Sophia  1998  SS04  AN9698  25 m  35.04   
204  Granlund Amanda  1999  STRÄNG.SK  AI9299  25 m  35.07   
169  Hargsten Hanna  1999  SS04  AH8899  25 m  35.67   
179  Kjellin Saga  1999  SS04  AX3499  25 m  36.41   
94  Barrena Forsberg Cecilia  1999  KANAANS SS  BM5499  25 m  36.62   
136  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  37.16   
10  194  Thor Therese  1998  SS04  AW2298  25 m  37.27   
11  210  Lord My  1999  STRÄNG.SK  AQ1699  25 m  38.71   
12  208  Larsson Ellinor  1999  STRÄNG.SK  BG2299  25 m  40.61   
13  109  Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m     
17 - 99 år 
195  Thurfjell Julia  1994  SS04  BG3894  25 m  32.76   
156  Berndtson Filippa  1997  SS04  BD4297  25 m  33.39   
158  Berndtson Hannah  1996  SS04  BI9696  25 m  33.89   
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
10 år och yngre 
80  Nykvist Marcus  2004  JÄRFÄLLA S  AB1504  25 m  39.04   
200  Ankarling Erik  2004  STRÄNG.SK  AG4104  25 m  45.06   
138  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  47.40   
76  Malmberg Nils  2004  JÄRFÄLLA S  AI3504  25 m  47.49   
209  Lord Max  2004  STRÄNG.SK  AH1504  25 m  48.55   
247  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS  AI5304  25 m  51.76   
93  Zetterqvist John  2004  JÄRFÄLLA S  AH6504  25 m  53.01   
250  Rundgren Samuel  2004  VÄSTERÅS  AK4304  25 m  55.37   
70  Lesniewski Leon  2004  JÄRFÄLLA S  AK0304  25 m  56.11   
10  232  Brobacke Helmer  2004  VÄSTERÅS  AI1304  25 m  56.56   
11  50  Bergstrand Oskar  2004  JÄRFÄLLA S  AK6104  25 m  58.04   
12  71  Lidström Simon  2004  JÄRFÄLLA S  AK9304  25 m  58.15   
13  62  Harper Oliver  2005  JÄRFÄLLA S  AD2705  25 m  1:00.63   
14  135  Tsoi Nicholas  2004  NYKÖPING  AD0504  25 m  1:01.17   
15  15  Jakobsson Lukas  2005  BÅLSTA SK  AA1705  25 m     
16  46  Anderson Jonatan  2005  JÄRFÄLLA S  AD5705  25 m     
17  53  Elmquist Johan  2005  JÄRFÄLLA S  AD9705  25 m     
18  59  Halldin Adam  2004  JÄRFÄLLA S  AN2304  25 m     
19  61  Hansson Marcus  2005  JÄRFÄLLA S  AD7705  25 m     
20  72  Lind Anton  2006  JÄRFÄLLA S  AB1906  25 m     
21  84  Skantz Ludwig  2005  JÄRFÄLLA S  AE6705  25 m     
22  87  Tang Patrik  2004  JÄRFÄLLA S  AK1304  25 m     
23  92  Widmark Noah  2004  JÄRFÄLLA S  AN8304  25 m     
24  154  Berggren Anton  2004  SS04  AN7104  25 m     
25  207  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNG.SK  AK4904  25 m     
11 - 12 år 
186  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  25 m  37.41   
14  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  38.64   
225  Randleff Marcus  2002  UPPLANDS-B  AA0902  25 m  39.72   
124  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  40.67   
23  Sjösten Anton  2002  BÅLSTA SK  AA4302  25 m  42.62   
255  Svahn Johan  2002  VÄSTERÅS  AM4502  25 m  44.42   
83  Siotis Jannis  2003  JÄRFÄLLA S  AL3303  25 m  45.05   
258  Trollsfjord Casper  2002  VÄSTERÅS  AM2502  25 m  45.56   
17  Jonsson Evert  2003  BÅLSTA SK  AA0303  25 m  45.86   
10  167  Fridsell Oskar  2003  SS04  AS7503  25 m  46.16   
11  10  Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m  46.24   
12  149  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  46.52   
13  Carlsson Joachim  2003  BÅLSTA SK  AD7303  25 m  46.84   
14  75  Lundgre´n Sid  2003  JÄRFÄLLA S  AF2303  25 m  47.61   
15  81  Parsa Daniel  2003  JÄRFÄLLA S  AL8503  25 m  47.61   
16  57  Gunnarsson Jonsson Pontus  2003  JÄRFÄLLA S  AF3303  25 m  47.80   
17  252  Rydberg Olle  2003  VÄSTERÅS  AH4703  25 m  49.13   
18  48  Annas Gustav  2003  JÄRFÄLLA S  AL0303  25 m  53.37   
19  55  Ernholm Oliver  2003  JÄRFÄLLA S  AO4503  25 m  54.50   
20  162  Carlberg Tim  2003  SS04  AI5503  25 m  56.83   
21  118  Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  58.53   
22  222  Kristoffersson Oskar  2003  UPPLANDS-B  AK0503  25 m  1:00.92   
23  Ardanius Marcus  2003  BÅLSTA SK  AD6303  25 m  1:04.65   
24  129  Andersson Emil  2002  NYKÖPING  AV9302  25 m     
25  198  Widehag Eskil  2003  SS04  AR8103  25 m     
13 - 14 år 
170  Hennert Johan  2001  SS04  AL6901  25 m  33.77   
112  Fahlström Kevin  2000  NORRTÄLJE  AL2100  25 m  35.98   
143  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  37.94   
238  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  50 m  39.01   
38  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  39.22   
256  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  41.79   
140  Stelling Sean  2000  SANDVIKEN  AU3500  25 m  44.29   
237  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m  46.97   
249  Rundgren Alexander  2001  VÄSTERÅS  AX4101  50 m  49.27   
15 - 16 år 
42  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  31.68   
114  Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  33.20   
173  Holmer Fann Frederick  1998  SS04  AD3998  25 m  33.54   
217  Olsson Sande Erik  1999  TÄBY SIM  AE8999  50 m  34.88   
24  Sjösten Linus  1999  BÅLSTA SK  AI5199  25 m  35.50   
172  Hennert Olle  1999  SS04  AS1999  25 m  35.74   
233  Carlsson Hampus  1998  VÄSTERÅS  AV8998  25 m  48.18   
191  Paul Ritvik  1999  SS04  AX1399  25 m     
17 - 99 år 
211  Ny Hampus  1990  STRÄNG.SK  AP1190  25 m  29.21   
164  Eliasson Edward  1997  SS04  AP5397  25 m  30.38   
132  Eriksson Nicklas  1996  NYKÖPING  AW0796  25 m  30.52   
125  Westholm Tobias  1996  NORRTÄLJE  AA1196  25 m  31.06   
27  Walo Carl  1997  BÅLSTA SK  AV6197  25 m  32.90   
 
Gren 11, 200m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
99 år och yngre 
108  Alstermark Fanny  1998  NORRTÄLJE  AP3298  25 m  2:42.77   
204  Granlund Amanda  1999  STRÄNG.SK  AI9299  25 m  2:46.00   
243  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  2:49.50   
136  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  2:51.68   
159  Blomberg Astrid  2000  SS04  AW5800  25 m  2:52.43   
39  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  2:53.94   
178  Kjellin Elsa  2001  SS04  BD3201  25 m  2:54.88   
157  Berndtson Frida  2000  SS04  BC3600  25 m  2:57.09   
Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  25 m  2:57.45   
10  251  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  2:58.13   
11  19  Magnusson Tova  2002  BÅLSTA SK  AC5802  25 m  2:59.45   
12  148  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  3:00.20   
13  28  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  25 m  3:01.50   
14  208  Larsson Ellinor  1999  STRÄNG.SK  BG2299  25 m  3:01.86   
15  180  Laine Jennifer  2001  SS04  AT2601  25 m  3:04.67   
16  18  Jonsson Walda  2001  BÅLSTA SK  AC2601  25 m  3:07.17   
17  26  Söderholm Marina Feria  1998  BÅLSTA SK  AG8298  25 m  3:07.55   
18  151  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  3:10.03   
19  176  Karls Sofia  2002  SS04  AH7202  25 m  3:10.23   
20  245  Lundgren Clara  2001  VÄSTERÅS  BI0201  25 m  3:19.27   
21  205  Granlund Tilda  2001  STRÄNG.SK  AF0201  25 m  3:22.06   
22  240  Johansson Nora  2001  VÄSTERÅS  AI1201  25 m  3:22.23   
23  213  Svensson Åsa  2001  STRÄNG.SK  BH6601  25 m  3:26.84   
24  181  Kronberg Sandra Lingman-Kronberg  2001  SS04  BM8201  25 m  3:27.67   
25  141  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  3:27.84   
26  231  Andersson Klara  2001  VÄSTERÅS  BA2801  25 m  3:31.18   
27  239  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  25 m  3:48.03   
28  Ardanius Matilda  2001  BÅLSTA SK  AC9401  25 m     
29  146  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m     
30  150  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m     
31  202  Billström Minna  2001  STRÄNG.SK  BH8201  25 m     
32  241  Kim Ye-Song  2001  VÄSTERÅS  BK8601  25 m     
33  246  Muhr Amelie  2003  VÄSTERÅS  AQ4603  25 m     
34  248  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  25 m     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
99 år och yngre 
211  Ny Hampus  1990  STRÄNG.SK  AP1190  25 m  2:18.88   
42  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  2:30.17   
45  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU  AQ6901  25 m  2:47.87   
143  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  2:53.83   
14  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  2:55.85   
256  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  3:13.29   
160  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  25 m  3:15.70   
259  Vardanian Aram  2000  VÄSTERÅS  AU8100  50 m  3:17.06   
237  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  50 m  3:18.93   
10  23  Sjösten Anton  2002  BÅLSTA SK  AA4302  25 m  3:23.89   
11  225  Randleff Marcus  2002  UPPLANDS-B  AA0902  25 m  3:25.24   
12  149  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  50 m  3:28.08   
13  112  Fahlström Kevin  2000  NORRTÄLJE  AL2100  50 m  3:28.21   
14  200  Ankarling Erik  2004  STRÄNG.SK  AG4104  50 m  3:49.59   
15  16  Jonsson Eskil  2003  BÅLSTA SK  AA5303  25 m     
16  17  Jonsson Evert  2003  BÅLSTA SK  AA0303  25 m     
17  31  Engman Daniel  2001  GIMO SS  AD8501  25 m     
18  123  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m     
19  191  Paul Ritvik  1999  SS04  AX1399  25 m     
20  238  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  25 m     
21  247  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS  AI5304  25 m     
22  254  Skytt Felix  2004  VÄSTERÅS  AK7704  25 m     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
10 år och yngre 
146  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  35.47   
145  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  36.76   
64  Hertegren Louise  2004  JÄRFÄLLA S  AD0604  25 m  38.39   
22  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  39.49   
100  pettersson ester  2005  KANAANS SS  AD6405  25 m  40.22   
185  Montes Elvira  2004  SS04  AS3804  25 m  40.55   
139  Kvarnlöf Moa  2005  SANDVIKEN  AB7205  25 m  41.22   
Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m  41.94   
244  Lindgren Matilda  2004  VÄSTERÅS  AG5804  25 m  41.97   
10  74  Lindqvist Elin  2004  JÄRFÄLLA S  AP7204  25 m  42.10   
11  21  Persson Tea  2004  BÅLSTA SK  AC1404  25 m  42.14   
12  60  Hansen Sofia  2004  JÄRFÄLLA S  AL9604  25 m  42.17   
13  20  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m  42.51   
14  69  Lejonqvist Elina  2004  JÄRFÄLLA S  AA3804  25 m  42.52   
15  214  Tshibanda Emilia  2004  STRÄNG.SK  AL2404  25 m  43.12   
16  150  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  43.13   
17  86  Söderberg Emma  2004  JÄRFÄLLA S  AP8204  25 m  43.81   
18  182  Long Emilia  2004  SS04  AO0204  25 m  44.37   
19  126  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  45.24   
20  11  Frykman Isabel  2005  BÅLSTA SK  AC2605  25 m  45.64   
21  67  Jägerskog Boel  2005  JÄRFÄLLA S  AJ7205  25 m  45.74   
22  13  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m  47.73   
23  103  Sjöberg Anna  2005  KANAANS SS  AH8605  25 m  47.93   
24  121  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  48.25   
25  90  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  25 m  50.07   
26  65  Iwarson Hanna  2005  JÄRFÄLLA S  AI7805  25 m  50.78   
27  235  Engström Astrid  2004  VÄSTERÅS  AK0604  25 m  51.00   
28  58  Göthberg Felicia  2004  JÄRFÄLLA S  AW4204  25 m  51.37   
29  79  Norrlin Ebba  2004  JÄRFÄLLA S  BA8604  25 m  53.95   
30  223  Lindqvist Ingrid  2005  UPPLANDS-B  AG5805  25 m  54.23   
31  89  Wallin Mira  2006  JÄRFÄLLA S  AC6406  25 m  54.59   
32  68  Kinane Hannah  2006  JÄRFÄLLA S  AC5406  25 m  54.65   
33  85  Sundberg Filippa  2004  JÄRFÄLLA S  BA3604  25 m  55.64   
34  230  Andersson Fanny  2004  VÄSTERÅS  AR5604  25 m  57.38   
35  98  Flink Möja  2005  KANAANS SS  AH9605  25 m  1:05.45   
36  Budden Olivia  2007  BÅLSTA SK  AA3207  25 m     
37  12  Ingemansson Olivia  2006  BÅLSTA SK  AB3606  25 m     
38  49  Augustsson Spets Alma  2004  JÄRFÄLLA S  BC2804  25 m     
39  56  Finnhammar Stella  2005  JÄRFÄLLA S  AO7805  25 m     
40  73  Lindberg Frida  2004  JÄRFÄLLA S  AW1204  25 m     
41  82  Sidén Emelie  2005  JÄRFÄLLA S  AL9605  25 m     
42  201  Billström Ebba  2004  STRÄNG.SK    25 m     
11 - 12 år 
19  Magnusson Tova  2002  BÅLSTA SK  AC5802  25 m  31.57   
148  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  32.82   
176  Karls Sofia  2002  SS04  AH7202  25 m  33.03   
29  Berg Elina  2002  GIMO SS  BG6402  25 m  34.59   
161  Candelius Lisa  2003  SS04  AT9803  25 m  34.76   
Carlsson Emma  2002  BÅLSTA SK  AP5602  25 m  34.88   
183  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  35.39   
219  Jogell Mikaela  2003  UPPLANDS-B  AB8803  25 m  35.44   
163  Edlundh Jessica  2002  SS04  BC3402  25 m  35.75   
10  227  Åström Selma  2003  UPPLANDS-B  AA5403  25 m  35.87   
11  127  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  36.97   
12  116  Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  37.11   
13  141  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  37.28   
14  142  Boberg Emilia  2002  SK ENA  AV9602  25 m  37.44   
15  248  Rogell Felicia  2003  VÄSTERÅS  AQ6603  50 m  37.66   
16  97  Flink Lupin  2002  KANAANS SS  AW8402  50 m  37.96   
17  54  Elmquist Johanna  2003  JÄRFÄLLA S  AK7603  25 m  38.38   
18  32  Hong Felicia  2003  GIMO SS  AA8603  25 m  38.71   
19  102  Segerström Nora  2002  KANAANS SS  BM0802  25 m  39.02   
20  220  Kjellström Tuva  2003  UPPLANDS-B  AD2803  25 m  39.41   
21  239  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  50 m  39.57   
22  165  Engström Ronja  2002  SS04  BJ7802  25 m  40.00   
23  47  Andersson Josefin  2003  JÄRFÄLLA S  AZ5603  25 m  40.07   
24  187  Nevall Amanda  2002  SS04  BP9602  25 m  40.58   
25  184  Mitrovic Andrea  2002  SS04  BC7802  25 m  40.70   
26  78  Moberg Therese  2003  JÄRFÄLLA S  AT2603  25 m  40.77   
27  33  Larsson Elida  2003  GIMO SS  BF5803  25 m  41.76   
28  52  de Besche Ebba  2003  JÄRFÄLLA S  AD0803  25 m  41.92   
29  30  Dregelid Tora  2002  GIMO SS  BP5202  25 m  41.99   
30  226  Sjöborg Jennifer  2003  UPPLANDS-B  AJ9203  25 m  42.22   
31  234  Ejlegård Linnea  2002  VÄSTERÅS  AZ2802  25 m  42.39   
32  117  Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m  42.49   
33  221  Kristoffersson Filippa  2003  UPPLANDS-B  AV2603  25 m  42.70   
34  131  Elfgren Sanna  2002  NYKÖPING  BL5202  25 m  42.85   
35  66  Iwarson Josefine  2003  JÄRFÄLLA S  AT1603  25 m  42.86   
36  229  Alfiero Isabella  2003  VÄSTERÅS  AQ1803  25 m  43.16   
37  236  Eriksson Fiona  2003  VÄSTERÅS  AQ0803  25 m  43.36   
38  25  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  44.69   
39  37  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m  44.86   
40  144  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  45.33   
41  Boisard Isabelle  2003  BÅLSTA SK  AB7803  25 m  45.89   
42  77  Mattila Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  BH1203  25 m  46.49   
43  246  Muhr Amelie  2003  VÄSTERÅS  AQ4603  25 m  47.29   
44  63  Henriksson Lina  2003  JÄRFÄLLA S  BE5803  25 m  47.56   
45  203  Colldén Malou  2003  STRÄNG.SK  BB6403  25 m  47.68   
46  51  Brandt Thilde  2003  JÄRFÄLLA S  BK8203  25 m  47.92   
47  91  Westberg Jessika  2003  JÄRFÄLLA S  AZ7803  25 m  48.30   
48  253  Sikström Tuva  2003  VÄSTERÅS  AQ3603  25 m  48.81   
49  260  Wolfbrandt Ebba  2003  VÄSTERÅS  AQ5603  25 m  48.98   
50  88  Tenaldo Nicole  2003  JÄRFÄLLA S  BK0603  25 m     
51  110  Dolama Selma  2003  NORRTÄLJE  BO2603  25 m     
52  190  Nyberg Agnes  2002  SS04  BP8602  25 m     
53  218  Berggren Louise  2003  UPPLANDS-B  BM1403  25 m     
13 - 14 år 
Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  25 m  29.53   
168  Gordon Alexandra  2000  SS04  AN2800  25 m  29.60   
166  Eriksson Mathilda  2001  SS04  AE2201  25 m  30.10   
Eklund Clara  2000  BÅLSTA SK  AV5800  25 m  30.97   
147  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  31.14   
40  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  AZ9601  25 m  31.51   
39  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  32.04   
28  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  25 m  32.41   
188  Nordström Isabel  2001  SS04  BH1801  25 m  32.61   
10  243  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  50 m  32.78   
11  44  Karlsson Minje  2000  HARNÄS SKU  BL4600  25 m  32.95   
12  133  Kårehagen Elin  2001  NYKÖPING  AG7601  25 m  33.00   
13  151  Ålander Hannele  2001  SK ENA  AC8601  25 m  33.28   
14  Ardanius Matilda  2001  BÅLSTA SK  AC9401  25 m  33.54   
15  18  Jonsson Walda  2001  BÅLSTA SK  AC2601  25 m  33.59   
16  122  Samuelsson Mikaela  2000  NORRTÄLJE  AT6600  25 m  33.69   
17  104  Sjöberg Klara  2000  KANAANS SS  BA0600  25 m  34.10   
18  113  Filipsson Ebba  2001  NORRTÄLJE  BF1201  25 m  34.62   
19  224  Modig Emma  2000  UPPLANDS-B  AO1600  25 m  34.95   
20  251  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  35.21   
21  36  Olsson Josephine  2001  GIMO SS  AP1601  25 m  35.52   
22  241  Kim Ye-Song  2001  VÄSTERÅS  BK8601  25 m  35.93   
23  231  Andersson Klara  2001  VÄSTERÅS  BA2801  25 m  36.00   
24  41  Eriksson Molly  2001  HARNÄS SKU  AZ0801  25 m  36.74   
25  205  Granlund Tilda  2001  STRÄNG.SK  AF0201  25 m  36.91   
26  34  Moberg Hanna  2001  GIMO SS  AH1201  25 m  36.95   
27  43  Hägglund Nora  2001  HARNÄS SKU  AY7401  25 m  37.22   
28  245  Lundgren Clara  2001  VÄSTERÅS  BI0201  50 m  37.35   
29  99  Kop Yardagul  2000  KANAANS SS  BG7400  25 m  37.51   
30  155  Bergström Matilda  2000  SS04  BP3400  50 m  37.64   
31  240  Johansson Nora  2001  VÄSTERÅS  AI1201  25 m  37.86   
32  137  Dahl Magdalena  2001  SANDVIKEN  BK5601  25 m  38.45   
33  96  Dolk Helle  2000  KANAANS SS  BP8800  25 m  39.15   
34  120  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  40.11   
35  106  Åkesson Ester  2000  KANAANS SS  BQ5600  25 m  42.15   
36  152  Ahlberg Ida  2001  SS04  BU6201  25 m  42.23   
37  177  Kijser Hanna  2001  SS04  BV9201  25 m     
15 - 16 år 
169  Hargsten Hanna  1999  SS04  AH8899  25 m  28.34   
192  Segerbrand Tiffani  1999  SS04  AI0699  25 m  28.62   
215  Åkerman Linnea  1999  STRÄNG.SK  AV0899  25 m  28.75   
108  Alstermark Fanny  1998  NORRTÄLJE  AP3298  25 m  29.59   
189  Norén Sophia  1998  SS04  AN9698  25 m  29.74   
194  Thor Therese  1998  SS04  AW2298  25 m  29.85   
204  Granlund Amanda  1999  STRÄNG.SK  AI9299  25 m  30.08   
136  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  30.57   
179  Kjellin Saga  1999  SS04  AX3499  25 m  31.15   
10  210  Lord My  1999  STRÄNG.SK  AQ1699  25 m  31.29   
11  26  Söderholm Marina Feria  1998  BÅLSTA SK  AG8298  25 m  31.52   
12  174  Höglind Rebecca  1998  SS04  AL7898  25 m  31.73   
13  94  Barrena Forsberg Cecilia  1999  KANAANS SS  BM5499  25 m  31.86   
14  101  Rönnblad Jenny  1999  KANAANS SS  BF4899  25 m  32.41   
15  208  Larsson Ellinor  1999  STRÄNG.SK  BG2299  25 m  32.46   
16  196  Thörn Daphne  1998  SS04  BO4698  25 m  34.23   
17  109  Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m  37.34   
17 - 99 år 
195  Thurfjell Julia  1994  SS04  BG3894  25 m  27.51   
156  Berndtson Filippa  1997  SS04  BD4297  25 m  28.88   
158  Berndtson Hannah  1996  SS04  BI9696  25 m  29.38   
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
10 år och yngre 
80  Nykvist Marcus  2004  JÄRFÄLLA S  AB1504  25 m  36.49   
207  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNG.SK  AK4904  25 m  37.31   
200  Ankarling Erik  2004  STRÄNG.SK  AG4104  25 m  38.39   
209  Lord Max  2004  STRÄNG.SK  AH1504  25 m  41.03   
76  Malmberg Nils  2004  JÄRFÄLLA S  AI3504  25 m  42.58   
93  Zetterqvist John  2004  JÄRFÄLLA S  AH6504  25 m  44.46   
138  Humling Lucas  2005  SANDVIKEN  AA8305  25 m  45.17   
70  Lesniewski Leon  2004  JÄRFÄLLA S  AK0304  25 m  45.49   
250  Rundgren Samuel  2004  VÄSTERÅS  AK4304  25 m  46.77   
10  61  Hansson Marcus  2005  JÄRFÄLLA S  AD7705  25 m  46.89   
11  254  Skytt Felix  2004  VÄSTERÅS  AK7704  25 m  46.96   
12  247  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS  AI5304  25 m  48.48   
13  232  Brobacke Helmer  2004  VÄSTERÅS  AI1304  25 m  50.38   
14  84  Skantz Ludwig  2005  JÄRFÄLLA S  AE6705  25 m  54.45   
15  72  Lind Anton  2006  JÄRFÄLLA S  AB1906  25 m  54.55   
16  71  Lidström Simon  2004  JÄRFÄLLA S  AK9304  25 m  55.02   
17  62  Harper Oliver  2005  JÄRFÄLLA S  AD2705  25 m  55.09   
18  53  Elmquist Johan  2005  JÄRFÄLLA S  AD9705  25 m  55.55   
19  46  Anderson Jonatan  2005  JÄRFÄLLA S  AD5705  25 m  56.00   
20  135  Tsoi Nicholas  2004  NYKÖPING  AD0504  25 m  57.61   
21  50  Bergstrand Oskar  2004  JÄRFÄLLA S  AK6104  25 m  58.59   
22  15  Jakobsson Lukas  2005  BÅLSTA SK  AA1705  25 m     
23  59  Halldin Adam  2004  JÄRFÄLLA S  AN2304  25 m     
24  87  Tang Patrik  2004  JÄRFÄLLA S  AK1304  25 m     
25  92  Widmark Noah  2004  JÄRFÄLLA S  AN8304  25 m     
26  154  Berggren Anton  2004  SS04  AN7104  25 m     
11 - 12 år 
14  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  30.86   
160  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  25 m  32.81   
225  Randleff Marcus  2002  UPPLANDS-B  AA0902  25 m  33.89   
16  Jonsson Eskil  2003  BÅLSTA SK  AA5303  25 m  35.81   
23  Sjösten Anton  2002  BÅLSTA SK  AA4302  25 m  36.40   
149  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  37.37   
10  Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m  37.38   
123  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  37.60   
124  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  38.53   
10  81  Parsa Daniel  2003  JÄRFÄLLA S  AL8503  25 m  38.97   
11  17  Jonsson Evert  2003  BÅLSTA SK  AA0303  25 m  39.14   
12  57  Gunnarsson Jonsson Pontus  2003  JÄRFÄLLA S  AF3303  25 m  39.43   
13  167  Fridsell Oskar  2003  SS04  AS7503  25 m  39.79   
14  255  Svahn Johan  2002  VÄSTERÅS  AM4502  25 m  41.95   
15  75  Lundgre´n Sid  2003  JÄRFÄLLA S  AF2303  25 m  42.61   
16  83  Siotis Jannis  2003  JÄRFÄLLA S  AL3303  25 m  43.13   
17  48  Annas Gustav  2003  JÄRFÄLLA S  AL0303  25 m  43.28   
18  Carlsson Joachim  2003  BÅLSTA SK  AD7303  25 m  44.54   
19  55  Ernholm Oliver  2003  JÄRFÄLLA S  AO4503  25 m  44.74   
20  252  Rydberg Olle  2003  VÄSTERÅS  AH4703  25 m  45.10   
21  162  Carlberg Tim  2003  SS04  AI5503  25 m  46.66   
22  Ardanius Marcus  2003  BÅLSTA SK  AD6303  25 m  48.05   
23  118  Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  51.39   
24  129  Andersson Emil  2002  NYKÖPING  AV9302  25 m     
25  222  Kristoffersson Oskar  2003  UPPLANDS-B  AK0503  25 m     
13 - 14 år 
112  Fahlström Kevin  2000  NORRTÄLJE  AL2100  25 m  29.21   
95  Denisenko Dmitri  2000  KANAANS SS  AY5900  25 m  29.49   
170  Hennert Johan  2001  SS04  AL6901  25 m  30.28   
143  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  31.88   
38  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  32.49   
238  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  25 m  32.76   
31  Engman Daniel  2001  GIMO SS  AD8501  25 m  32.85   
45  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU  AQ6901  25 m  33.85   
256  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  34.91   
10  35  Nordström Joel  2001  GIMO SS  AR8701  25 m  35.88   
11  237  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m  36.84   
12  249  Rundgren Alexander  2001  VÄSTERÅS  AX4101  50 m  42.29   
13  140  Stelling Sean  2000  SANDVIKEN  AU3500  25 m  43.34   
14  130  Divander Sebastian  2000  NYKÖPING  AV0300  25 m  48.67   
15 - 16 år 
173  Holmer Fann Frederick  1998  SS04  AD3998  25 m  27.64   
217  Olsson Sande Erik  1999  TÄBY SIM  AE8999  25 m  28.20   
114  Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  29.05   
193  Thor Pontus  1999  SS04  AL2999  25 m  30.01   
172  Hennert Olle  1999  SS04  AS1999  25 m  30.55   
24  Sjösten Linus  1999  BÅLSTA SK  AI5199  25 m  31.92   
233  Carlsson Hampus  1998  VÄSTERÅS  AV8998  25 m  41.07   
17 - 99 år 
211  Ny Hampus  1990  STRÄNG.SK  AP1190  25 m  24.72   
132  Eriksson Nicklas  1996  NYKÖPING  AW0796  25 m  25.44   
107  Alstermark Adam  1996  NORRTÄLJE  AS9196  25 m  25.53   
164  Eliasson Edward  1997  SS04  AP5397  25 m  25.89   
125  Westholm Tobias  1996  NORRTÄLJE  AA1196  25 m  26.45   
171  Hennert Lars  1961  SS04  AA5561  25 m  27.67   
27  Walo Carl  1997  BÅLSTA SK  AV6197  25 m  27.81   
 
Gren 15, 8x50 m fritt 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
99 år och yngre 
128  Norrtälje Mix  2000  NORRTÄLJE    25 m     
216  Strängnäs Mix  2000  STRÄNG.SK    25 m     
228  Upplands-B Mix  2000  UPPLANDS-B    25 m     
261  Västerås Mix Lag1  2000  VÄSTERÅS    25 m     
262  Västerås Mix Lag2  2000  VÄSTERÅS    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  14 september 2014 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  12:07